Kekler - Pastalar havuclu kek (resimli)

AsiMavi

♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
3.301
20
bes cayina yapabileceginiz nefis bir kek

3 Adet (iri) Yumurta
1 Su Bardağı Sıvı Yağ
2 Su Bardağı Şeker
3 Su Bardağı (Rendelenmiş) Havuç
2,5 Su Bardağı Un
1 Su Bardağı (İri Çekilmiş) Ceviz
1 Adet Limon Kabuğu Rendesi
2 Tatlı Kaşığı Tarçın
1 Paket Kabartma Tozu
1 Paket Vanilya

Yumurtaları ve şekeri, şeker eriyinceye kadar çırpın. Yağı ekleyin ve çırpmaya devam edin.
Toz malzemeleri (un, tarçın, kabartma tozu ve vanilya) bir kaba eleyin. Limon kabuğu ve havuç rendesini ekleyin.
Çırptığınız sıvı malzemeyi (yumurta, şeker, yağ) karışıma ekleyerek çok az daha karıştırın.
Katı yağ ile yağlayıp, un serptiğiniz kalıba dökün ve 175 derecede yaklaşık 50 dk. (batırdığınız kürdan temiz çıkıncaya kadar) pişirin.

Üzerine çikolata sos dökmeniz şart değil, sade olarak da nefis bir kek.

havuclukek.jpg

ya su havuclu keki cok yapmak istiyorum ama bi yandanda acaba guzel olurmu diye dusunuyorum ne biliyim havuc ve kek biraz dusunduruyo beni....CADIARZU

bu arada resim goremedim ben:mymeka:

he simdi gordum fotoyu,pardon az once patlattim ama asabiyim guzelim napiyim-tatlicadiarzu-

gel opiyim barisalimŞeniz

cok guzel oluyo canim denemen tavsiye ederim

hahahah cok komiksin hadi baristik canim

tamam soz yapicamyerimseniben,gaza getirdin kaydirigubbakcemile3beni ,unutmazsam
yazarim sonucu.optumyerimseniben

gerçekten çok sverim ennem aklıma geldi o memlkette bende istda ama yapardı bana ekmek bulmazsan pasta ye gibi yerdim bende :) teşekkürler ellerinize saglık:CüvCüv:

cokacimcocokacimcoook gerçekten süper görünüyo.daha önce arkadaşımda yemiştim .bende hemen denicem.sağol canım.ellerine sağlık.cokacimcoookcokacimcoook

X