Hanımlar bu puanla nereye olur

Çok haklınız ama tıbbi sekreterlik okusam KPSS ye sıkı çalışsam diye düşünüyorum da. Arkadaşlarım hep bu bölümden memur oldu

Yanlis anlamayin ama kpss diye tutturup lisans veya onlisansa bulaşmayın. Altyapiniz yok. Hic matematik sorusu yapmamissiniz, Türkçe ve sosyal bilimlerde ortada. Simdiki bebeginiz buyuyecek ama ihtiyaclari bitmeyecek yine çalışamayacaksınız. Kpssde de bunlar var.
Illa Memur olmak istiyosaniz ortaogretim kpss deneyin derim.

İHL çıkışlısınız. Ek puanla açıköğretim 2 yıllık ilahiyatlar oluyor: Anadolu Üniversitesi (Arapça ve Türkçe).

Ek puasızda ise tutan bölümler var. Örgün düşünüyorsanız hangi illeri düşünüyorsunuz?

İHL çıkışlısınız. Ek puanla açıköğretim 2 yıllık ilahiyatlar oluyor: Anadolu Üniversitesi (Arapça ve Türkçe).

Ek puasızda ise tutan bölümler var. Örgün düşünüyorsanız hangi illeri düşünüyorsunuz?
ikidir üşenmeden kodlara bakıp yazıyorsun ya helal :d

Biraz tıbbi sekreterliğe rağbet var. Çunku cok düşük kpss puanı ile atanan oldu. Onun için belki olmayabilir. Ama yine de tercih yapın. Sonuçta birşey kaybetmezsiniz.

İhl ilgili hiçbir bilgim yok okudum ama o bölümle üni düşünmüyorum tutarsa açıktan tıbbi sekreterlik istiyorum

İhl ilgili hiçbir bilgim yok okudum ama o bölümle üni düşünmüyorum tutarsa açıktan tıbbi sekreterlik istiyorum
Tutmaz. Başka program seçip kazanırsanız ikinci üniversite kapsamında okursunuz.

YÖK'ün kararı var ama asdece bazı bölümler için mi anlayamadım. 35 yaş altı ikinci üniversite kapsamında bazı bölümleri okuyamayacaklarmış. 2 yıllıklardan da kısıtlama var mı bilmiyorum.

288 puanla ikinci öğretimden başlıyor onun puanları. Ki 370 falan da en yüksek olanı. Kısacası 288-370 puan aralığında almış geçen sene.
Sizin bu puanla yüzde elli burslu özel üniversitelere girebilirsiniz. İki yıl okul ücreti ödeyebilecek durumda mısınız? Özeller parayla alıyor malum.

Aciktan okuyabilirsiniz anadolu üniversitesi yada auzef google‘da arastirabilirsiniz

Çocukla doğal olarak çalışamadığınız için maalesef ki kötü bir puan almışsınız. Bölümü okurken gene çocuk olacak nasıl okuyacaksınız? Bu sitede genelde KPSS'ye hazırlanma perileri ya evlenince geliyor ya hamileyken.

Gerçekçi olup ona göre tercih yapın. Sadece ataması çok olan değil çocukla da okuyabileceğiniz bölüm seçin. Bir de internette her şeyin cevabı var: Google. Onu da öğrenin, üniversitede okurken mecburen bir şeyleri araştırmayı öğrenmeniz lazım. Bir çok sorunuza cevap internette var, sadece çabalamanız lazım...

X