Deniz Ürünleri Hamsili gayana(resimli)

moonserose

evli,mutlu,çok uykulu...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2008
4.461
756
hamsili gayana

250 gr hamsi
5 yaprak marul veya pazı
3 adet yeşil soğan
2 yemek kaşığı mısır unu
1 yemek kaşığı buğday unu
1 adet yumurta
tuz,karabiber,nane
1 yumurta

öncelike hamsiler güzelce ayıklanıp kılçıkları temizlenir ve ikiye üçe bölünür.marullar ince ince doğranır.tüm malzemeler karıştırılır.kızgın yağda avuç içi büyüklüğünde her iki tarafıda kızartılır.sıcak veya soğuk hiç farketmez afiyetle yenilir :))

Eklentiler

• $gayana.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 152
karadenizde yaşamanın faydaları işde :)) sen gel hayatım izninde ben her mevsim hamsi yedirebilirim sana :)

ellerine saglik canim ben hamsiyi cok severim bu ulkedede bulabildigim heryerden aliyorum kiz sempatik orada turk bakkallarinda yokmu ben oralardan alirim hep ben sadece tavada kizartmasini yapiyom acep bu nasil olur denemek ilazimin hehe

teşekkürler,görünüşü ve yapılışı kabak mücvere benzer ama karadenize özgü lezzeti olan keyifli bir yemektir tavsiye ederim canım

eline saglik canim eminim cok lezzetlidir ben hic yapmadim ama benim yasadigim yarde cok karadeniz lili var onlardan duyarim ama hic denemedim bizler burada fazla hamsiyi bulamiyoruz buluncada tavada yapiyorum ama simdi sayende yapilisinida ögrenmis oldum mutlaka deniyecegim
paylastigin icin tesekkürler ellerini saglikkaydirigubbakcemile3

teşekkür ederim, trabzonlu varsa özellikle atrafınızda yaptırın muhakkak müthiş bir lezzet çünkü. gaygana da deniliyor aklınızda bulunsun a.s.

ŞenizBi Karadenizli ye bu yapılır mı:gitme:

Mıhlamalar hamsili mamalar of offf mafoldumben

Allah tan burası balık cenneti;en kısa zamanda ben de yapicüüüm :kedi:

Ellerine sağlıkŞeniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…