hamisler lutfen yardim.

beatrise

annesinin bir tanesi o...
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2007
414
13
arkadaslar benim sat 7 haziran ben 6 hafta 5 gunluk hamileyim .bugun doktora gittim.dr bebegimin gelismedigi soyledi kesenin olmasi gerenden kuçuk oldugunu ve bebegin kalp atislarini duyamadigini soyledi.gebeligin bitmis olma ihtimali varmis.ama bende kanama yada agri yok.dr bebek kuçukte olabilir dedi ama pek ihtimal vermiyor gibiydi.sali gunu randevu verdi.yarin ve pazartesi kan testi yapicam ve sali gunu tekrar ultrasonla bakacak.sizden istedigim kendi gebelik bilgilerinizi yazarsaniz çok sevinirim. son adet tarihinizi ,kan testi degerlerinizi ,haftasiyla birlikte kesenin boyutunu ve ilk defa kalp atisini ne zaman duydugunuzu yazarsaniz belki benim içinde bir umut olur.yoksa sali gunu nasil gelecek bilmiyorum.

canım haftana göre kalbini duymaman normal..en geç 8 veya 9. haftada kalbi görülmez ise boş gebelik olarak adlandırılır..ben 6 aylık hamileyim kese boyutunu hatırlamıyorum ama kesesi küçük olupta bebeği görülmeyen ve sonra yolunda giden gebelikleri çok gördük burada..umarım sorun yoktur ve normale döner canım..geçmiş olsun ve hayırlı olsun..

slm arkadasim hakkinda hayirlisi lsun insALLAH bende daha 13 haftalik hamileyim bende ilk 6 haftalikkekn gittgimde bebegin kesesini görmüytük ama kalb atisini dinlememistik ultrasyon resmine baktim yardimci olurmu bilmiyorum ben yaklasik 8 haftalik hamileyken bebegim 1,41cm mis
belkide sende gec döllenme olmustur hakkinda hayirlisi olsun insALLAH

canım en olmadı başka doktorada görünürsün hakkında hayırlısı neyse mevlam onu nasip etsin

canım inş. bişey yoktur aklına kötü şeyler getirme başka dr daha gitmeni tavsiye ederim
allah tamamına erdirsin sağlıklı sihattli kucagına almayı nasip etsin

Merhabalar, bence büyük olasılıkla geç döllenmedir ya da yavaş gelişiyordur.
Çok fazla takılma, moralini bozma. a.s.

Ayrıca kalp atışlarını duymak için karından mı baktı?
İlk başlarda çok ufak olduklarından vajinal ultrason ile bakıp, daha net sonuç alabiliyorlar.
Bende vajinal ultrason yapmıştı dr, sonra hamilelik ilerledikçe karından bakmaya başladı.

arkadaslar benim sat 7 haziran ben 6 hafta 5 gunluk hamileyim .bugun doktora gittim.dr bebegimin gelismedigi soyledi kesenin olmasi gerenden kuçuk oldugunu ve bebegin kalp atislarini duyamadigini soyledi.gebeligin bitmis olma ihtimali varmis.ama bende kanama yada agri yok.dr bebek kuçukte olabilir dedi ama pek ihtimal vermiyor gibiydi.sali gunu randevu verdi.yarin ve pazartesi kan testi yapicam ve sali gunu tekrar ultrasonla bakacak.sizden istedigim kendi gebelik bilgilerinizi yazarsaniz çok sevinirim. son adet tarihinizi ,kan testi degerlerinizi ,haftasiyla birlikte kesenin boyutunu ve ilk defa kalp atisini ne zaman duydugunuzu yazarsaniz belki benim içinde bir umut olur.yoksa sali gunu nasil gelecek bilmiyorum.

Beatris merhaba. Ben sana hem olumlu hem de olumsuz örnekler vermek istiyorum. Ben 6+5 haftalıkken hafif bi kanamayla doktora gittim. Kese boyutu 5 milimdi. Doktor bunun çok küçük olduğunu söyledi. Kan değerlerinin normal bi hamilelikte 1000'nin altında olan hcg değerlerinde 48 saat içinde en azından 2'ye katlanması gerekiyor. Eğer hcg değeri 1000'nin üzerindeyse daha uzun sürede de katlanabiliyor. Bende katlanmamıştı. Eğer hcg değeri 1000'nin üzerindeyse daha uzun sürede de katlanabiliyor. Zaten 2 gün sonra da düşük oldu. Zaten bende bebek veya amniyon kesesi de görünmemişti yani boş gebelikti. Ama başka bir arkadaşımda da kalp atışı duyulması gereken dönemde kalp atışı duyulmamıştı ama onda geç döllenme olduğu çıktı daha sonra ortaya. Onun değerleri 2'ye katlanıyordu mesela. Eğer sende PCO varsa o zaman geç döllenme olmuş olma olasılığın çok yüksek. Burda en güzel gösterge kan değerlerin olucaktır.

slm canım kalp atısını duymaman normal cunku kalp atısı 8 yada 9. haftada goruluyor bebekle beraber
daha once sadece kese goruluyor senın daha cok erken bence hemen moralını bozma ben 6 ay once kurtaj oldum kanamam vardı 9. haftada bebegım goruldu ama kalbı atmıyordu durmustu yanı aldırmak zorunda kaldık hem senın kanama falan yokmus hıc moralını bozma daha ınsallah bır sorun cıkmaz

insallah hakkında ne hayırlıysa o olsun canım ama bence neden bekliyorsunuz ki git bir doktora alttan ulturasonla öğrenebilir herseyi ben 9 haftalık bebeğimi kaybettim ve kanamam yada ağrım yoktu muayineyle anlasıldı demek senin bebğin de hareket var ki alttan muayne etmedi canım hayırlısı olsun rabim sag salim bebğini kucağına almayı nasip etsin

benim kan değerlerim 1500 lerdeydi yine gözükmemişti kese.doktor dış gebelik olabilir dedi çok korkuttu.üç dört gün sonra gittim kese göründü.doktora madem öyle niye bukadar korkuttunuz beni dedim ben ihtimalleri söyledim dedi.sonra 7 haftalıkken kalp atışalarınıda duyduk.şiğmdi 10+3 oldu çok şükür.korkma canım kanaman yoksa.bilirim bu belirsizlikte insanın ruh halini.

tesekkurler arkadaslar.bugun ilk kan testinin sonucunu alicam.digeri pazartesi gunu.beni vajinal ultrasonla muayene etti doktor.6 hafta 5 gunluk oldugunu hesaplamisti sata gore.keseyi gorduk biz.ama olmasi gerekenden çok kuçuk oldugunu ve kalbinin duyulmadigini soyledi dr.bakalim benim hala umidim var.kuçuk olmasi için dua ediyorum.

insallah hakkında ne hayırlıysa o olsun canım ama bence neden bekliyorsunuz ki git bir doktora alttan ulturasonla öğrenebilir herseyi ben 9 haftalık bebeğimi kaybettim ve kanamam yada ağrım yoktu muayineyle anlasıldı demek senin bebğin de hareket var ki alttan muayne etmedi canım hayırlısı olsun rabim sag salim bebğini kucağına almayı nasip etsin

alttan muayene bebege zarar verir mi yani dr muayene edeyim derken bebege birşey olmasın

canım doktorlar sata göre hesaplıyorlar ilk başta hamileliği senin yumurtlama geç olmuştur yani geç döllenme olunca hamileliğin ilerleyen dönemlerinde daha net öğrenebilirsin kaç haftalık olduğunu kötü düşünme canım umuyorum ki geç döllenme oldu ben 19.20 günlerde yumurtluyorum hamile kalsam 14.gün baz alıncak ve bebek bir hafta geç geliyor görünecek.hayırlı doğumlar dilerim.

benim sat a göre dogumum 9 hazirandaydı ama bende pkos var ve yumurtlama bozuklugu oldugu için geç döllenme dolayısıyla her defasınd adegerler sat ile usg uyuşmuoyrdu benim hamileliğimd eilk mauyenemde 4+5 günlükken kesem 7 mm idi ancak 28 haftalıkken hamileyken dr um bana sen 28 haftalık degil 26 haftalıksın dedi senin bebegin 9 haziranda degil 20 sind efilan dogacak dedi zaten usg kagıtlarında da 18 haziranı gösterioyrdu ve dr umundediği gibi 18 haziran da dogdu yani geç dölleme olduysa küçük olması normal kalp atışını biz erken duyduk rabbim saglıklı sıhhatli bir gebelik vesin inşaallah amin

güzelim ben böyle bişey yaşamadım sana kendimden örnek veremem ama bir çok kişi geç döllenmeden dolayı hem kesesi küçük oluyor hem de kalp atışları daha geç olabiliyor bu sık rastlanan bi durum hemen kötü ihtimalleri aklına getirme
hakkına hayırlısı neyse o olur inşallah ne diyeyim sıkma canını Allah'a sığın o merhametlidir umarım dediğimiz gibi geç döllenmedir ve sen bebeğini sağlıcakla 8 ay sonra kucağına alırsın a.s.

X