Hangi Gaz Damlası Hangi mama hangi probiyotik?

New born

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2024
18
4
30
Merhaba
Kaka ve gaz sorunu olan bebeğim henüz 1 aylık hangi mama çok iyi hangi gaz Damlasından memnunsunuz ve hangi probiyotik daha iyi ?
Tecrübe ve öneri lütfen…

Benim kızım prematüre ve uzun süre küvez geçmişi olduğu için gazlı bir bebekti. Symbiosis probiyotik damla
Harvey’s nurse gaz damlası
Hipp organik combiotik
Bu üçlü ile çok rahatladı. Ama bunların işe yaramasını sağlayan iki şey var. Besleme ortasında kaldırıp gaz çıkarmak ve bacak hareketleri :)
Yani bebeğinizin bacakları hareket ettikçe gaz çıkarması kolaylaşır bunlar aracı olsa da temel şey hareket lütfen masajları ihmal etmeyin. Zaten büyüdükçe bacakları çok hareket edecek zart zurt gidecek.

Merhaba ikizlerim 32 haftalık doğdular daha 40 ları çıkmadan kolik başlamıştı. Neyse ki bitti artık 4 aylık oldular. Bigaia D vitaminli , sab simplex ve sma comfort . Mamayı günde 1 defa çok zorlandıkları saatlerde veriyordum içer içmez gazla birlikte kaka yapıyorlardı ki hala aynılar artık gaz sorunumuz kalmadı ama dışarıdayken ikisi de aynı anda acıktığında mama yapıp veriyorum biter bitmez dolduruyorlar . Sab simplex günde 3 defa 8 damla 10 gün düzenli kullanın sonra ihtiyaç duydukça kullanırsınız demişti doktorumuz ama biz 3 ay sabahladığımız için uzun süre kullandık yani işe yarıyor nurse harvey de verdim ama o ishal gibi yapıyordu çok tercih etmiyordum. Bigaia için de bir şey diyemem ama herkes tavsiye ediyor. Ben en çok mamadan memnun kaldım , çok sancılandıkları zaman zaten memeye yapışıyorlar hemen mama veriyorduk rahatlıyorlardı.

X