Hastanede yaşadığımız mağduriyet.

-Murphy-

Belis❤️🌸
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2023
1.047
4.099
37
2 yaşındaki kızım alninda ve göz çevresinde siğil tarzı yaralar çıktı. Doktorumuz histiyositoz tanısı koydu ama ben ikinci görüş almak istediğim için ve araştırmacı olduğu için üniversite hastanesine bir doçente gittim. Doktor %90 molloskum ama bir biyopsi alıp kesin tanı koyalım hemde bu büyüyen yaraların hepsini temizleyelim. Durmayacagi için anestezi verilerek ameliyathane ortamında yapacaklarını söyledi . Biyopsi yapılıp kesin tanı konulacağı için kabul ettik 3 hafta sonrasına işlem için randevu aldık. Bize 1 temmuz saat 8de hastanede olmamız söylendi, tam 8de serviste olduk damar yolu açıldı ve hasta yakınlarının beklediği bekleme salonunda beklememiz gerektiği söylendi . 3- 4 cocuk daha bekliyordu bizimle onları 1 saat içerisinde hızlıca aldılar ama kızımı bir türlü almadılar. saat 10 oldu 12 oldu 1 oldu yok soruyorum bilgilerinin olmadığını ve ameliyathaneden haber beklediklerini söylüyorlar. 2 yaşındaki bebeği ac susuz 2ye kadar beklettiler. Kızım artık aç ve susuzluktan sesi çıkmıyordu baygın yatıyordu saat 12yi geciyordu en iyisi serum takalım çok susuzluktan kaldılar deyip serum taktilar. 1.30da ameliyathaneye aldılar ama yatim.saatten fazla orada bekledik biri geldi kimin hastası olduğumuzu sorup doktor daha gelmedi deyip gitti . En sonunda.aldilar kızımı 1 saat sonra yanıma getirdiklerinde sadece göz çevresindekileri almışlar geri kalan kısma dokunmamislar bile. daha sonra hastaneden çıkarken yakaladim doktoru neden alınmadığını sorduğumda kaçamak cevaplar verdi ne diyeceğini bilemedi hemen arkamdan servisi arayip kizimin fotosunu cekip kendisine gonderilmesini soylemis kabul etmedik, polk asistan gidip sorduğumda hocanın bugün öyle bir işlemi mi vardı dedi. Ve epikrizine baktığımda biyopsi bile alınmadığını gördüm. servise gidip oradaki doktorlara sorduğumda gerek görmemişler denildi. Çıldırdım resmen bize böyle denilmedi ben bir kaçtane yarasi temizlenmesi için mi anestezi verildi cocuguma diyorum mantıklı açıklama bile yapamadılar. Çıkmak istiyorum neyse getirin imzalayim dedim onda bile bir kaç saat bizi oyaladilar. Kızım perişan oldu o gün aklıma geldikçe kızımın o halleri nasıl bu kadar sakin kaldım neden daha çok sorgulamadim yada beklemeyi o kadar kabul ettim diyorum. Yani siz olsanız ne yapardınız cimere yazmayı düşünüyorum. 2 yaşındaki bir çocuğun okadar bekletilmesi doğru mu bilen lütfen yazsin. Ben mi abartıyorum bazı şeyleri çok ayrıntıya da girmediğim konularda var

Doktor operasyona girmemiş öyle anladım. Cimere yazardım mutlaka.

Oy kuzuma benim geçmiş olsun. Hastane işi çok zor ya Allah bir daha düşürmesin. Üzüldüm yaşadığı eziyete kıyamam perişan olmuş. Bir anne olarak üzülmen çok normal.
Bir problem olduğunu düşünüyor isen arkasını bırakma, bugün senin bebeğine bu eziyeti yapan yarın daha bir sürü bebeğe yapar nasıl olsa istediğimi yapıyorum diye

Bende öyle düşünüyorum eski dekanin kiziymis birde arkasi sağlam diye sanırım bu rahatlığı

İşlemi muhtemelen asistanlar yapmıştır, ondan kaynaklı olarak ortaya karışık bi durum olmuş bence. Üniversite hastanelerinde durum karışık oluyor maalesef hele ki vaka ameliyathane işlerinde. O konuda haklısınız normalde erişkinler de bekler birkaç saat ama çocuk hastaya daha özen göstermelilerdi. Yalnız biyopsi noktasını aydınlatayım, alınanlar eksizyonel biyopsi şeklinde patolojiye gitmiştir korkmayın o açıdan

Çok tuhaf bir şey olmuş neden o an şikayetçi olmadınız ki?

evet bunu başkası yazmış olsa bende neden yapmadin derdim ama inanın olayın içinde olunca mı öyle oldu bilmiyorum normalde asla sessiz kalmam ama hiç birsey yapamadım. Bir kaç saat bekledikten sonra alıp gitmediğime çok pişmanım. işlemin yarım olduğunu görünce ve biyopsi alınmadığını öğrenince direk bashekime çıkmadığınma çok pişmanım nasil böyle sessiz kaldım diye kendi kendimi yiyorum.

Öyle bir bilgi verilmedi o sekilde alınıp alınmadığını nasıl öğrenebilirim peki sistemde görünür mü acaba

Ay ben olsam cimere yazarım ama mutlaka başhekime çıkarım nedir bu rezalet.

Ameliyathanede çıkarılanlar %95 patolojiye gider otomatik olarak, patoloji sekreterliğine ulaşarak sorabilirsiniz

Önce CİMERe yazın sonra durmayıp savcılığa başvurun. Sonra da başhekimle görüşüp hastaneyi herkesin kafasına indirin derim. BU ne sorumsuzluktur???

Bakin 6 yıl hastanede çalıştım. Kimsenin böyle mağdur edildiğine şahit olmadım. Bu yaşıma kadar çok operasyon geçirdim. Ama ben hayatımda bu şehirde yaşadığım kadar mağduriyet yaşamadım. Eşim konuştu bu işi bilen biriyle bir şey çıkmaz demiş ama ben ne olursa olsun cimere yazacağım dedim.

Hiç bir şey çıkmaz diye düşünme. Mutlaka sorgulama mevzusu açılır, gelip ne oldu ne bitti anlatması gerekir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…