Hastalik hastası...

1bebek1melek200

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Şubat 2019
45
12
31
merhaba başlıktan anlaşılacağı gibi hastalık hastasiyim kendimi bildim bileli böyleyim sürekli bir hastalığım varmış gibi hissediyorum, bunu cocuklarimada yapiyorum, normal bir günüm yok sürekli vucufumu dinliyorum araştırmalar yapıyorum kendime kötü hastalıklari düşünüyorum sürekli, son zamanlarda artik çığrından cıktı.melek gibi eşimi cocuklarima yansımaya basladi. Sürekli acillerdeyim sürekli elimde telefon hastalık araştırıyorum agliyorum cok sinirli bir insan oldum ,benim gibi olan varmi,psikiyatriye gittim ilaç kullanıyorum, özele gitmeye durumum yok,

İşte ben 😊 çocuklarıma karşı hastalık konusunda çok pimpirikli değilim. Psikiyatrist bana somatizasyon ve sağlık kaygısı teşhisi koydu. Zaman zaman ilaç kullanıp sonra bırakıyorum. Bir de bildiğin hastalık belirtileri gösteriyorum. Kafaya takıyorum, araştırıyorum sonra da kendini yiyorum. Böyle gençliğim gitti o kadar üzülüyorum ki anı yaşayamadığım için.

Ayrıca o sinir konusu bende de var. Aniden çok sinirleniyorum. Tepkilerimi ayarlayamıyorum. Sonrası vicdan azabı ve yine huzursuzluk

İşte ben 😊 çocuklarıma karşı hastalık konusunda çok pimpirikli değilim. Psikiyatrist bana somatizasyon ve sağlık kaygısı teşhisi koydu. Zaman zaman ilaç kullanıp sonra bırakıyorum. Bir de bildiğin hastalık belirtileri gösteriyorum. Kafaya takıyorum, araştırıyorum sonra da kendini yiyorum. Böyle gençliğim gitti o kadar üzülüyorum ki anı yaşayamadığım için.
2. Çocuğum oldu inanki bu düşüncelerim yüzünden mutlu anılar biriktiremedim,sevgimi eksik etmem çocuklarından ilgimi vs Ama kendi kafamda milyonlarca tilki var sanki beynim beni yönetiyor sürekli bir vesvese sürekli kötü senaryolar

Ayrıca o sinir konusu bende de var. Aniden çok sinirleniyorum. Tepkilerimi ayarlayamıyorum. Sonrası vicdan azabı ve yine huzu
2. Çocuğum oldu inanki bu düşüncelerim yüzünden mutlu anılar biriktiremedim,sevgimi eksik etmem çocuklarından ilgimi vs Ama kendi kafamda milyonlarca tilki var sanki beynim beni yönetiyor sürekli bir vesvese sürekli kötü senaryolar
Ben de birde korktuğum ya başıma gelirse korkusu oluştu. Hani şu evrene yanlış msj verme olayı. Düşünmek istemedikçe düşünüp kaygılanıyorum. Bende de 2 çocuk var. Ayrıca depresyona çok meyilliyim. Sen de çevrendeki hastalıklardan çok kolay etkileniyor musun

Bu arada çevrem bana hangi ara düşünmeye fırsat buluyorsun diyor. Çünkü hayatım çok yoğun. Çalışıyorum, çevrem kalabalık ev desen çocuklarla zaten yoğun geçiyor ama yinede düşünüp kendimi hasta etmeyi başarıyorum

Ayrıca o sinir konusu bende de var. Aniden çok sinirleniyorum. Tepkilerimi ayarlayamıyorum. Sonrası vicdan azabı ve yine huzu

Ben de birde korktuğum ya başıma gelirse korkusu oluştu. Hani şu evrene yanlış msj verme olayı. Düşünmek istemedikçe düşünüp kaygılanıyorum. Bende de 2 çocuk var. Ayrıca depresyona çok meyilliyim. Sen de çevrendeki hastalıklardan çok kolay etkileniyor musun
Hemde nasil cok tetikliyor,biri bi ortamda birinin hastalığından bahsediyor mesela hemen kendimdede varmi acaba kemiriyor beni,sürekli bir ölüm korkusu çocukların.nolur korkusu,biri biyerim ağrıyor desin hemen oran.agrir,bi yerde kotu bi hastalık belirtileri okuyim hemen bendede bu hastalık varmi acaba

Neden böyle olduk acaba. Ben küçüklüğümden beri böyleymişim ama evlendikten sonra arttı sanki. Halbuki eşimle bir problemim yok. Çok fazla şekerli gıda tüketiyor musunuz

Neden böyle olduk acaba. Ben küçüklüğümden beri böyleymişim ama evlendikten sonra arttı sanki. Halbuki eşimle bir problemim yok. Çok fazla şekerli gıda tüketiyor musunuz
Bende OKB belirtileride var benimde çocuklarım olunca arttı çok fazla.esim harika bi insan.ben sürekli bi problem yaratıyorum,suandada tek üzüntüm bunlari yaşarken hayatı kaçırıyorum mutlu olamıyorum

Fazla şekerli besin tüketmenin psikolojik problemlere neden olduğuna dair bazı yazılar okudum. Ben çok tüketen biriyim. Size yazarken aklıma geldi sadece.

Siz hiç pskiyatr gittinizmi,ben ilaçta kullandım .çok iyi doktorlar buldum ama ücretleri yüksek olduğu için gidemedim
Çook gittim. Sağlık anksiyetem var. Ayrıca bedenselleştirme yapıyormuşum. Ara ara ilaç kullanıp sonra kendi kendime hata olduğunu bile bile bırakıyorum. Siz de sağlık sorunu olduğunda tamamen ona konsantre olup herşeye kapatıyor musunuz kendinizi?

Çook gittim. Sağlık anksiyetem var. Ayrıca bedenselleştirme yapıyormuşum. Ara ara ilaç kullanıp sonra kendi kendime hata olduğunu bile bile bırakıyorum. Siz de sağlık sorunu olduğunda tamamen ona konsantre olup herşeye kapatıyor musunuz kendinizi?
Evet hemde çok fazla eşim bana biselr soruyor mesela aklım hep orda suratım düşük hicbisey yapmak istemiyorum.bazen kendi kendime soruyorum insanlar ne kadar mutlu fotoğraflar paylasiyorlar evlerinde mutlular ben niye böyleyim diye

Evet hemde çok fazla eşim bana biselr soruyor mesela aklım hep orda suratım düşük hicbisey yapmak istemiyorum.bazen kendi kendime soruyorum insanlar ne kadar mutlu fotoğraflar paylasiyorlar evlerinde mutlular ben niye böyleyim diye
Birebir aynısını yaşıyorum. Sonra doktora gidiyorum. Bir hastalığımın olmadığını öğreniyorum. Bir kaç gün o beni idare ediyor mutlu oluyorum. Sonra başa sarıyorum

Nedeni bulunamayan rahatsızlıklar, belirtil

Nedeni bulunamayan rahatsızlıklar, belirtiler yaşıyor musunuz?
Bi rahatsızlığın olduğunda doktora gidiyorum.ama sanki bulamıyorlar bişey gibi geliyor.mesela doktor bı sorun yok diyor anlık bı rhatlama oluyor bı zman sonra başka bi yerimde sıkınti.en son bagarsaklarimdan rahatsızlandı kolonoskobi oldum ibs dedi doktor stres stres başka bişey degil

X