Hayal kırıklıkları ardından mutlu son... :)

jainy

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2013
2
0
Sevgili arkadaşlar,
Yaklaşık 2 yıldır birçok konuda sizlerin yorumları ile yeni bilgiler edindim. Bende çok zorlu bir süreç sonunda size bilgilerimi aktarmak istedim. Ben 2011 yılının başında evlendim. 2012 yılının ilk ayında ise hamile olduğumu öğrendim fakat sevincimiz çok kısa sürdü. Henüz 5 haftalık hamileyken düşük gerçekleşti ve bebeğimizi kaybettik. Bu çok büyük bir yıkımdı. Daha sonra şiddetle sürekli bunu düşünmeye başladım. Yeniden hamile kalmalıydım. Gerek telefondaki programlarla gerekse internetteki sayfalardan sürekli ovülasyon tarihime bakıp o tarihte ilişkiye girmeye özen gösteriyordum. Aylarca aldığım olumsuz sonuçlar doğrultusunda doktorum bana Anti-mülerian hormon testi yapmamı söyledi. Sonuç yıkımdı çünkü aldığım sonuç 1.23 gibi çok düşük bir değerdi. Daha sonra doktorum hızlanmamız gerektiğini söyleyerek ard arda 3 ay aşılama yöntemini denedik fakat onlarda olumsuz sonuç verdi. Nihayet tüp bebek yöntemine karar verdik. Aralık ayında Kıbrıstaki bir merkezde denemeye karar verdik. Bana göbekten korktuğum için kalçadan iğneler uygulandı. 29 aralık günü ise yumurtalarım toplandı. Bu işlemin sonunda da çok üzüldüm çünkü sadece 5 yumurta oluşmuştu. Ama ben hala baygın ameliyathanedeyken doktor eşime “eşiniz çok şanslı 5 yumurtanın 3’ü çok sağlıklı” dedi. Daha sonra transfer için yeni yılın ilk günü merkeze gittik ve bölünmeleri sağlıklı 3 yumurta başarı ile transfer edildi. 13 ocak günü ne yazık ki yine kanda negatif sonuç alınca dünya başımıza yıkıldı. Yaklaşık 2 saat susmaksızın ağladım. Ve o 2 saatin sonunda biranda farklı bir duygu sardı içimi. Bu aslında bir farkındalıkltı. Ben bu süreçte evliliğimi, evimi ve en önemlisi eşimi çok ihmal etmiştim. Tabiî ki bir bebek bizim için çok önemliydi ama buna ulaşmaya çalışırken eşime yaşattığım üzüntüleri fark etmemiştim. O an eşime saılıp üzgün olduğumu ve özürdilediğimi söyledim. Allah binlerce kez razı olsunki eşim her anımda yanımdaydı. Bana hep destek oldu. Bana özür dilememem gerektiğini ama beni üzgün görmeye dayanamadığını ve artık üzülmemi istemediğini söyledi. Ertesi gün sürekli gittiğim doktorumu aradım. Beni görmek istedğini söyledi. Bende gittim. Bana “sen kendini çok yordun. Artık dinlenme zamanı. Sana tavsiyem bu düşüncelerden arın, spor yap, gez, arkadaşlarınla vakit geçir” diye tavsiyede bulundu. Bende doktorumun bilgi ve düşüncelerine önem verdiğimden dolayı aynen dediklerini yaptım. Hemen bir pilates kursuna yazıldım. Sık sık arkadaşlarımı yemeğe veya oturmaya çağırdım. Hafifte olsa makyaj yapmadan asla sokağa çıkmadım. Adet günlerimi artık unuttuğumu fark ettim. Bana bebek düşünüyormusunuz diyenlere “şuan evliliğimin tadını çıkartıyorum. Bu yüzdende şuan zamanı değil “ cevabını vermeye başladım. Artık televizyondaki çocuk bezi reklamlarına içim acımadan bakmaya başladım. Ve 6 nisan günü adetimin 5 gün geciktiğini fark ettim. Kendime şunu söyledim “Asla test yapmayacaksın. Yine başa dönmeyeceksin. Sen bunu zor başardın!!!” fakat ayni gün eczacı olan bir arkadaşım bana benim hamile olduğumu hissettiğini ve test yapmam gerektiğini söyledi. Zorla elime testi sıkıştırdı. Daha sonra o testi aldım ama asla yapmamaya karar verdim. Ertesi sabah nedense erkenden uyandım. Hala adet olmamıştım. Yine duygularıma kapılıp doğru lavaboya gittim. Teste idrarı damlatırken kendime nasıl kızdığımı anlatamam. Ama bir an uyku sersemliği ile gözüm teste kaydı. İnanamadım. Anında 2 çizgi oluştu. Biran sevinçle şaşkınlık arasında bir duygu beni alıp götürdü. Pazar olduğu için biraz vaktin ilerlemesini bekleyip doktoruma “Hamileyim!” mesajını gönderdim. Anında beni arayıp hemen vakit kaybetmeden kanda gebelik testi yapmamı söyledi. 1 saat sonra telefonum çaldı. Sonuç 2000’lerin üzerindeydi. Benden önce doktoruma bilgi verilmesini istemiş. Aradı. Bu bebek kıymetli o yüzden bana güven. Bu sefer bildiğim bütün silahları kullanacağım dedi. O günden itibaren her gün kalçadan progynex 50 mg ve göbekten Clexane 0.4 kullanmaya başladım. Şükürler olsun ki şuan 3 aylık hamileyim. Allah’ım kucağıma almayı da nasip etsin inşallah.
Yani diyeceğim odur ki arkadaşlar bu iş gerçekten kafaya takmayla alakalı. Mutlaka kendinizi rahat bırakın. Her an bunu düşünerek yaşamayın. Mutlaka sürekli olarak güvenebileceğiniz 1 doktora devam edin. Doktorunuzla aranızdaki iletişim çok önemli. Ve pilates rahim kaslarınızın güçlenmesi açısından son derece faydalı. Sadece ben değil birçok arkadaş ayni şekilde pilatese giderken hamile kaldı.
Bu arada bütün bu süreçte bana son derece yardımcı olan sevgili doktorum Dr. Mustafa Sakallı’yada (Lefkoşa, Etik Hastahanesi) ne kadar teşekkür etsem azdır. Umarım sizlerde sizi anlayan bir doktorla tanışma fırsatı bulursunuz.
Ümit ederim ki bu yazı sizin de moralinizi yüksek tutmanıza yardımcı olur.
Umarım ki Allah hepinize sağlıklı sıhatli evlatlar nasip etsin...

Allah sağlıkla kucagına almayı nasip eder inşallah hayırlı olsun :) Allah olmayanlara ugrasanlarada nasip etsin :)

X