Hasan Karakaya : Tekmelerine sağlık.

SevdaLinka

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2013
10.529
3.626
Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel'in, Soma'da bir vatandaşı tekmelemesi Türkiye'de ve dünyada tepki toplarken Akit yazarı Hasan Karakaya "Yusuf, eğer iddia edildiği gibi, bu provokatörü tekmelediyse, gerekeni yapmıştır!.. Nush ve tekdir ile uslanmayan bu tür provokatörlere, bazen böyle kötek gerekir... Tekmelerine sağlık!" dedi. Star yazarı Yalçın Akdoğan ise köşesinde "Araçları tekmeleyen ve ekibi linç etmek isteyenlere karşı Yusuf Yerkel’in kendini savunması çok farklı şekilde yansıtılmıştır." yazdı.

Akit yazarı Hasan Karakaya'nın konuyla ilgili o yazısı:

İşte o “ölü sevici provokatörler”den birinin fotoğrafı dünkü gazete, televizyon ve internet sitelerindeydi... “Yerde yatıyor”du ve Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel de, güya onu “tekmeliyor”du!.. “Parael Yapı”nın sözcülerinden Samanyolu Haber, bu fotoğrafı verirken, aynen şu ifadeyi kullanmış: “Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel, işçi yakınını tekmeledi!”

Yuh!.. Bu kadarına da yuh!..

“Hükümet’e çakacaklar” ya, Fırsat, bu fırsat!.. Ulan Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlar!.. “Yusuf Yerkel’in tekmelediği” kişinin “işçi yakını” olduğunu nereden çıkardınız?.. O adam, “işçi yakını” filan değil, İstanbul’dan Soma’ya “eylem” için gelen “TGB’li bir provokatör”den başkası değil!..

Haaa, “TGB’li bir provokatör” olunca “tekmelenmesi” mi gerekir!..

Bazen gerekir!..

Ziya Paşa öyle der ya; “Nush ile uslanmayanı, Etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın Hakkı kötektir!”

Bir “provokatör” ki; “ortalığı karıştırmak” için Soma’ya gittiyse, gitmekle kalmayıp, konvoydaki “resmi araçlar”ın camlarını “tuz-buz” ettiyse, bununla da yetinmeyip; önce Yusuf Yerkel’e, daha sonra da Başbakan Erdoğan’a “küfür ve hakaret”lerde bulunduysa, Yusuf Yerkel’in “tepkisiz” kalması üzerine “kravatından tutup darp etmeye” kalktıysa, kusura bakmayın ama, bu “sokak kabadayısı”na haddini bildirmek, her “delikanlı”nın boynuna borçtur!..

Son derece “sakin” ve son derece “beyefendi” bir delikanlı olan Yusuf da, eğer iddia edildiği gibi, bu provokatörü “tekmeledi” ise, gerekeni yapmıştır!..

Tekmelerine sağlık!..

Dedim ya; “Nush” ve “tekdir” uslanmayan bu tür “provokatör”lere, bazen böyle “kötek” gerekir!..

Tekrar söylüyorum; Yusuf’un “tekme”lerine sağlık!..

Biliyorum; “Sabotaj ihtimali gözardı edilmesin” dediğim için bana kızanlar, “Yusuf’un tekmesini savunduğum” için de bana kızacak ama, umurumda değil... Üstüne basa basa söylüyorum; “Resmi araçların camları”nı tuz-buz eden, Başbakan’a ve Müşavir’ine “hakaretler ve küfürler” savuran, “kravatından tutup darp etmeye” çalışan bir “provokatör”ün hakkı “kötek”tir!..

“Tekmelerine sağlık Yusuf!”

Çünkü o provokatör; “o tekmeyi yemek” için “her şeyi” yapmış, “kendini yere atarak” da “harika bir prodüksiyon”a imza atmıştır!..

Yalçın Akdoğan'ın 'kendini savundu' dediği o yazısı:

Acılı aileleri dinlemek için halkın içine karışan Başbakan Erdoğan’a bazı örgüt mensuplarının tahrikiyle gerçekleşen münferit tepkiler Başbakanlık ekibine yönelik fiili saldırıya dönüşmüştür. Araçları tekmeleyen ve ekibi linç etmek isteyenlere karşı Yusuf Yerkel’in kendini savunması çok farklı şekilde yansıtılmıştır. Tek bir fotoğraf karesiyle olayın tamamını anlamak mümkün değildir.

Hükümet düşmanlığıyla gazeteciliği birbirine karıştıran kimi medya kuruluşları maden ocağı sahibini ‘AK Partili, yandaş’ gibi takdim etmeye çalışmış, kimileri de devleti yerden yere vururken madeni işleten şirkete övgüler düzmüştür.

Böyle bir facia karşısında yargısız infaz yapmak, peşinen birilerini suçlu veya masum ilan etmek elbette yanlıştır. Olay vahimdir ve tüm boyutlarıyla incelenerek aydınlığa kavuşturulacaktır. Hükümet kendine bakan yönüyle, yargı ise adli olarak gereken çalışmaları yapacaktır.

Kaynak : http://www.zaman.com.tr/gundem_hasa...k-yalcin-akdogan-kendini-savundu_2218135.html

Son düzenleme:
Bir yakinindan haber bekleyen bir vatandasa olu sevici provokator nasil der ya, nasil?!!!!
Onun hakki kotekse senin hakkin ne?
Fikriniz zikriniz her seyiniz les icinde...

sıkıyorsa tek başına tekmeleseydi. yemez ama. öyle olsaydı o vatandaş o bacağı ağzından sokup münasip bir yerinden çıkarırdı.
tabii bu yüzden yemediği için ,kalleşçe 2 kişinin saldırıp tuttuğu adama öyle girebildi.
nedenmi korkak çünkü. ve yine neden mi, sinsice böyle saldırır ancak çünkü.

Son düzenleme:
ulan .... yerde yatana tekme atmak hak mı oldu
biyerleri yiyosa teke tek girseydi Allah belasını versn

Bu hukumet halkiyla ugrasana kadar biraz dagdaki teroristlerle ugrassa terpr sorunu kalmaz valla. Her yapilan her eylem onlarin icin tehdit nedir bu korku ya gercekten anlamiyorum. Yoksa her firsatta ovundugun %50 nden mi emin degilsin, kotu gunlerinde arkanda olmayacaklarini bildigin icin mi korkuyorsun.Sultan Suleymana kalmadi sana hic kalmaz.

bu hükümet dağdaki terolistle uğraşıyor görmesenizde. bakın 1 seneyi geçti şehit cenazesi gelmiyor şükürler olsun . ama çok rahatsız olanlar var bu durumdan. adamlar biz ulus devlet kurmaktan vazgeçtik dediler kimse burda konu açmadı oysa en püften bile konular açılıyor bu açılmadı. sen şimdi diceksin ki şehit geliyor ama biz bilimiyoruz diceksin. ilk de söyledim ağrının bilmem ne ucrasında ayağına iğne batsa herkesin herşeyden haberi oluyor. ki 4 sene vanda kaldık ki 1 sene oldu geleli. o zamanlar çok zordu. arkadaşlarımız orda hala konuşuyoruz . soruyoruz var mı şehit söleniyor diyoruz kesinlikle yok diyorlar . kalekola karşılarmış sadece şu ana kadar 445 kalekol yapıldı ve yapılmaya devam ediyor . allah askerimizi polisimizi bütün milletimizi korusun. lütfen bilmeden yazmayalım. bak ben hükümeti savunuyorum yalan yok bu demek değildir ki chp liyi mhpli yi bdp li yi sevmiyorum . hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız.

şehit cenazesi gelmiyor mu?
şu söylediğinz o mübarek insanlara hakarettir. orada yaşayıp bunu bizlere haber veren bir sürü insan oldu şimdiye kadar.
ne kadar emin konuşuyorsunuz öyle. her şey medyaya sunuluyor mu sanıyorsunuz siz? savunacağım diye bari şehitleri kullanmayın zaten hiçbir şeyden haberiniz yok. bu kadar da olmaz ya pess ppes.

Haberdar olmuyoruz gibi bir savunmaya hic bir zaman girmedim girmemde. Cunku teknoloji caginda yasiyoruz bunun farkindayim. Hukumetin bu konuda yaptiklarini gormezden gelmiyor ama yeterli bulmuyorum Nevruzda ya muzakere ya savas diye pankartlar acildi. Ama hukumetten kimsenin sesi cikmadi. Bu mu cozum? Ayrica daha bu gun askerlerimize hain bir saldiri oldu 2 yarali var konuyu ben actim bakabilirsiniz. Sehit gelmemesi beni memnun eder.5 sene once cok yakin bir arkadasimi sehit verdim onun nasil bir aci oldugunu iyi bilir ve dusmanima gistermesin derim. Gayet humanist bir insanim degerli olan en onemli sey insandir benim icin. Dogal olarak insanliktan cikmis hic bir hareketi kim yaparsa yapsin savunamam ben. Hee siz basbakani her durumda savunursunuz bu sizin vicdaninizla alakali hesabini sormak bana dusmez.

Haberdar olmuyoruz gibi bir savunmaya hic bir zaman girmedim girmemde. Cunku teknoloji caginda yasiyoruz bunun farkindayim. Hukumetin bu konuda yaptiklarini gormezden gelmiyor ama yeterli bulmuyorum Nevruzda ya muzakere ya savas diye pankartlar acildi. Ama hukumetten kimsenin sesi cikmadi. Bu mu cozum? Ayrica daha bu gun askerlerimize hain bir saldiri oldu 2 yarali var konuyu ben actim bakabilirsiniz. Sehit gelmemesi beni memnun eder.5 sene once cok yakin bir arkadasimi sehit verdim onun nasil bir aci oldugunu iyi bilir ve dusmanima gistermesin derim. Gayet humanist bir insanim degerli olan en onemli sey insandir benim icin. Dogal olarak insanliktan cikmis hic bir hareketi kim yaparsa yapsin savunamam ben. Hee siz basbakani her durumda savunursunuz bu sizin vicdaninizla alakali hesabini sormak bana dusmez.

Size ne yapmalı şeref yoksunları.Adam değilsiniz polisler tutmuş herif tekmelemiş.Bide üstüne darp raporu almış.Ee tabi alırsınız size kolay darp raporu almak Başbakanın danışmanıyım de adamlar yalakalıktan ne yapacağını şaşırır.Nasıl insanlar bunlar?Hiç mi yüreğiniz sızlamıyor? Hele o hala savunanlar yok mu..Kanım donuyor bu tip insanları gördükçe.Bunların vebalini nasıl çekecekler? Yazık yazıkk

yazıklar olsun nedenırkı vıjdansız merhametsız basbakan cıkar vatandasa tokat atar müşaviri polıslerın kollarından tuttugu acılı vatandaşı tekmeler sonumuz ney bılmıyorum ama başbakana baktıgımda tek gordugum gercek varkı her gordugumde gozumun onune esad gelıyor bence farkları yok acımasız vıjdansızlar kadermıs normlalmıs ıste senın dın anlayısın bukadar taktır ALLAHIN ama tedbır almak zorundasın hukumet olarak o ınsanların katılı hukumet... mısırda oldurulen rabia için hukumetce aylece doktugunuz gozyaslrının bı damlası kendı vatandasın ıcın akmadı ve sorumlusu kendılerı oldugu halde akmadı bunların hesabını ALLAHA nasıl vereceksın bılmıyorum ve ulkece gelecegımız hıc ama hıc parlak degıl

seçim zamanı kullandılar malesef bunu yok müzakere savaş . o halka karşı söylenen sözlerdi. pkk içinde de pkk gibi düşünmeyenler var saldırılar da genelde onlardan geliyor. dağıldılar demiyorum ama kopukluk var. biz ulusal devlet istemiyoruz dan sonra aşırı uçlar yani kendi içlerinde daha çok kızmaya ve saldırmaya başladılar .

Bu hükümeti savunanlarda ağızlarına bi laf dolamışlar 'Terörün bitmesini istemeseniz de...' ,'Şehit olmaması hoşunuza gitmese de...' Bu sitede kaçıncı rastlayışım.Pardon nerden örgütleniyorsunuz düşünüyosunuz Allah aşkına? Sizde yazmışsınız hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız diye.Bu ülkenin vatandaşı olarak hangi kendini bilmez böyle düşünür? Siz insanları hele ki gerçek vatan severleri böyle birşeyle nasıl itham ediyorsunuz? Ayıp be..Her konuyu buraya getiriyorsunuz ya helal olsun.Neden bu tip yorumlar??? Sağolsun başbakanımız cemaate dediği gini 'İnlerine gireceğiz onların inlerineee' demedi de teröristle sözde anlaşma yaptı.Bize tek yararı şehidimizin olmaması arka plana bakıyoruz adamlar aldı yürüdü doğuda ki devlet kurma planları tıkır tıkır işliyor.Keşke cemaate olan hassasiyetinin onda birini pkk ya gösterseydi inlerine girseydi temizleseydi..Kusura bakmayın arkadaşlar konu saptıranlara cevap vererek bende saptırdım ama dayanamadım yapılan yorumlara dayanılmıyor.

Evet kullandilar ve kimsenin agzindan bir tek laf cikmadi.Hic mi kimsenin zoruna gitmedi. Somadaki halktan ne istedin birak somada ne yaparsa yapsin insanlar.Yarin sorumlular unutulup gidecek 3 yil 5 yil ceza alacaklar. Devlet erkanida unutacak onlari emin ol.

içte ve dışta düşmanımız çok ülke olarak bunu da belirttim. kendi üstünüze nasıl alındınız anlamadım . pkk açıkladı ulus devlet kurmayacağız diye o haberleri de kaçırdın sanırım. yazımda herşeyi belirttim ama siz inanmamaya devam ediyorsunuz .

ne kadar şiddet meraklısı insanlar var etrafta. şiddeti savunmak ne kadar acı bir şey.

Son düzenleme:

Neden üstüme alındım çünkü o yorumu yaptığınız arkadaşın düşüncelerine katılıyorum.Katılmasamda öyle laflar kullanılmasına gıcık oluyorum.Ayrıca "ulus kurmayacağız" lafı çokta önemli değil adamlar da kendi taraflarından kaç ölü verdi bu yolda öyle sineye çekmek kolay değil.Zaten öyle söyleyip alt yapı oluşturarak bakalım su altından neler götürecekler Allah korusun.Neyse

iyi de böyle bi yere varılmaz ki . bekleyip göreceğiz ne olacağını barışsa barış artık savaşsa savaş. biz bu ülke bölünsün falan demiyoruz. bizde sineye çekmeyiz herhalde değil mi . iki farklı halk herkes kendini haklı görüyor . inşallah silahsız çözülecek . nasıl olacak muamma. burdan yazmalarla olmuyor doğuya gittin mi bilmiyorum çok farklı orası. kaç kere saldırıya ugradık eşimin psikolojisi halen bozuk . ama arkadaşlarımız şimdi çok iyiyiz halkla diyorlar biraz daha sakinmiş ortalık . ayrılık olsun inan çok azı istiyor .allah yardımcımız olsun . ben devletimize milletimize hergün dua ediyorum elimden bu geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…