hatalarım ve çektiklerim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Koreanmom

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
656
376
merhaba kızlar ben bir bucuk senelik evliyim abimin eşinin kardeşiyle evliyim o da benim abimle yani bi nevi berdel. İlk onlar nişanlandı daha sonra beni gördüler okuldan tatile geldiğimde . İlk pişmanlığım... Okulu bırakmak... Ne kadar salak oldugumu evlendiğim gün düğün günümde anladım. İnsan 4 yıllık okulunu bir evlilik için birde daha yeni tanıştıgı biri için bırakırmı? Aklım bulanmıstı nasıl kabul ettim insanların ailemin gazına geldim güzelim okulumu ikinci senemde bıraktım anlamıyorum hatırlayamıyorum. Aptalım hemde çok. Çifte düğün yaptılar herşeyimi onlar seçti donuma kadar ama ben bir seyi seçemedim. Görümcem gönlüne göre evini döşedi benimkinide o ve annesi yaptı.ben dahil olmaya calıstım ama ne seçtirdiler ne de seçmeye götürdüler. Ağzım kitlenmiş gibiydi bi kaç kere itiraz eder gibi oldum ailemdende laf yedim. Herşeyime karısıyorlardı gizliden farkedemedim en başta ama sonra gerçek yüzlerini gördüm. Neyse düğün oldu vs eşime düğün günü korunacaksın dedim kavga ettik ve düğünüm iğrenç geçti hep içimde bir sıkıntı allahım bırakıp gitmek istiyorum diyordum ama imkansızdı 1000 kişilik düğün bırakılırmıydı birde abiminde düğünü. Yapamadım cesaret edemedim. Bütün düğün boyunca sıkıntılarım arttı. Eşim düğüne girerken kız kardeşini veya abimi kıskandı bilmiyorum onlara surat astı görümcem benden bildi bana tavır aldı halaya girerken bile kızarak elimi tutuyordu. Birşey olmaz dedim. Düğün günü geçti vs görümcemle konusurken işte düğün günü eşimle yasadıgıım sıkıntıyı ağzımdan kacırdım ve hemen ablama benim düğünümü mahfetti eşim o yüzden ona surat asmış felan filan. Ben şok oldum. O günden sonra beni kıskanmaya başladı halbuki ne yaptıgımı bilmiyordum. Eşim ona ve abime mesafe koydu onun nedenide sonra öğrendim abimin ona hava attıgını balayına gittiği için onu kullandıgını felan sanmıs. Görümcem kv benden bildi sen oğlumuzu bizden ayırdın diye. Onlar yazlıkta oturuyorlardı normalde aynı apartmandayız. Yazın tatile gittik sosyal medyaya fotograf attım diye kıskanclık krizleri gecirdi görümcem. Halbuki kendisi balayına gitti ben gidememiştim tek bir kelime bile söylemedim. Tatil dönüşü hamile kaldım o da ilk günden kaldi eşimle randevu aldık kv istersen sende gel dedim. Bir hır gür doktora giderken neymiş efendim niye istersen demişim. Kayışlar koptu eşim doktor yolunda döndürdü beni ve yazlıga gittik. İçeri girer girmez görümcem kv bana saldırdı sen oğlumuzu bizden kopardin nasıl ona istersen gel demişim evlendiğimiz günden beridir gün yüzü görmemişler. Görümcem kendini yere attı bana saldırdı artık dayanamadım balkona gittim ve kendimi atıcaktım temizlikcileri beni tuttu. Kv balkondan saclarımdan tuttu ve sürükleyerek içeri götürdü. Eşim o sıra görümcemi dövüyordu koltuklar havada ucusuyordu o derece kötüydü. Alt komsu geldi ve onu götürdü. Benide onlarla evde bıraktı cıkıcam gidicem dedim kapıyı üstüme kitlediler. Şoktaydım cocuk odasına gittim görümcem bana diğer odadan o....pu diye bagırıyordu. Annem aradı sesim cok kötüydü kavga ettik diyemedim. Halamla ikisi geldiler kötü birşey oldunu anlayınca. Görümcem onları görünce kendini yere attı bayılma numarası yaptı annem aldı götürdü onu hastaneye kv birlikte ben şoktayim halam yanımda o da beni aldı annemlere gittik. Anneme kızdım beni bıraktı diye bana kızım yalan söylediğini biliyordum sonra gidip abartmasınlar ben bayıldım öldüm vs diye. 1 hafta babamın evinde kaldım sonra kayınpederim geldi aldı beni eve geldik birkaç gün gitmedim eşim arıcaksın annemi dedi aramıcam dedim kavgaya başladık beni babamlara bıraktı. Bu arada kavga ettiğimiz gün aksam lekelenmem olmuştu doktora gitmiştik bebeğin kalbi atmıyordu. Doktor bekleyim atar demişti bekledik. Neyse buarada birkaç gün geçti cok kötüydüm. Görümcem abim kıbrıstaydı onun yanına gitmiş kavga ettikten sonra. Eşim babamdayken ne aradı ne sordu. Birkaç gün sonra bitirme niyetiyle geldiler susmadım bı sefer ben bitiricektim zaten. Babam dediki bu iş biterse iki evlilikte biter o zaman 360 derece dondü kv. Yok efendim onun cahilliğiymiş te. Babam baktı döndüler tamam dedi. Ben gitmek istemiyorum dedim bana kızdı mecburen gittim. Bu arada bebeğimi döndükten sonra aldırmak zorunda kaldım kalbi calısmıyordu. Kürtaj oldum evliliğimin ilk gününden beridir cehennemdeyim sanki. İkinci bebegime hamile kaldım. Görümcem dogurdu. Yeğenimdi cok sevdim hala da seviyorum. Ben hamile kaldıktan sonra kinleri tekrar olustu sanki. Babamın işleri kötüleşti. Abimle birlikte iş yapıyorlar. Bir sürü borcu oldu tabi görümceme para veremedi ailesi ona ne isterlerse alıyorlardı. Benim ne ailem vardı ne eşim ne kv kp. Maddi bakımdan. Eşimle birlikte calısıyorlar. Bir gün dahi dogru düzgün cebimde para olmadı hep eksiktim. Ne disarı cıkabiliyordum ne de param vardı zaten. Param oldugu zaman kartım oldugu zaman görümcem kv eşimi dolduruyorlardı ertesi gün onları alıyordu eşim. Hamileliğimde cok çektim ilk aylar mide bulantısı 3 bucukken düşük tehtidim vardı serklaj ameliyatı oldum hemen ardından safra kesesi atağı gecirdim bir kaç gün hastanede yattım. Cıktım değerlerim yüksekti doktor bebek küçük tehlikedesin alabiliriz dedi tekrar yatırdı kv surat astı ben çöktüm bişey olmaz demediler hastane parası için söylendi. Çıktım ağır bir diyete girdim hiç birsey yiyemiyordum 15gün annemlerde kaldım o baktı. O sırada kv görümcemin oglunun diş gününü yaptı. Gidemedim bahaneleri doktor sen yatıcaksın dedi cocugun dişi çıkmış sonra diğerleri cıkmaz gibi saçma birşeydi.Hem ameliyatlıydım hemde ağrılar yemek yiyememek cok kötüydüm değerlerim düştü ama ameliyat yüzünden 4 aya yakın ayagı kalkmadım bunalmıştım .şimdi yavaş yavaş kalkıyorum bebek eşyası alınacak araba istediğim model vardı niye efendim birax pahalı diye kıyamet koptu. 1950ydi.annemler Görümceme onun bir alt modelini aldı diye bunlar.Halbuki durumları vardı ve cok pahalı birşey değildi. Ama onlara göre batmak üzereler.Görümcemde kv söylendi. Laf arasında ne görmemişliğim kaldı ne laflar. Birşeymdemedim. Yeğenimin doğum günü vardı ailem yapamadı durumları cok kötüleşti. Anneme laf sokmalar bi sürü şey(istedikleri ufak bir parti değil bütün sülalelerini cagırıyorlar). Kv gitti 1500lük aküllü araba aldı. Çok moralim bozuldu. Alamayacak gibi değiller ama inada bindirdiler istediğim hiç birşey olsun istemiyorlar.Eşim gece gündüz çalısıyor birbirimizi göremiyoruz doğru düzgün. Eşimi doldurdular öyle pahalı araba mi olur bide o laf söyledi istemiyorum sizden hiçbişey dedim. Kp bilmiyor anlatsammı bilemedim yaptıklarını . Ama dayanamıyorum moralim boxuldugunda kıskanıyorum onları sanıyor olabilir ki kv sürekli doldururda doldurur.

kız senin hayatın ney öyle hepsini okudum.
senin işin zor kardesim kendine iyi bak allah sabır versin
asla akrabayla evlilik yapılmaz bunu unutma

Sana bukadar acımasız davranmalarına göz yuman bi eşin varken ondan bir bebek dünyaya getirecek olman beni çok şaşırttı
Neden katlandın bukadar şeye canını çöpte mi bulmuştun
Okul bırakılır mı ya resmen geleceğini elinden almışlar ve buna izin vermişsin

Bu anlattığınız olaylar doğruysa; saçlardan sürükleme, balkondan atlama teşebbüsü vs bence hepiniz psikiyatri servisine gidip yatın. Evliliğiniz kötü deyip çıkmak isterdim , fakat aile ilişkileriniz de rezalet. Sorunuzu sormamışsınız ya da ben anlamadım. 'Ne yapacağım' dediğinizi farz ediyorum. Cevap veriyorum: İş bulun, boşanın, anne babanızdan uzağa yerleşin. Böyle devam ederse çocuğunuz da arkadaşlarını saçlarındna sürükleyen, intihara meyilli, şiddet yanlısı bir ruh hastası olur. Çünkü siz normal değilsiniz. Bu olayları da kendi içinizde normalleştirmişsiniz sanırım. Enteresan.

hayatında hiç bi kararı kendi başına almayan bi insan olarak korunmadığını ,allah tarafından mucize eseri karnına yerleştirildiğini filan düşünüyorum o bebeğin. başka açıklaması olamaz.

Çok karışık anlatmışsınız çok mutsuz bir hayat.. Kendi kararların yok daha ne kadar dayanabilirsiniz?

Neden sadece yasayacak tek bir hayatimiz varken bu kadar cok cektiriyorsunuz kendinize? Eminim baska opsiyonlarda vardir! Lutfen degerli oldugunuzu hatirlayin ve guzelliklerle kalin..

benim anlamadığım sen bu çocuğu hangi kocaya ? hangi babaneye ? hangi dedeye ve hangi görümceye doğuracaksın? bir kere henüz senin değerin yok ki kimsenin gözünde birde onlara çocuk vermişsin. hep bir inatla başlamış kıskançlıkla devam etmiş

Okurken ben de bayılacağım sandım. Neden hata üstüne hata yapmakta ısrar ediyorsunuz?

Hiç inandırıcı gelmedi hadi gerçek diyelim konu sahibi bütün suç senin bile bile lades demişsşn

Evet suç benim hatalarım diye başlıyor başlıgım. İnandirici gelmemiş olabilir yaşayan bilir. Çok sey yasadım ve üstten anlattım sonradan pişman oldugumu söyledim zaten bu forumda cok sey okuduk evlenmeden önce melek gibi olan sonrada evliliği bozmaya calısan kv görümce. Ben bilmiyordum cocukluguma cahilliğime geldi eşime aldandım namazında niyazında .iyi bir hayatım olur sandı ailem

Yani yorum yapamıyorum çünkü şoktayım her yerde bir sorun var olay baştan hatalı. Şiddeg yalan dolan nefret. Bu kadar şeyin için hadi ilk hamile kaldın tekrar kötü şeyler yaşadın neden hamile kaldın ki. Yanlış anlama inşallah Allah sağlıkla kucağında tutmayı nasip etsin evladını ama bence iki evlilikte biterse bitsin diyip boşansaydı onlar böyle bir durumda bitirmek istiyor. Ben olsam çoktan boşanmıştım. Gerçekten çok üzüldüm ana hayat böyle geçmez en azından bu kadar zor durumdayken ikinci çocuğu yapma bence evladınla ilgilen. Ailende boşanma derse de dinleme sadece evladını düşün onun için en iyi olana karar ver. Allah yardımcın olsun canım benim

Sağolun gerçekten burda yazmakla üstten bakmakla anlaşılmıyor iki evlilik birbirine girdi ne ailem ne de onlar böyle olacagını bilmiyorlardı bilselerdi bitirirlerdi. herşey tozpembe başladı simsiyah oldu. Ben dayanıyorsam eşim bebeğim ve ailem için sabrediyorum bu böyle sürmeyecek elbet. Eşim öxünde cok iyi bir insan her erkek gibi dolduruşa geliyor bazen hatalarını farkediyor. Diyorum bu bebekten önce cok iyilerdi bende kandım eşim de cocuk istiyordu

Tamam da bundan sonrası peki...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…