Hastanede gelişim testi

Sonami

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2023
903
1.029
25
Kızlar yarın devlet hastanesinde 2 yaşındaki oğluma gelişim testi yapılıcak. Bu test süreci nasıl işliyo kaç dk sürüyo bilgisi olan var mı?

Denver mi yapılacak? Testi biliyor musunuz?

Denver mi yapılacak? Testi biliyor musunuz?
İşte bilmiyorum. Denver testini özel eğitim öğretmeni kuzenimle bi kere yaptık. Sonra evlendi düğnü telaşından zamanı gelince bi daha yapamadık. Kuzenimde denver yapabilirler dedi. Bi da daha çok ebeveyne sorulan bi test varmış onu da yapabilirler dedi. Randevu kağıdında gelişim testleri (her biri) yazıyor sadece

Şunu yap bunu yap diyip gözlemlemek isteyebilirler. Evde yaptığı yapmadığı şeyleri size sorabilirler. 22 aylıkken büyük oğluma bu şekilde denver yapmışlardı. Siz hangi sebeple hastaneye başvurdunuz?

Konuşmasında gerilik var. Önceden söylediği bazı kelimeleri de söylemiyor. Başvurma sebebimiz bu ama doktor diğer gelişimsel basamakları sorunsuz yapıyor olsa bile teste tabi tutmakta bi sakınca yok genel bi test yapalım bakalım ne çıkıcak gerekirse daha spesifik testlerde yaparız dedi

Erkek çocukları 4 yaşına kadar hiç konuşmayabilir sonradan açılır sorun da olmaz 3 oğlum var onlardan biliyorum

Erkek çocukları 4 yaşına kadar hiç konuşmayabilir sonradan açılır sorun da olmaz 3 oğlum var onlardan biliyorum
Doğrudur olabilir tabiki. Önceden söylediği bazı kelimeleri artık kullanmadığı için endişe ettik aslında. Bakalım belki de önemli bişey çıkmaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…