Hastam var arkadaşlar

Allah evladına, kardeşine, sevenlerine bağışlasın, tez zamanda şifasına kavuşsun.
Böyle güzel insanlar kazık çakmalı dünyaya.
Çok, çok geçmiş olsun.
Benim akrabam Rahmetli babasıydı, kalp krizinden kaybettik. Üzüldüm….
Annesi sıfat olarak yengemizdi gelindi, eşi Rahmetli olduktan sonra sürekli beni arayıp kızım biz birbirimizi çok seviyormuşuz ben de yakında gidecem diyordu, eşinin vefatının 40.günü Rahmetli oldu. O kadar üzüldüm ki bir hafta hastanede yattım üzüntüden hastalandım….
geriye böbrek hastası küçük bebeği olan 30 yaşlarında gencecik bir kız, engelli bir oğlan kaldı…..
şimdi bu kızcağızda annesine babasına kavuşmaya çalışıyor sanki…..

Benim akrabam Rahmetli babasıydı, kalp krizinden kaybettik. Üzüldüm….
Annesi sıfat olarak yengemizdi gelindi, eşi Rahmetli olduktan sonra sürekli beni arayıp kızım biz birbirimizi çok seviyormuşuz ben de yakında gidecem diyordu, eşinin vefatının 40.günü Rahmetli oldu. O kadar üzüldüm ki bir hafta hastanede yattım üzüntüden hastalandım….
geriye böbrek hastası küçük bebeği olan 30 yaşlarında gencecik bir kız, engelli bir oğlan kaldı…..
şimdi bu kızcağızda annesine babasına kavuşmaya çalışıyor sanki…..
Yok yok öyle demeyin, burada elinden sımsıkı tuttuğu iki melek varken gidebilir mi?
Bunca şeye göğüs germiş bir kadın eminim ki çok güçlüdür, olmazı oldurur.

Siz ümidinizi de duanızı da eksik etmeyin.
İyi ettiniz yazmakla, kimin duası tutar ya da alacak nefesi var mıdır bilinmez ama hem içinizi biraz olsun dökmek biraz da güçlü durabilmek adına güzel düşünmüşsünüz.
Tüm kalbimle acil şifalar diliyorum, böyle insanlar kolay pes etmez hiç unutmayın.

Yok yok öyle demeyin, burada elinden sımsıkı tuttuğu iki melek varken gidebilir mi?
Bunca şeye göğüs germiş bir kadın eminim ki çok güçlüdür, olmazı oldurur.

Siz ümidinizi de duanızı da eksik etmeyin.
İyi ettiniz yazmakla, kimin duası tutar ya da alacak nefesi var mıdır bilinmez ama hem içinizi biraz olsun dökmek biraz da güçlü durabilmek adına güzel düşünmüşsünüz.
Tüm kalbimle acil şifalar diliyorum, böyle insanlar kolay pes etmez hiç unutmayın.
Ya bunları anlatmam doğru mu inanın bilmiyorum
kendimi çok yakın hissettim anlatmak istiyorum izninizle…..
bana tuhaf şeyler oluyor zaman zaman…..bir anda aklıma biri geliyor benim hakkımda konuştuğunu bana haksızlık ettiğini hissediyorum, çok yoğun bir hisse gidip soruyorum böyle birşey var mı diye sana kim söyledi evet şöyle demiştim diyor mesela….yada birinin evlendiğini duyuyorum kocasını hiç görmemişim adını bile bilmiyorum o adam o kızı döver diyorum bir aya kalmıyor kocasından şiddet gördüğü için ayrıldığını öğreniyorum mesela….
babamlar öndeki arabada ben arkadakindeyim, arada birbirimizi görmediğimiz bir mesafe var, bir anda bir his doğuyor içime gayri ihtiyari bağırıyorum babama birşey oldu diye, az daha gidiyoruz görüş mesafemize girdiklerinde bir bakıyorum babamlar kaza yapmış mesela…..
şuanki hastamın annesi yoğun bakımda yatarken de hissetmiştim, vefatından birkaç gün önce sanki ölmüş gibi içim yanmıştı, malum olmuştu sanki rahmete kavuşacağı…..
şimdi yine tuhaf bir hüzün doldu bir anda içime, kaç gündür yoğun bakımdaydı ama oğlumla gülüp eğleniyordum eşimle çay içiyordum normal hayatıma devam edebiliyordum, konuyu açmadan hemen önce kontrolümü kaybettim, ağlıyorum, ciğerim ağrıyor nefesim sıkışıyor….ne zaman birini kaybedecek olsam böyle oluyorum….
baş edemeyince bir şey dürttü sanki git konu aç anlat dua iste diye…..
ben duaya inanırım, şu dünya duayla dönüyor, en çok kabul olan dua müminin mümin kardeşi için ettiği duaymış
Rabbimin rahmeti de merhameti de sonsuz, bu kızcağızı da kardeşine evladına bağışlar İnşaallah
Allah sizden razı olsun güzel kardeşim

Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır üyeyim, ne yazık ki konu açmak böyle bir duruma nasipmiş…..
Kovid nedeniyle bir yakınım yoğun bakımda entübe halde….. Doktorlar pek ümitli konuşmuyor….. Küçük bir çocuğu olan gencecik bir kadın…..
Annesiyle babasını 40 gün arayla kaybeden, kısmi zihinsel ve bedensel engelli kardeşine ana-baba olmaya çalışan, ağır böbrek hastası, bebeği için ölmeyi tercih eden dünya tatlısı bir insan……
Sizlerden dua etmenizi rica ediyorum…..
Sağlıkla kalın……
Allah şifa versin . 🤲🏻

Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır üyeyim, ne yazık ki konu açmak böyle bir duruma nasipmiş…..
Kovid nedeniyle bir yakınım yoğun bakımda entübe halde….. Doktorlar pek ümitli konuşmuyor….. Küçük bir çocuğu olan gencecik bir kadın…..
Annesiyle babasını 40 gün arayla kaybeden, kısmi zihinsel ve bedensel engelli kardeşine ana-baba olmaya çalışan, ağır böbrek hastası, bebeği için ölmeyi tercih eden dünya tatlısı bir insan……
Sizlerden dua etmenizi rica ediyorum…..
Sağlıkla kalın……
Rabbim Şafi sıfatıyla şifa versin inşallah…

X