Haşimato troid

BenCigdem

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2021
46
43
30
Merhaba

Başka bir sebepten gittiğim dahiliye doktorunu yaptığı testler sonucu aşağıdaki gibi çıktı. Herhangi bir ilaç vermedi. 3 ayda bir kan vereceksin dedi. HAŞİMATO hastalığın var antikorların pozitif dedi.

Şuan gebelik planlama sürecindeydik. Kadın doğum uzmanım antikorların pozitif olduğu için gebelik esnasında göbekten kan sulandırıcı iğne yazıcam sana dedi. Haşimato olup TSH değeri 0 olan hiç görmedim o kadar araştırdım. Böyle bir sorun yaşayan var mı ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada bir düşük bir kimyasal gebeliğim oldu :KK43:

TSH : 0,0
T3: 2,86 (normal olduğunu söyledi)
T4: 0,91 (normla olduğu söyledi)

Anti TG: 13,6
Anti TPO: 178,67

Haşimato olduğumu hamilelik oluştuğu dönemde öğrendim. TSH 43'tü. Tiroid ilacı başladıktan 4 hafta sonra 4 haftalık gecelik olduğumu öğrendim. Ne kan sulandırıcı ne de başka bir şey... Bu arada antitpo benim hala 200lerde filan. Gebelik boyunca tiroid ilacı kullandım ve TSH değerlerimi her ay kontrol edip 2nin altında olmasına dikkat ettik. Sağlıklı bir gebelik, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim

Merhaba ben haşimato olduğumu bekarken öğrendim antiTPO 450lerde idi diğer değerim de yüksekti ama tam hatırlamıyorum Tsh değerim de 4.96 falandı ilaç başladı Dr ve düştü sonra ilaç kullanmayı bıraktım Tsh normale döndü gebelik istiyorum 8 aydır gebelikte Tsh 2.5 altında istiyorlar tekrar ilaç başladım şu an 3.20 ilaç kullanmaya devam ediyorum yani Tsh baz alınmıyor haşimatoda antikorlar önemli

Merhaba ben de hipotriod ve haşimato hastasıyım(ortaokuldan beri) . Benim doktorum haşimato değerlerinin hamileliği etkilemediğini söyledi ( anti tpo ve anti tiroglobulin) önemli olan t3 -t4-tsh ( tiroid) değerleri demişti o da ilaçla dengeye alınıyor zaten.

Haşimato olduğumu hamilelik oluştuğu dönemde öğrendim. TSH 43'tü. Tiroid ilacı başladıktan 4 hafta sonra 4 haftalık gecelik olduğumu öğrendim. Ne kan sulandırıcı ne de başka bir şey... Bu arada antitpo benim hala 200lerde filan. Gebelik boyunca tiroid ilacı kullandım ve TSH değerlerimi her ay kontrol edip 2nin altında olmasına dikkat ettik. Sağlıklı bir gebelik, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim
Gebelikten dolayimi yükselmiş değeriniz hamile kalmışsınız yükselmiş degilmi

Gebelikten dolayimi yükselmiş değeriniz hamile kalmışsınız yükselmiş degilmi
Gebelikten bağımsız haşimato hastası oldum. Benim 5-6 yıl önce troidi teşhisi konuldu ve doktor sen günün birinde tirod hastası olacaksın vücudun triodine saldırıyor dedi. Sonra çok yoğun stresli üzgün olduğum bir gün birden TSH aşırı yükseldi. İlaç kullanmaya başladım henüz düzene girmemişti ki ardından gebe kaldım.

X