Hastalık hastalığı olanlar belirtilerinizi yazar mısınız toplanalım merak ediyorum sorun fiziksel mi beyinsel mi

Beysahmet

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2021
116
17
26
Öncelikle tekrar tekrar doktorlara randevu aldım,covidden bu yana devam eden sol kol sol sirt ve kürek kemiği ağrım vardı o zamanlar mide bulantısı da eşlik etti meme ağrısı aynı zamanda tabi doktor doktor gezmeye başladım midede özafajik gastrtit boynumda küçük 2 fıtık memede de cok sayıda fibrokist ilk zamanlar adet olacahom dönemler hu ağrılar artıyordu zamanla adet olacağım zaman tansiyonum çıkmaya başladı her neyse zamanla kötüleşmeye başladım geçen hastalandım yemekten kesildim bi anda bu sefer inanmazsınız kürek kemiğimağrım gitti ama sol kol damarım da ağrı başladı vucudum seğiriyor kulağım kalp gibi atıyor sürekli baş ağrısı o biçim sürekli damarlarım kaslarım artık ne ise iç krganlarım kalp gibi atıp durdu şimdi de norolojiden boyun ve baş için tekrar mr aldım ne yapacağımı şaşırdım damarlarımda tıkanma olduğunu düşünüyorum hayatım günden güne eriyor dışarı çıkamıyorum çıkmak istemiyorum dılarda bayılmam geliyo aniden bi terime ağrı vuruyo elim kasılıyor bişe oluyor başım dönüyor ne yapacağım ben
Şimdilerde ise yeni işe başladım call center masa başı işim sürekli konuşuyorum günde yaklaşık 200 kişi ile dün bir anda boğazımda spazm oldu boğazım kasıldı ne yutkunanildim ne baska bişe öylece kaldım bugunde yemek yerken içimde bişey oldu öylece kaldım hangi doktora girmem gerektiğini artık anlamıyorum ağrılarım artıyor damar seğirmesi sol kol damar ağrısı aniden giren vücuda kramplar işe gittiğimde işi benimseyememe yanlışta uyurken iyiyim

Öncelikle tekrar tekrar doktorlara randevu aldım,covidden bu yana devam eden sol kol sol sirt ve kürek kemiği ağrım vardı o zamanlar mide bulantısı da eşlik etti meme ağrısı aynı zamanda tabi doktor doktor gezmeye başladım midede özafajik gastrtit boynumda küçük 2 fıtık memede de cok sayıda fibrokist ilk zamanlar adet olacahom dönemler hu ağrılar artıyordu zamanla adet olacağım zaman tansiyonum çıkmaya başladı her neyse zamanla kötüleşmeye başladım geçen hastalandım yemekten kesildim bi anda bu sefer inanmazsınız kürek kemiğimağrım gitti ama sol kol damarım da ağrı başladı vucudum seğiriyor kulağım kalp gibi atıyor sürekli baş ağrısı o biçim sürekli damarlarım kaslarım artık ne ise iç krganlarım kalp gibi atıp durdu şimdi de norolojiden boyun ve baş için tekrar mr aldım ne yapacağımı şaşırdım damarlarımda tıkanma olduğunu düşünüyorum hayatım günden güne eriyor dışarı çıkamıyorum çıkmak istemiyorum dılarda bayılmam geliyo aniden bi terime ağrı vuruyo elim kasılıyor bişe oluyor başım dönüyor ne yapacağım ben
Şimdilerde ise yeni işe başladım call center masa başı işim sürekli konuşuyorum günde yaklaşık 200 kişi ile dün bir anda boğazımda spazm oldu boğazım kasıldı ne yutkunanildim ne baska bişe öylece kaldım bugunde yemek yerken içimde bişey oldu öylece kaldım hangi doktora girmem gerektiğini artık anlamıyorum ağrılarım artıyor damar seğirmesi sol kol damar ağrısı aniden giren vücuda kramplar işe gittiğimde işi benimseyememe yanlışta uyurken iyiyim
Seyirmeler kramplar hep oluyor anksiyete de. Bende de kustuktsn sonra hep mi kusacağım hiç mi bir şey yiyemeyeceğim korkusu oluyor. İnsan çok panik yapıyor. Ama bence bu da psikolojik. Biz gayet iyiyiyz de hastalık hastası olmak çok zor

Anksiyete gerçekten cok zor olmamış şeyleri var gibi gösteriyor veya kendınde var gibi düşündüğün tüm hastalıkların belirtilerini sende varmış gibi hissediyorsun psikolojik destek al ve doktora tüm bu sorunlarını anlat o sana yol gösterir

Hanımlar Merhaba
Son çareyi artık bu sitede arıyorum. Derdim kimseden doktor ya da ilaç önerisi almak değil sadece benim gibi birileri var mı bilmek istiyorum. Hanımlar bende inanılmaz bir kanser korkusu var. Bu korku hayatımı ele geçiriyor, yeme içmemi, uykumu, her şeyimi etkiliyor. Öyle boyutlara ulaştı ki vücuduma dokunmaktan korktuğum oluyor elime bir şişlik vs gelecek diye. Psikiyatra gittim, yoğun anksiyete ve panik bozukluk teşhisi koydu fakat ben şu “antidepresanlar bağımlılık yapıyor” söylentisi nedeniyle verdiği ilacı içmedim. Doktor doktor gezen biri değilim doktorlar kötü bir şey söyleyecek korkusuyla hastanelerden çıkmama gibi bir durumum da yok. İnternette gezerken karşıma hastalık haberleri çıksa dahi panik atak krizleri geçiriyorum. Allah göstermesin gerçekten kendimi o hastalığa yakalanmış gibi düşünüp ailemin halini, kendimi kel hayal ediyorum. Henüz yirmi bir yaşındayım şehir dışında ailemden ayrı tek başıma yaşıyorum okul için. Allah aşkına bu durumları benim kadar ağır yaşamasa da atlatan var mı? Yardım edin bana….

Hanımlar Merhaba
Son çareyi artık bu sitede arıyorum. Derdim kimseden doktor ya da ilaç önerisi almak değil sadece benim gibi birileri var mı bilmek istiyorum. Hanımlar bende inanılmaz bir kanser korkusu var. Bu korku hayatımı ele geçiriyor, yeme içmemi, uykumu, her şeyimi etkiliyor. Öyle boyutlara ulaştı ki vücuduma dokunmaktan korktuğum oluyor elime bir şişlik vs gelecek diye. Psikiyatra gittim, yoğun anksiyete ve panik bozukluk teşhisi koydu fakat ben şu “antidepresanlar bağımlılık yapıyor” söylentisi nedeniyle verdiği ilacı içmedim. Doktor doktor gezen biri değilim doktorlar kötü bir şey söyleyecek korkusuyla hastanelerden çıkmama gibi bir durumum da yok. İnternette gezerken karşıma hastalık haberleri çıksa dahi panik atak krizleri geçiriyorum. Allah göstermesin gerçekten kendimi o hastalığa yakalanmış gibi düşünüp ailemin halini, kendimi kel hayal ediyorum. Henüz yirmi bir yaşındayım şehir dışında ailemden ayrı tek başıma yaşıyorum okul için. Allah aşkına bu durumları benim kadar ağır yaşamasa da atlatan var mı? Yardım

İyi günler yanlız değilsiniz bende sizin gibiyim ve yıllardır kalmadık doktor doktor gezıyorum çok şükür birşey çıkmıyor her defasında psikolojik destek alacam diyorum her doktor sonrası yıne gıtmıyorum aksatıyorum biraz zaman gectıkten sonra tekrarlıyor anksiyete yıne panık hallerı sürekli bırsey olacakmış hıssı bir türlü asamıyorum bu hallerımı etrafa bakıyorum kimsede bu sorunlar yokken niye ben diye soruyorum kendime ve üzülüyorum böyle olduğum ıcın mutlu olamıyorum sürekli bır yerım ağrıyor kesın bırsey var üstüne gıttıkce daha da şiddetleniyor ağrıyan yerlerim genç yaşımda kendımı bıtkın ve yorgun hissediyorum bu durumdan oldukça rahatsız oluyorum elimde değil ama

Öncelikle merhaba yalnız olmadığınızı bilin,bende geçenlerde bu yüzden bir konu açmıştım. Söylediklerinizin aynısını yasiyordum. 2 Ay önce bir bogulma korkusu yaşadım endoskopi yapildi yemek borusu iltihabi vs cikti ondan sonra yutkunamama,nefes darlığı, kafada uyusma,yorgunluk vs vs 2 ay boyunca sayılı dışarı çıktım. Arkadaşlarımla görüşmedim 1 ayın icinde 10kg verdim . Sürekli kendimi inceliyorum(hala daha) . Koltuk altimda küçük beze çıktı bunu geçirdiğim enfeksiyona bağlıyorum ama asla tatmin olmadım doktor ter bezi dediği halde. doktor doktor gezdim 2 ay boyunca kardiyoloji,gogus hastalıklarına,kbb. En son banyo etmek istemeyecek raddeye gelince. Eşim zorla psikiyatriye götürdü. Bende ilaç kullanma taraftarı hiçbir zaman olmadım kolay kolay agri kesici bile içmem. Ama öyle bir durumdaydim ki her allahin günü kesin ben bugün öleceğim diyordum. Hiç bu kadar dibe cökmemistim şimdi şükür daha iyiyim aklim hala koltuk altimdaki beze de olsa da 😂 psikiyatrim sağlık anksiyetesi teşhisi koydu ve hastalik araştırmayı ilaç yan etkilerine bakmayı yasakladı.

Öncelikle merhaba yalnız olmadığınızı bilin,bende geçenlerde bu yüzden bir konu açmıştım. Söylediklerinizin aynısını yasiyordum. 2 Ay önce bir bogulma korkusu yaşadım endoskopi yapildi yemek borusu iltihabi vs cikti ondan sonra yutkunamama,nefes darlığı, kafada uyusma,yorgunluk vs vs 2 ay boyunca sayılı dışarı çıktım. Arkadaşlarımla görüşmedim 1 ayın icinde 10kg verdim . Sürekli kendimi inceliyorum(hala daha) . Koltuk altimda küçük beze çıktı bunu geçirdiğim enfeksiyona bağlıyorum ama asla tatmin olmadım doktor ter bezi dediği halde. doktor doktor gezdim 2 ay boyunca kardiyoloji,gogus hastalıklarına,kbb. En son banyo etmek istemeyecek raddeye gelince. Eşim zorla psikiyatriye götürdü. Bende ilaç kullanma taraftarı hiçbir zaman olmadım kolay kolay agri kesici bile içmem. Ama öyle bir durumdaydim ki her allahin günü kesin ben bugün öleceğim diyordum. Hiç bu kadar dibe cökmemistim şimdi şükür daha iyiyim aklim hala koltuk altimdaki beze de olsa da 😂 psikiyatrim sağlık anksiyetesi teşhisi koydu ve hastalik araştırmayı ilaç yan etkilerine bakmayı yasakladı.
Hatta 2 ay boyunca çok stresli olduğum için stresten lenf kanseri olduğumu bile düşündüm 🫠🤷‍♀️

Konuyu yeni gördüm aynı problem bende de var fıtıktan dolayı olan ağrıları kalp krizi sanıyorum bı çok kere kardiyoloji ye gittim sadece eko ekg yapıyorlar diye onlara da güvenmiyorum. Sürekli bir yerimi dinliyorum dışarı çıkınca midem bulanıyor nefesim daralıyor. Bayılcak gibi oluyorum. Gerçeklik algımı yitiriyorum spor yaparken daha iyiydim spora başlayacağım tekrar ama ne olacak bilmiyorum sürekli bı organıma takıyorum. Mesela midem yanıyor diye ona taktım haftaya endoskopi ye gircem ondan sonra Allah bilir nereme takcam gerçekten bilmiyorum

Ben de varım seyirme uyuşma kalp çarpıntısı kaç kere acile gittim Uykudan uyanıp bilmiyorum. Aşırı diş sıkma sorunum var bunun yanında bende bu kadar diş sikan biri varmı onu merak ediyorum . Mesela bı dönem yüzüm dilime boğazıma kadar uyusmustu ozaman beyin mr lari igneli EMG ler kan tahlilleri neler neler en son psikiyatri cipralexle hiç bişey kalmamıştı ama emziriyorum şuanda ilaç da kullanamıyorum

İyi günler yanlız değilsiniz bende sizin gibiyim ve yıllardır kalmadık doktor doktor gezıyorum çok şükür birşey çıkmıyor her defasında psikolojik destek alacam diyorum her doktor sonrası yıne gıtmıyorum aksatıyorum biraz zaman gectıkten sonra tekrarlıyor anksiyete yıne panık hallerı sürekli bırsey olacakmış hıssı bir türlü asamıyorum bu hallerımı etrafa bakıyorum kimsede bu sorunlar yokken niye ben diye soruyorum kendime ve üzülüyorum böyle olduğum ıcın mutlu olamıyorum sürekli bır yerım ağrıyor kesın bırsey var üstüne gıttıkce daha da şiddetleniyor ağrıyan yerlerim genç yaşımda kendımı bıtkın ve yorgun hissediyorum bu durumdan oldukça rahatsız oluyorum elimde değil ama
Malesef bu düşünceler peşimşzi vırakmıyor

Ben de varım seyirme uyuşma kalp çarpıntısı kaç kere acile gittim Uykudan uyanıp bilmiyorum. Aşırı diş sıkma sorunum var bunun yanında bende bu kadar diş sikan biri varmı onu merak ediyorum . Mesela bı dönem yüzüm dilime boğazıma kadar uyusmustu ozaman beyin mr lari igneli EMG ler kan tahlilleri neler neler en son psikiyatri cipralexle hiç bişey kalmamıştı ama emziriyorum şuanda ilaç da kullanamıyorum
Merhaba sanki benı anlatmıssınız suan yıne atak dönemındeyım üç dişçi gezdim aslında bir kanal tedavim oldu yakında o ıyilestı ama cenem yanak ağrım gecmsiedi 3 dıscıde diş fılmı cektı dısten degıl diş sıkmaktan diyor suan okadar kafaya takmış haldeyımkı dudagım seyırmeye başladı yuz felcı mı dıye uyuyamıyorum şimdide napıcam blmıuorum yakında tüp bebek tedavım olacak bu kafa ıle ne yapacağım blmıyorum cok korkuyorum uykular haram oldu sürekli bısey okuyorum gunduz de hep iç sıkıntısı hıc bıseyden zevk alamıyorum

X