hangi marka biberon kullanıyosunuz

valla ben bebeğimin huyunu suyunu biliyorum artık. dr.un dediğini yaptım önce 24 saatte bir kutu mama bitiyordu yarısı çöpe olmak kaydıyla. mamalrda temel prensip 30ml. ye 1 ölçek mama. şimdi ne zaman ne kadar acıktığını biliyorum ve az az sık sık veriyorum. şükür bir sorun da yok kilo alımı gayet güzel.

emzirmiyorum değil de emziremiyorum çünkü süt yok maalesef. bak hesaplıyorum her gün. toplam 550-650 cc. arası mama, 100cc yoğurt(1 çay bardağı) 100 cc. armut veya şeftali püresi yiyor. gece de 60 cc kadar bitki çayı içiyor.

hıı bu arada bunları önce tadımlık verdim zamanla rutine oturttum. doktoruna sormadan bir şey yapma sakın çünkü her bebişin beslenme şekli kendine özledri. bunu da unutma(daha önce de yazmıştım sana)

valla canım bende ne yapsam benimkide biberonu bir türl,ü tutmadı bende emziğe alıştırmaya calıştım emziği alırsa biberonuda tutar dedim ama baya uğrastım şimdi yine tutmuyo ama birazda olsa yol katettik.çalışmaya başladım ve malesef her 3 saatte bi eve gelmek zorunda kaldım biberon ve kaşıkla bile almadığı için.napalım taksi parası veriyoruz bizde aç kalmasın kuzumda katlanıcaz bi müddet.
biberonu denemek için aç bıraktım inanırtmısın sinirinden memeyide almadı sabah 8 den 2 ye kadar hiç memeyi almadı o zaman çok korkmuştum.her başlığı denedim ama nafile az da olsa damaklı tutuyor.

canım bebeğin tam olarak ne kadarlık.?.benimki 3 ay 7 günlük.benimde sütüm yok.sadece gece oluyo biraz.gece benim sütümle besleniyo..gündüz bebelac veriyorum.ek gıdaya bende başlamalımıyımm?bu verdiklerini nezaman veriyorsun kaç satte bir ve hangilerini?yazarsan sevinirim.şimdiden teşekkürler..

işim olunca kızımı anneme bırakıyordum tabi sütümüde annem biberonla içiriyordu dr.browns kullanıyoruz.toplam 5-6 kez falan içti biberondan sütünü.2 gün önce yine anneme bırakmak zorunda kaldım kızımıve her ihtimale karsıda sütümü bıraktım..ama biberonu emmek istemiyo öğürüyo resmen ama zar zor 100 cc içirmiş annem..
acaba bu biberon uçlarının emzik gibi damaklı olan ucu varmı biliyormusunuz arkadaşlar?

Canım senle sorunlarımız aynı galiba ben chicco aldım damaklısını damaksızını birde normal aldım almadı. Bebedor aldım emziklerini onuda almadı en son wee aldım onuda almıyor evde emzik ve biberondan geçilmiyor. Zar zor uykuda ağzına sıkıyoruz emmeyi çok seviyor. Ama haksızda sayılmaz anne memesi gibi yapamıyorlar daha böyle yumuşak onların ağızlarına göre şekle giren bir biberon emziği yok. Bende olsam emmem reddederim ağzımın tadını ve kıymetini biliyorsam ki biliyorlar da şüphesiz. O yüzden hiç kendini zorlama beklemekten başka çare yok ara ara dene. 10ytl emzik aldım ağzına almadı yalancı emziklerin adisini aldım 0,5 kuruşa onu 1gün aldı. Herşey onların isteklerine göre olucak yoksa yok maalesef

sezinci var canım ertuğ hep ondan kullanıyo yuvarlakları hiç almadı bizimkide

matasoy dr.browns u dene bir de gayet yumuşak bir yapısı var biberon emziğinin tavsiye ederim.kullanıyorum ve çok memnunum.
ceren 78 arkadaşım ben bu konuda sana şöle yap böle yap diyemem. her bebeğin beslenmesi farklıdır. bunu en iyi doktorunuz bilir. kilo alımına göre doktorunuz bir beslenme şekli oluşturur. ona sormalısın güzelim bence.

avent kullanıyordum şimdi anne memesi şeklin de olan heryeri silikon olan biberon kullanıyorum markası nubby çok memnunum. daha önce avent kullanmamdaki amaç çektikçe gelmesi antikolik özellikte olmasıydı

avent'in yenidoğan seti hediye gelmişti onu kullanıyorum bir de dr.brown almıştım.kızım3.ayına kadar kolikti.şimdi de devam ediyorum emziklerini değiştirerek çokta memnunum.

kızlar bende chicconun ki var kauçuk..ama ben hep kaynar suda temizliyodum.meğerse kauçuk kaynar suda temizlenmezmiş.silikon emzik kullanıyorum.şimdi..biberon ve emzikleri nasıl temizliyosunuz.??sterilizatörüm var ama kendi evimde kaldı..kullanmasıda çok karışık.sterilizatör kullanan var mı?