Hamişler en çok ne yiyiyorsunuz?

Begum84

KAYRA VE DEFNE'NİN ANNESİ
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
1.086
1
40
Hamişler merak ediyorum en çok ne aşeriyorsunuz ve neyi çok tüketiyorsunuz sebze ve meyve olarak? Çocuğunuz ilerde, siz bu dönemde neyi fazla tüketirseniz oda o yemeği çok severek yiyiyormuş...:icecream::icecream::icecream:

Ilk hamileligimdede simdide deli gibi citir marul ve kücük kirmizi salgam yiyorum. Salgama bagimliyim hatta olmassa deli oluyorum. Ama oglum hic agzina bile sürmüyor salgami :1no2:

ilk zamanlar deli gibi kiraz ve erik yemiştim şimdi ise canım pek bi şey istemiyo aşırıya kaçmamak üzere herşeyden az az yiyorum ama aşırı derecede su içiyorum ortalama 3 litre gibi..

Bide yediklerinize göre ''ye ekşiyi doğur Ayşeyi, ye tatlıyı doğur Hakkıyı'' derler tutan varmı?

ilk aylarımda deli gibi yeşil erik yemiştim aslında asla erik yiyemem şimdide siyah erik ve karpuz takıntılıyım.... :)

Kızlar valla aşerme denemez artık herhalde son ayımdayım, ben biraz fazla abarttım bu yeme olayını kendime erik, şeftali,incir, üzümden oluşan kocaman bir meyve tabağı hazırlıyorum ve hepsini de bitiriyorum.

o ''ye ekşiyi doğur Ayşeyi, ye tatlıyı doğur Hakkıyı'' ben de tutmadı ilk üç ay tatlıyı görmek bile istemedim hep ekşi yedim.Ama oğlum olacak

en çok çilek erik yedim kendimi meyveye vermiştim gerçekten meyveyi çok yiğenin kızı oluyo sanırım hamburger çok severdim allah öğle bi yardım ediyoki hiç yemedim

en çok erik yemiştimmmmmmm sonra cevizzzz sonra da balıkkkkkk,
bebişim deii dogdu 11 gün önce sezeryan olmama rağmen

benim canım yiyecek istemedi pek.yani eskisi gibiydim. ama ayran içiyoudm deli gibi. gerçi onuda hep içerim. hamileliğin getirdiği bi değişiklik olmadı. son bri haftadır her gün nerdeyse bir komple kavun yiyorum. karnıma sığdırabilsem iki üç tae yiycem ama sığmıyor malesef :eek:)

ben hiç düşkün olmamama daha çok sebze ağırlıklı beslenen biri olmama rağmen şu aralar deli gibi et yemek istiyorum. etsiz yemek yiyemiyorum nerdeyse. sanırım benim bebeişim tam bir etobur olucak :))) meyve olarakta hepsinden tüketmeye çalışıyorum ama en çok canımın çektiği yemekten zevk aldığım meyve üzüm oldu.bir kilo üzümü neredeyse tek başıma iki günde bitiriyorum :)) :))

biz eşimle maalesef meyveden uzak bi aileyiz... şu sıralar yemem lazım diye alıyorum ama maalesef çok fazla tüketemiyorum... limon düşkünü oldum...elime geçmeyegörsün posasına kadar kemiriyorum... ilk zamanlar turşu alırdım... onu bıraktım... tatlıdan çok uzaklaştım... bazen canım etli yiyecekler çekiyor..

Benim 3 ayım bitti ama aşermiyorumm aşermek istiyorum kocamı gece yarısı deli etmek istiyorum ama yok yok :) Hamilelikte değişmedi yeme içme alışkanlıklarım yaz kış elma yemeye bayılırım hala daha öyle günde 5 6 tane elma cup mideye :))

midem bulandigindan canim birsey istemiyor..ama limonlu seyler tercih ediyorum..ve elma.ilk hamileligimde cok tatli yemistim oglum olmustu simdi bakalim ne olacak hayirlisi..

X