Hasta Yorumları (Burun Estetiği)

onu bende anlamıyorum ama cok canımı yakıyor kenarları altı üstü dudağımın içi hep aft oldu :S yemek yemeye basladım yavas yavas agzimi açabiliyorum ama bu seferde yaralardan dolayı aç kalıyorum :KK43: süt ve daninoyla karın doyuruyorum :KK70:

Canım bügün nsıl oldunuz hastanede lazım olan bir şey oldumu ben çantama boynu geniş önden düğmeli pijama koydum,pipet koydum
peçete koydum,sabun koydum uffff başka ne lazım olurki

bugun naasıl oldun agzının ıcını gargara yap ıyı gelır heralde

iyiyim çok şükür canim geçiyor hafif hafif morluklar var stabil yani meraklı bekleyiş sürüyor. agız yaralarım felaket arttı yapıyorum gargarayı ama fayda etmedi ins yarına giderler :KK43: çok can yakıcı

Son düzenleme:
Canım bügün nsıl oldunuz hastanede lazım olan bir şey oldumu ben çantama boynu geniş önden düğmeli pijama koydum,pipet koydum
peçete koydum,sabun koydum uffff başka ne lazım olurki

iyiyim canim cok tesekkür ederim morluklarım daha azalıyor gözlerde kaldı hafif ama agrim sizim yok temizliğimi yapıyorum düzenli ve çok şükür burnumdan tam anlamıyla nefes almaya başladım. terlik al canım o hepsinden cok gerekiyor yürüdüğünde ameliyata giderken filan.başka çokta birşey gerekmedi bana zaten bi gece kaldim ertesi gün çıktım o gününde yarısı yatakta yarı baygın geçiyor :)

iyiyim çok şükür canim geçiyor hafif hafif morluklar var stabil yani meraklı bekleyiş sürüyor. agız yaralarım felaket arttı yapıyorum gargarayı ama fayda etmedi ins yarına giderler :KK43: çok can yakıcı

heralde çok korktun ya da uzuldun sen bende ole yara fılan olmadı yane

Daha önce kulak burun boğaz doktoruna amelyat oldum ama hiç memnun kalmadım etrafımdakı arkadaslarım hepsı beğendi ama benim hic ıcıme sınmedi kaba bir burnum oldu amelyat olmama rağmen olmamış gibiydi.
Yİğenim tavsiyesi ve benim bitmek tükenmek bilmeyen burun huzursuzluğum sonucunda başinı bizimkilerin didiklememle
Prof.Dr Zeki CAN ile tanışma fırsatını yakaladım.
Ameliyata karar vermek öncelikle kişinin kendini cidden hazır hissetmesi ile alakalı...Çünkü bir kere ameliyat oldum ve sonuç hüsrandı ikinci kez amelyata karar vermek benim için cidden çok zordu.
Zeki bey burnuma baktı küçük bir düzeltme ve torpüleme yapıcaz bu sefer işlem daha kısa sürücek sonuç olarak amelyat olucaksın ama ilki kadar uzun sürmiceğini belirtti.
Amelyat günü için gün almaya korkarakta olsa karar verdim.
Zeki can bey önceliğimiz burnunu düzeltmek ve doğal burun olmasını sağlayıp daha sonra kalkıklıgını sağlamamız (bir de içeriyi bilmiyorum ilk amelyatta kıkırdak da gerekebir belki dedi.Ben doğal bir burun olmasını istediğimi burnumun o ucundaki biraz daha törpülenip ucunun kalkık olmasını istediğimi belirtim.Zaten doktor bey bize güven iyi bir sonuç alıcağına inan dedi .Bir de bir kez amelyat oldum 2.kez olucam oradaki kemikte incelicek.Neyse günümüzü aldık çıktık ,kuzenle çıkarken kapı önü kalabalıktı o sırada bekleyenlerden herkesten çok olumlu yorumlar aldım .Kapının önündeki tüm hastalar kesınlıkle ol pişman olmıcaksın dedi .Gün geldi çattı bende bir heycan bir heycan bir de ben geçtiğimiz Mayıs ayındaydı amelyatım ameliyat sonrası yani ilk gün ayıldığımda kendime söylediğim tek şey "bu muydu ya , zaman o kadar hızlı geçmiş gibiydi ki, oldu bitti gitti.Zekı Can Bey ameliyat bitiminde ertesi sabah yanıma geldi ve nasılsın diye sordumda kalkık bir burun görüyorum dediğimdi.BiR gün hastanede yattım bana seffaf silikon tampon takılmılştı, hıc kanamam olmadı , zaten o gün hep çorba içtim sanırım 5 tabak kadar :))))))))aynı gun bır başka bayan amelıyat olmuştu onun nazar mi deydi ne yan odamda bayaa kanaması olmuştu kı bu normalmış onda normal pamuk tampon vardı. Hissettıgınız tek sey burnunuzdakı alcının agırlığı,hıc agrım da yoktu.
Diğer gazi hastanesinde olduğumda çok ağrım olmuştu .
Neyse 7 . gün kontrole gittim 10. gün tamponum alınacak dıye gıttim ama o gun yalızca ufak bı pansuman yaptı
asistan bey melih :) ertesi hafta sonrasında ıse dikişlerim alındı burnumdakı alcı ve tamponlar cıkarıldı. Dilimin ucunu ısırdım agrı sızı yoktu, alcıyı çıkardı asistan doktor melih bey ve Doktor Elçin hanım pansumanımı yaptılar. Onlar da ılk zaman burnumu garipsiyebilirsin ama bunun gecıcı olduğunu söylediler zaten öyle oldu... Hemen zaten pansuman odasında kocaman büyük aynada kendime bakıverdim güzel gözüküyordu.Alcı cıkınca zeki beye aşağa indim burnumu muayene etti , hicbir sorun olmadığını söyledi memnun olup olmadığımı sordu eski burnum ve yeni burnum arasında fark istedeğim sonucu aldım dedim :)))))))))))))))))))oda yüzüme bakıp güldü .
İnce kanamalar olursa bunlardan korkma normal olduğunu belirtti neler yapmam gerektığını soyledı. Eger bir şey olursa sekreterinin ve kendi özel telefonunun açık olduğunu belirtti ameliyat öncesi ve sonrası sonrasında
memnun kalmadığım beğenmediğin bır yer olursa tekrar ulaşmam gerektiğini de ısrarla söyledi
Çok şükür bu sefer hıcbır olumsuzluk yaşamadım.Burnumun oturması 1 seneyi bulur olaki beğenmessen de 6 ay sonra yaparız dedi.Minik burnumdan pek memnunum Benım icin en onemlı süreç 2 . kez amelyat olmaktı amelıyat surecının sancısız gecmesi idi...
Her sey cok düzgün gitti... bu nedenle doktorum ve asistanları ve ve benle çok ilgilenen Elçin hanıma ne kadar teşekkur etsem azdır tabi beni getiren yiğenimi de unutmuş değilim.

Eki Görüntüle 950824 Eki Görüntüle 950826

Eki Görüntüle 950827 Eki Görüntüle 950829

Eki Görüntüle 950832 Eki Görüntüle 950826

Eki Görüntüle 950837 Eki Görüntüle 950838

ikinci operasyon olsada istediğim sonuç oldu :)

iyiyim canim cok tesekkür ederim morluklarım daha azalıyor gözlerde kaldı hafif ama agrim sizim yok temizliğimi yapıyorum düzenli ve çok şükür burnumdan tam anlamıyla nefes almaya başladım. terlik al canım o hepsinden cok gerekiyor yürüdüğünde ameliyata giderken filan.başka çokta birşey gerekmedi bana zaten bi gece kaldim ertesi gün çıktım o gününde yarısı yatakta yarı baygın geçiyor :)

Aklıma bunlardan başka bir şey gelmiyor canım düşündüm baya :KK43: heralde başka eksiğim kalmadı .

Teşekkür ederim yardımınız için

Rica ederim canmım .bunlar dışında çokta bir şeye ihtiyaç duyulmuyor zaten

Anlıyorum.Morluklarınız ne durumda şuan yüzünüze deydiğinizde herhangi bir ağrınız oluyor mu ? Yemek yeme durumunuz normale döndü mü? Ağrınız yoktu değil mi ? Bir de burnunuza tampon nası bir şey konuldu sünger / silikon tampon onlar amelyat türüne göre değişiyor herhalde ? Teşekkür ederim .

korku yoktu ama belkide o agizdan nefes aldığım dönemde mi oluştu bilmiyorum.inş başka kimsede olmaz sinir bozucu o kadar kemik kırılıp ağrımazken küçücük benekler hoplatıyo insanı :)

Bence bi doktori git belkide vitamin eksikliğinden oluyor benim bildim ole şeyler her gun sen gargara yap bide vitamin iç portakl suyuda asitli mandalina fılan onlarda ıyı gelir

birde annen yapmayı biliyorsa işkembe corbası ıc kemik gelişinde cok ıyı ya da et suyu haslayabilir

Anlıyorum.Morluklarınız ne durumda şuan yüzünüze deydiğinizde herhangi bir ağrınız oluyor mu ? Yemek yeme durumunuz normale döndü mü? Ağrınız yoktu değil mi ? Bir de burnunuza tampon nası bir şey konuldu sünger / silikon tampon onlar amelyat türüne göre değişiyor herhalde ? Teşekkür ederim .

Morluklarım sadece göz kapaklarımda kaldı yanaklarım sarı.(önceki morlardan dolayı) ağrı yok ilk günler göz altıma göz kapaklarıma dokununca acıyordu ama 3.günden sonra geçti onlarda.tamponlardan sonra ağzımı daha rahat açabildiğim için yeme içmede sıkıntı yok üst dudağım çok gergin oluyor canım.hiç bir ağrı yok hani canım cok kıymetlidir benim ama ona rağmen ufacık bi sızı bile yok.benim tamponlarım silikon değildi süngerdi ve tek korktuğum onların çıkışıydı ama korktuğum gibi olmadı.o an hissettiğin tek şey nefes almaya başlıyosun burnundan başka hiç bi şey yok ne can yanması nede ağrı.anlık iş zaten tutup çekiyorlar.rica ederim canım hiç korkma stres yapma ben kaşlarımı aldırırken bile agrı duyuyorum kemiklerim kırıldı kesildi cok sukur zerre ağrı yok

Bence bi doktori git belkide vitamin eksikliğinden oluyor benim bildim ole şeyler her gun sen gargara yap bide vitamin iç portakl suyuda asitli mandalina fılan onlarda ıyı gelir

birde annen yapmayı biliyorsa işkembe corbası ıc kemik gelişinde cok ıyı ya da et suyu haslayabilir

teşekkür ederim canım ilgilendiğin için :) nar suyu filan sıktı annem bide ilaç filan olunca daha iyiler şimdi.işkembeyi içemem kii ben :KK50:

Morluklarım sadece göz kapaklarımda kaldı yanaklarım sarı.(önceki morlardan dolayı) ağrı yok ilk günler göz altıma göz kapaklarıma dokununca acıyordu ama 3.günden sonra geçti onlarda.tamponlardan sonra ağzımı daha rahat açabildiğim için yeme içmede sıkıntı yok üst dudağım çok gergin oluyor canım.hiç bir ağrı yok hani canım cok kıymetlidir benim ama ona rağmen ufacık bi sızı bile yok.benim tamponlarım silikon değildi süngerdi ve tek korktuğum onların çıkışıydı ama korktuğum gibi olmadı.o an hissettiğin tek şey nefes almaya başlıyosun burnundan başka hiç bi şey yok ne can yanması nede ağrı.anlık iş zaten tutup çekiyorlar.rica ederim canım hiç korkma stres yapma ben kaşlarımı aldırırken bile agrı duyuyorum kemiklerim kırıldı kesildi cok sukur zerre ağrı yok

Morluklarınız için herhangi bir krem ekstra sürüyormusunuz?
Ameliyttan ne kadar süre sonra makyaj yapılıyor zeki hocaya sormayı unuttum siz biliyormusunuz?
Son olarak alçınızı ne zaman alıcaklar ?

Morluklarınız için herhangi bir krem ekstra sürüyormusunuz?
Ameliyttan ne kadar süre sonra makyaj yapılıyor zeki hocaya sormayı unuttum siz biliyormusunuz?
Son olarak alçınızı ne zaman alıcaklar ?

arnica diye bi krem kullanıyorum fayda sağladı diyebilirim. onu bende hiç sormadim makyajı. alçımda 10.gün alınıcak

X