Gebeliğe Hazırlık Hastalıklarım ve gebelik isteğim

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ozlemy22

Çok şükür Rabbim ❤😇
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
294
105
28
Mrb 22yasindayim çocukluktan beri çok hastalık çektim
Şuan evliyim 4aylik. bebek istiyoruz her çift gibi
-Astım
-durmuş hidrosefali
-unsilin direnci
-polikistik over
-sunizit
Bu hastaliklarim var kafam allak bullak normal bi insan gibi hayatım yok kilo problemimde var bi 5.10kilo sadece gobek.nefes alamiyorum astimdann dolayı sırt ustu uzanamiyorum,normal bi insan gibi yere oturup kalkamiyorum,azicik yuksek bi yere cikamiyorum bacaklarim gucsuz tutmuyo mesela hidrosefaliden de olabilir bilmiyorum.hayat benden herseyimi sagligimi aldı.sadece ya bi tek çocuğum olsun istiyorum anne olmak istiyorum ama bu hastalıklarla inancım yok.

Canım ben de ürtiker hastasıyım. Halk arasında kurdeşen deniyor. Evlendiğim zaman başladı. Kronik ve sebebi bilinmeyen ürtiker. Tüm vücudumu kaplıyor bazen boğazımda çıkıyor ve nefes alamıyorum. 2016 Aralık’ta başladım. Hastalık başladığında 2 aylık evliydim ve 78 kiloydum boyum 1.65. 4 Ocak 2017de kortizon kullanmaya başladım. Çok kötüysem iğne ama genelde antihistamin ve kortizon iğne. 6 Kasım 2017 tarihine kadar bi fiil kortizon kullandım hastalığım gerilemedi ilerledi. 6 Kasım 2017 de xolair iğnesi kullandım Nisan 2018de son iğnemi oldum. Hastalığım geçmedi ama eskisinden iyiydim bu sürede 100 kilonun üstüne çıktım. İnsülin direncim vardı metmorfin kullandım. Doktorun bir tanesi sırf kiloluyum diye bana tahlil dahi yapmadan ağır pcosun çocuğun olmaz sen boşver çocuğu kilo ver sonra tedavi olursun belki o zaman olur dedi eve ağlayarak gittim üZerine bir kez adet oldum ertesi ay hamile kaldım. Şu an hamileydim. 95 kilo hamile kaldım. Ne kilom engel oldu ne aylarca bekledim. İnşallah tamamına erer. Ama yaşadığın hiçbir şey yaşayacağın hiçbir şeye engel değil. Sen güzelce insülin direnci için ilacını kullan biraz spor yap pco ya iyi geliyormuş ovülasyon testi ile takip et günleri değerlendir hayırlısıysa zamanı geldiyse zaten olur. Asla geçmişini geleceğinde engel görme asla. Hayırlısıyla hayırlısıysa en güzel zamanda o seni bulacak İnan :)

Slm bende ıtp hastasıyım. Bi çeşit kan hastalığı. 27 yıldır çekiyorum bu hastalığı. 2015 te dalağım alındı. 3-4 senedir herşey çok iyiydi ama trombositlerimde düşüş yoktu buarada bebek istedik olmadı, 3 senede 3 defa gebe kaldım buarada eşimde varikosel vardı ameliyat oldu sperm değerleri kötü. Düzelsin diye bi dünya vitamin kullandı. 3 defa Gebe kaldım 2 tane kimyasal oldu 3. Gebeliğimde 11. Haftada çocuğun kalbi durdu. Kürtaj oldum kanamam 55 gün devam etti sonra enfeksiyon kaptım ve yine trombositlerim düştü 4 gün hemolotiji de yattım. 2 Ağustos’tan bu yana kortizon kullanıyorum. Buarada ANA testim de pozitif çıktı yani vücudum çocuğu kabul etmiyor yabancı görüp öldürüyor. 33 yaşındayım ve eşimde 38 yaşında. Eşim çocuk istiyor. Son hastaneye yattığımda ölümden döndüm resmen. Ve doktorum Yani hemotoloji Dr’um gebelik düşünme trombositlerin düşer dedi. Düşünce de iç kanaması veya beyin kanaması riskim var. Bilmiyorum iki arada bi derede kaldım. Rabbim aydınlığa çıkarsın.

Hay Allah razi olsun ya

Allah yardimcimiz olsun insallah Rabbim önce uzun zamandır isteyenlere sonra diğer çiftlere hayirlisiyla nasip etsin inşallah.hani diyorlar ya bi kadın gebe kaldığında bebek hücrelerini yenilermia inşallah seninde öyle olur hem hastalığın geçer hem de bebegin olur❤

Amin cnm. İnş hepimize nasip olur.

Merhabalar bende kronuk urtıker hastasıyım 4 yıldır. Cok merak edıyorum hamıleyken urkıterınız oldu mu nasıl gectı benım ıcın cok önemli cevaplarsanız

Canim oncelikle gecmis olsun. Kilo insulin direnci ve pko yuzunden oluyor. Kilo vermedikce pko da azalmiyor. Bir doktora gorunsen daha iyi olmaz mi? Bende de pko var, 4 ay daha deneyecegiz sonrasinda ilac tedavisine baslayacagiz.

Canim oncelikle gecmis olsun. Kilo insulin direnci ve pko yuzunden oluyor. Kilo vermedikce pko da azalmiyor. Bir doktora gorunsen daha iyi olmaz mi? Bende de pko var, 4 ay daha deneyecegiz sonrasinda ilac tedavisine baslayacagiz.
Doktora gorundum 3aylik evliyken baktı bu kistlerin hamileliği engellemez dedi 6ay deneyin olmazsa gel falan dedi.ayni doktor bekarken ilerde çocuğun çok zor olur falan demişti

Doktora gorundum 3aylik evliyken baktı bu kistlerin hamileliği engellemez dedi 6ay deneyin olmazsa gel falan dedi.ayni doktor bekarken ilerde çocuğun çok zor olur falan demişti
Pko durumun iyilesmis olabilr tatlim, sonucta bu da iyilesebilen bir hastalik. Hakkinizda hayirlisi olsun

Pko durumun iyilesmis olabilr tatlim, sonucta bu da iyilesebilen bir hastalik. Hakkinizda hayirlisi olsun
Evet olabilir çünkü bekarken insulinim yüksekti düğünden sonra baktirdim.dahiliye doktorum normal seviyede dedi.adetlerim düzensiz ya 2.3 ayda bir oluyorum çocukta çok istiyorum 3aydir falan eşim issiz sigortamiz yok doktora da gidemiyorum

İnşallah istediğinize kavuşursunuz kızlar. kiminiz çok kiminiz de çok çok çocuk istiyorsunuz. Çocuk hele de bebek eve inanılmaz olumlu bir enerji veriyor ama hastalıklar varsa bebek bakmak yoruyor insanı tükeniyor insan. Allah olmayanlara çocuk olanlara da bakma gücü versin inşallah sağlık versin Kucağıma almak bile yoruyor her gün başka bir yerim ağrıyor. Maddi sebepler ve zamansızdık sebebiyle hastaneye de gidemiyorum. Zaten gitsem de ya endişelerimi suçluyor doktorlar ya da yapcak bişi yok çekeceksin diyorlar Allahım günah yazmasın şükürsüz gibi görünmeyeyim Herkes gönlündeki e kavuşsun inşallah

Amin inşallah

Cnm digerlerini bilemem ama insülin direnci ve polikistik over sinüzit bence engel degil kilo problemim var diorsun onu biraz vermeye calissan insülin direnci kırılır polikistik over de dolayli olarak kiloyla alakalı bence hallediliebilir Allah gonlunun muradini versin insAllah inancını kaybetme Rabbim ol dedi mi ne olmaz ki sen sebebine sarıl çabala yetrr ki insAllah hayırlı salih saliha evlatların olur

Çok doğru aslında. Umut vermişsiniz tabii öyle. Hatta kilo vermek için mide küçültme ameliyatı bile olabilir hem şeker ihtimalini de ortadan kaldırır. Kilonuzu bilmiyorum ama 100 civarı olan 2 arkadaşım da oldu bu ameliyattan ve çok işe yaradı
Düşünülebilir

101-2 kg vardim ben cnm ilk yeter artik zayoflamaliyim dedigimdr su an 83 kiloyum evet kolay olmuyor tabi bi cok seyden mahrum kaliyorsun ama isteyince elbette basariyor insan mide küçültme ameliyatini hic düşünmedim ben acikcasi hem yeteri kadar bütçem yok hemde iradene sahip cikmadgn surece farkedeen birsey olmyacaktr bence mide buyuyebilen birsey die biliyorum ben... Imkqn dahilinde iyi bi diyetjsyen spor salonu bence cok cok ise yarayacaktr

Allah razi olsun canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…