Hasimoto-Tsh değeri yüksek olup bebek sahibi olanlar yardımınıza ihtiyacım var !!!

Fikrus

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2018
187
246
33
Merhaba arkadaşlar
Ben kadınlar kulübündeki yazıları hep okuyan ama yazmaya cesaret edemeyenlerdenim... Ama artık yazmak istedim çünkü iyi birşeyler duymaya ihtiyacım var... Benim rahmim çift rahimdi evlenmeden once bunu bildigim icin evlendikten sonra direk tedaviye basladik rahmimin ortasindan vajina kisminia kadar uzanan derin ve kalin septumum vardi... histreskopi oldum iki defada alındı... Ameliyattan sonra kontole gittigimde herseyin normal oldugu ve istedigim zaman hamile kalabilecegim soylendi... Tam 8 ay denedik ama olmadi... Daha sonra tekrar baska bir doktora gittim hacettepe Gurkan Bozdaga buradaki bazi yorulardan etkilenerek... Gercektente kendisinden cok memnun kaldim ilgili guleryuzlu her hastasıyla fazlasiyla ilgilenen bir doktor...bana bazi kan tahlilleri verdi ve biz birsey soylemeden esiminde sperm ornegini istedi hemen... tsh degerim 9,45 cikti progestoron 3 cikti ... Bana dediki tsh degerin cok yuksek muhtemelen troidle alakali bir sıkıntın var buda dogurganlik hormonunu bastirmis bu değerin 5 olmasi lazim dedi. Bu sebeple bir endokrin bolumune gorun tsh dusur ondan sonra bana tekrar gel dedi... Endokrin bölümünden randevu aldim ve gittim ordada bi kac test yapildi 2 haftada tsh degerim 4,65e kendiliginden ilac kullanmadan dusmus... Ama bogazimda noduller varmis ultroronda cikti... Hasimoto hastasiymisim... Bu sebeble bana troid ilaci verdiler gebelik dusundugum icin 2 bucugun altina düşmesi gerekiyormus tsh degerim ve bu ilaci gebelik suresincede kullanmam gerekecekmis... Durumu boyle olupta gebe kalanlar varmı? Zaman gectikce insan dahada bir umitsizlige kapiliyor ve sanki hic bebek sahibi olamicakmis gibi hissediyor...

Benimde tsh yüksek ama benimki gebelikten sonra farkedildi yapılan tahlillerde,ilaç kullanıyorum gebeliğim süresince endokrinoloji'ye her ay gidip tahlil yaptırıyorum. Şimdilik 2.5 lara düştü değerim ilaçla.
Sizden daha yüksek değerlerle hamile kalan bir çok insan var diye biliyorum.
Stres yapmayın derim,biraz akışına bırakınca daha rahat gerçekleşebilir gebelik.

Haşimato değilim ama Benimde trioidlerim çalışmıyor. Endokrin bölümüne devam et ilaçlarını doktorun söylediği gibi al korkma ilaçlarını düzenli kaçırmadan alırsan gebelikde olur. Bebeğine de bir şey olmaz Allah’ın izniyle. Ben 22 haftalık hamileyim. :)

Canm ben yillardr tiroit hastasiyim evet dgerler anormal olunca gebeligu engeller ama ilaclari kullanip degerlerini normale dondurusen rahatlikla hamile kalabilirsin benm ilac dozum fazla gelmisti mesela o beni 5 ay etkiledi ilaci duzenledikten 5 ay sonra vucut kendine geldi ve cok sukur duzenim.oturduktan sonraki 2. Ay hamile kaldim ve dr un dedigi gibi hamilelik boyunca da cok dikktli kullanacaksin hu ilaci hormonal bir ilac oldugu icin cok onemli her sabah kahvaltida en az 30 dk once iceceksin

Ben hasimato deglm ama benimde 37 cikmisti imkansiz dediler tedabiyla bile dusmez zor.dediler hamile kalamazsin dediler e omur boyu kullanilcakmis bi hap verdler 1.45 e indi ilk ay dusunun artk 37 diyorum doktorlar ole bi solediki hepsi imkansiz hamile kalamazsin ama bu hapi icersen levatiron verdi olablir falan e hamile kaldim ama guatrdan degl sebep baska saglik sorunundan kurtaj oldum.benim bogazmda yok kanimda var ama bogaz eriyip gecyo ona buna kafayi takma ona buna ssriyondur kesim sinir olyondur bu hapi icince tak.yon herseyi kafan rahat oluo ve okadar alingan bi hastalikki bu guatr sinirden falan stresten cikiveryo

Ve hamike kalncada her ay duzenli doktora git zekasi icin ve dusuk olmasin diye.

2 aydir troid ilaci kullaniyorum onumuzdeki pazartesi 2 bucugun altindami diye bakacaklar eger altindaysa kadin doguma gidicem gurkan bozdaga baya bir surec atlattim tam hersey yolunda derken tsh sorunu çıktı insallah bunuda atlatirim... Tessekkur ederim

Konuyu yeni okudum banada 3 ay önce haşimato teşhisi konuldu eylülde düğünüm var okudukça korkuyorum bebek sahibi olamıcam diye stresten adetim gecikiyo valla son durum ne sizde

Konuyu yeni okudum banada 3 ay önce haşimato teşhisi konuldu eylülde düğünüm var okudukça korkuyorum bebek sahibi olamıcam diye stresten adetim gecikiyo valla son durum ne sizde

Tsh 0,83 e düştü endokrin doktorum artık gebelik düşünebilirsin dedi kadın dogum doktoruma gittim o da bana femera diye bir ilac verdi bu ay bebek icin deneme surecindeyim bu ay olurmu gelirmi bebegim bilemiyorum ama hasimotosu olupta bebek sahibi olanlar vr ilaci düzgün kullanmak şartıyla tabiki... Yaşın kac bilmiyorum ama eger büyük degilse bir iki sene bebek düşünme ama eger yaşın 28 ve uzeriyse cok ta bekleme bebk icin derim sonra sıkıntı oluyor çünkü....

Benimde 8 di değerim şuan 0,872 ye düştü :) doktorum bana hiç gebelikle ilgili sıkıntı olabilceğini söylememişti .. bu arada yaşım 27

İnşş kalbinizden geçen olur da sağlıkla gebe kalırsınnz dua edicm senin için

İnşş kalbinizden geçen olur da sağlıkla gebe kalırsınnz dua edicm senin için

Çok tesekkur ederim canım Rabbim canı gonulden isteyen hasret ceken herkese saglikla hayirlisiyla versin...Bende problem olduğunu bilmiyordum tsh in bebek icin yeni yeni öğreniyorum yaşadıkca...vücudumuz oyle bir sekilde denegede ki herşey herseyi tetikliyor bu süreçte bunu çok iyi anladim kendi vücudunda yeni bir canlinin olusabilmesi gelisebilmesi için herseyin dengeli olması gerek...

Merhaba canım, 2 ay önce yazmışsın ama umarım mesajımı görürsün. Ben de senin gibi haşimatolu, tsh seviyesi 9,4 civarına kadar yükselmiş ve prolaktini de yüksek biriydim. Sürekli troid ilacı kullanıyorum ve her ay düzenli kan veriyorım.
Sakın umutsuzluğa kapılma. Haşimato olduğumu ilk öğrendiğimde çok ağladım, asla çocuğum olamayacak diye düşündüm. Ama ilaçlarıma devam ettim ve önce tsh, ardından prolaktinim düştü. TSH 1,88 oldu ve ben klomen, çatlatma iğnesi tedavisi ile ilk denemede hamile kaldım. Şu an bebeğime kavuşmak için gün sayıyorum İlaçlarını düzenli kullandığın sürece hiç bir sıkıntı yok. Önemli olan ihmal etmemen. Troid tüm vücudundaki dengeleri değiştiriyor. Benim troid yükseldikçe prolaktin de yükseliyor ve hamile kalmam da zorlaşıyordu. İlaçla çok şükür düzenledik. Hamileyim diye şimdi dozunu arttırdı doktorum. Allah sana da en kısa zamanda hayırlısıyla bir bebiş nasip etsin Troid önlem alındığı sürece engel değil

merhaba benimde rahmimde septum var ama ben buna ragmen iki kere hamile kaldım tsh ım hep yüksekti sonra ilaçla duzeltildi hamilelikte ama ben maalesef başka sebeplerden bebeğimi kaybettim iki kere 21 ve 24 haftalarda şimdi bende rahim amelyatı olacağım umarım isteyen herkesin bebeği olur yani tsh dan caınınızı sıkmayın tedavisi olan birşey

Teşekkür ederim tedavime devam ediyorum.. 1 laproskopi 2 histereskobi ameliyatindan sonda septumdan kurtuldum tam hersey yolunda baska bir engelim kalmadi derken 8 ay denedim tik yok sonra doktora gittim bi terslik mi var diye sonra da tsh yuksek cikti onu hallettim 0,83e düştü cok sukur ama progesteron düşük lugu oldugu icin femera verdi doktor bu ikinci ayim o ilaci kullanali bakalim nolacak... Gerci insan bu kadar sey atlattiktan sonra sanki hic bebek sahibi olamicakmis gibi hissediyor karisik hisler beni en iyi siz anlarsiniz yasayan biri olarak... Birde olurda gebe kalabilirsem septum ameliyati oldugumdan dolayi bebek tutunamazmi düşük olur mu diyede korkuyorun cunku benimseptumum hem genis hemde uzundu ameliyatla kestikleri alan baya bi buyuk yani gerci uzerinden 1 bucuk yil gecti ama yinede sorun yasarmyim diye dusunmuyor degilim sizin dusuk sebebininz neydi eger ozel degilse sizin icin

Benim ilki kalbi durdu kan pihtilasmasi varmis bende ikinci kez buyuk hayallerle hamile kaldim bu seferde rahim seklinden dolayi erken dogum riskim var diye acil serklaj ypalim dedi kabul ettim keseyi patlatti simdi tekrar istiyorum ama once sizinki gbi amelyat olmam lazimmis bende amelyattan korkuyorym su an sonrasinda skinti yasarmiyim diye derin gbi dediler bana da cunku

Kadın olmak cok zor gercekten... Allah hayırlısını versin bizlere sağlıklı sıhhatli ahlaklı evlatlar versin rabbim hepimize isteyen herkese versin

Bende hasimato hastasiymisim bunu yeni öğrendim ve napmam gerektiğini bilmiyorum anne olmak için bu kadar istekliyken böyle durumlar olunca yıkılıyor insan benimde tsh değerim 4.52 . Doktor geçen ay 25 mg olan bı ilaç vermişti gecen ay gittiğimde 4.40di şimdi 4.52 olmuş . Şimdi dozu 50 mg a çıkardı bı dahaki aya 2,5 un altına düşer dedi inşallah dedigi gibi olur

Merhaba korkmanıza gerek yok 7,5 tsh tı .Şuan levotron ve jodid kullanıyorum düşünün 150 mg lık.Ki ben yüksek iken hamile kaldım .BUnu kafanıza takmayın takdir Allahın meleğinizin gelmesine daha var .Herşey gönlünüzce olsun...

Konu sahibesi olarak size bir haber vereyim moral olsun istedim ben simdi 5 haftalik hamileyim

Konuyu ilk actigim zaman ne kadarda karamsarmisim Ama Allah büyük görüyorsunuz her nasip zamanini bekliyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…