Hamileyken terkedildim

Ben kamu kurumunda en yüksek maaşlarından birini alırıyorum. Benim maşımın iki katı maaş alıyor. Ben kirayı o faturaları ödüyor. Ama ay sonunda parası kalmıyor. Neye harcıyor bilemedim.
Geçende benden 2000 tl paa istedi. Neden nedim. Arkadaşına lazımmış. Hangi arkadaşın dedim biye dedim. Kapadı telefonu yüzüme. Konuşmadı bi kaç gün benimle. Ben nasıl ona neden diye sormuşum.
Dedim sen sormazmıydın bana istesem.
Ben sorarım dedi. Benimle kendini kıyaslama dedi.
Bu yazınızdan sonra metresi olduğuna emin oldum. İster inanın, ister inanmayın.

öncelikle Allah yardımcın olsun canım cok üzüldüm belki iyi bir aile ortamında büyümediyse böyle sacma sapan davranabilir benim eski eşimle evlendiğimiz zaman 4 ay ailemi hic görmedim 1 yıl ailemi evde istemedi ama zamanla alıştı o annemlere gitmek ister oldu 4 yıl evli kaldım tamam benim evliliğim iyi sonclanmadı ama sorumlulugunu taşıdığım bebeğim yoktu insallah düzelir diyicem ama gercekten bunu beklemekte zor oluyor özellikle hiçbirsey değişmediğinde cocuğun için biraz daha caba göster derim ama olmuyorsada mutsuz bir ortamda ne kadar sağlıklı büyüyebilir o yavrucak bu arada elinden alması cok zor 5 yıldır avukat yanında calısıyorum kadın için genellikle yanlıs anlama kuzum ahlaki davranıslara ve cocuğa siddet gösterip göstermediğine bakar mahkeme onun dışında imkanı yok insallah hersey sizin için iyi olur tekrar Allah yardımcın olsun

Yazmayın forumda böyle şeyler, yerden yere vururlar sizi. Yurtdışında evlenmiyorlar onlarda örf adet yok müslüman değiller vs tarzında çok yorum okudum burada. Evlilik öncesi cinsellik hakkında bir şey demiyorum bile. Anlamazlar Türkiye'de bunu. Anlayamazlar, körü körüne evlenirler, aldatılırlar affederler, üstüne çocuk yaparlar, dövülürler, yine affederler, gıkını bile çıkaramazlar, resmen pas pas yerine konurlar, yine bir şey diyemezler. Böyle bilirler böyle yaşarlar. Bundan çok daha iyisini hakkettiklerini düşünmezler, daha iyi bir hayatı savunanı, özgürlüğü savunanı anlamazlar. Ne yazık ki.

yazıyorum ki alışsınlar, yazıyorum ki görsünler. 2 sene önceye kadar millet spor yapmayı bile günah olarak görürdü, "eyvah popoma bakacaklar" diye... şimdi parkta koşu yapan türbanlıları görüyorum, içten içe seviniyorum. basit, saçma bir şey ama bir değişim olması iyi.

Benim babam annemi aldattı ama benim babamın tırnağı olamaz.

Annemin ayaklarına yol oluyor babam. Eskiden de öyleymiş.
Annemi aldatsa bile bırakmamış terketmemiş.

Babamın sırf cinsellik. Annem hala affetmedi. Ama babam annemi yere bile oturmuyor. Başında gezdiriyor. Bi damla göz yaşına dayanmaz

Benimki havadan sudan terketti gitti. Hamile halimle bıraktı beni. Ağlamaktan gözüm şişse kussam oralı olmaz.

Babam aldattı ama anneme khala aşık. Annem de aşık ama eskisi gibi davranmıyor o ayrı. Ama bizimkinde aşkın a sı yok.
Kadıncağız affettiğine göre yapsın bi zahmet. Kusura bakmayın ama aşık insanlar aldatmaz. Sırf cinsellik diye bir şey olmaz olamaz. Aldatsa bile bırakmamış terketmemiş diyorsunuz ama, affedersiniz, kaç kere başka birisiyle olmuş, onunla ne yaşamış ne şekilde yaşamış, kadın neyin nesi hasta mıdır, kim bilir o kadın babanızdan önce kiminle birlikte oldu da vajinal hastalık kaptı, babanız da o hastalığı annenize bıulaştırdı? Olmayacak şeyler değil bunlar, prezervatif kullanılmıyorsa bu şekilde aids bile olunabilir. Bu tabi işin sadece sağlık açısı. Ya ihanet? Sadece cinsellik diye bir şey yok, annenizi aldattığı kadın hayat kadını değilse mutlaka bir şekilde tanışmışlardır, beraber vakit geçirmişlerdir, bir şeyler paylaşmışlardır. Bunun bir önemi yok mu? Kusura bakmayın, annenizdir ama, ben böyle bir şeyi kaldıramazdım, kaldıranı da anlayamam, anlamamı beklemeyin.

yazıyorum ki alışsınlar, yazıyorum ki görsünler. 2 sene önceye kadar millet spor yapmayı bile günah olarak görürdü, "eyvah popoma bakacaklar" diye... şimdi parkta koşu yapan türbanlıları görüyorum, içten içe seviniyorum. basit, saçma bir şey ama bir değişim olması iyi.
Günah diye spor yapamayan o kadar çok kadın var ki aslında, onları görmüyoruz, bilmiyoruz çünkü muhtemelen internet de yasaktır onlara, sokağa çıkmazlar, herkesle konuşmazlar, başlarını öne eğerler. Varlar, belki kıyı kesimlerde, şehirlerde, batı bölgelerde yok ama biraz iç kesime, özellikle doğuya doğru gittiniz mi hala görücü usulü evlilikleri, kumaları, okutulmayıp küçük yaşta evlendirilen kız çocuklarını görebilirsiniz. Her geçen gün aileler veya en azından okumaya yollanan okumasına müsaade edilen gençler kaçıp küçük dünyalarının dışında daha iyi bir yaşam olduğunu görebildikleri için onların adına mutluyum.

Yedigi tokat yüzünden bebeginin birisini kaybetmiş aldatılmış ve henüz yeni boşanmış bir anne adayı olarak seni o kadar iyi anlıyorumki.Allah korusun aldıgın darbeler sonucu bebegine birşey olabilirdi.Elbette hayatında ilgili kararları vericek olan sensin ama bu kadar stres ve üzüntü bebgine olumsuz yansıya bilir.O yüzden herşeyi oluruna bırak önceligin kendin ve bebegin olsun.Dönüp dönmemek onun bilebilecegi bişey sen ısrar etme kendi halinde kalsın ve lütfen kendini üzme.Sen bir can taşıyorsun ve eşinin yaptıkları saçmalıktan başka birşey degil.Elle tutulur bir sebep bile yokken evi terk etmek ? bilemiyorum .Rabbim seni ve bebegini korusun dilerim senin için herşeyin en güzeli olur.
Yanlız aldatılmayı bu kadar indirgemeyin aldatılmanın cinselligi boşlugu vs olamaz.Yani hiç birşey karşınızdakini aldatmayı makul kılmaz

Son düzenleme:
Yazmayın forumda böyle şeyler, yerden yere vururlar sizi. Yurtdışında evlenmiyorlar onlarda örf adet yok müslüman değiller vs tarzında çok yorum okudum burada. Evlilik öncesi cinsellik hakkında bir şey demiyorum bile. Anlamazlar Türkiye'de bunu. Anlayamazlar, körü körüne evlenirler, aldatılırlar affederler, üstüne çocuk yaparlar, dövülürler, yine affederler, gıkını bile çıkaramazlar, resmen pas pas yerine konurlar, yine bir şey diyemezler. Böyle bilirler böyle yaşarlar. Bundan çok daha iyisini hakkettiklerini düşünmezler, daha iyi bir hayatı savunanı, özgürlüğü savunanı anlamazlar. Ne yazık ki.

Benim de gözlemlediğim bir şey bu,erkeklerin büyük kısmı cinselliğe erişmek için istemeden,hazır olmadan evleniyor Türkiye'de.Ben hiçbir yabancı kadının evlenirken Türkiye'de olduğu gibi sinir krizi geçirdiğini,depresyona girdiğini görmedim.En fazla bir koşuşturmaca ve maddi sıkıntılar oluyor o kadar.Ve evet Avrupa'da boşanma oranları Türkiyedekinden yüksek,lakin oradaki mutlu çift sayısı bizimkinden çok daha fazla.O ecnebilere ahlaksız diyen kadınlarımız,bir tatil beldesine her milletten insanın olduğu yere gidip bir Alman erkeği ile Türk erkeğinin hareketleri karşılaştırsa,kim karısına daha sadık,kimin gözü dışarıda görür.Kadınlarımız da her ilişkiye evlilik endeksli yaklaşmasalar.Burada da 16 yaşında liseli kızlar konu açıyor sevgilisi ile ilgili diyelim ki mezhebi farklı,sitedekiler başlıyor 'Canım siz evlendiğinizde de böyle yaparsa'.'İleride çocuğunuz olduğunda', 'Aileler tanışınca...' blah blah.Yahu kız 16 yaşında ne evliliği,ne çocuğu diye saydırmamak için kendimi zor tutuyorum bazen.

Son düzenleme:
Kadıncağız affettiğine göre yapsın bi zahmet. Kusura bakmayın ama aşık insanlar aldatmaz. Sırf cinsellik diye bir şey olmaz olamaz. Aldatsa bile bırakmamış terketmemiş diyorsunuz ama, affedersiniz, kaç kere başka birisiyle olmuş, onunla ne yaşamış ne şekilde yaşamış, kadın neyin nesi hasta mıdır, kim bilir o kadın babanızdan önce kiminle birlikte oldu da vajinal hastalık kaptı, babanız da o hastalığı annenize bıulaştırdı? Olmayacak şeyler değil bunlar, prezervatif kullanılmıyorsa bu şekilde aids bile olunabilir. Bu tabi işin sadece sağlık açısı. Ya ihanet? Sadece cinsellik diye bir şey yok, annenizi aldattığı kadın hayat kadını değilse mutlaka bir şekilde tanışmışlardır, beraber vakit geçirmişlerdir, bir şeyler paylaşmışlardır. Bunun bir önemi yok mu? Kusura bakmayın, annenizdir ama, ben böyle bir şeyi kaldıramazdım, kaldıranı da anlayamam, anlamamı beklemeyin.

evet ya çok güzel, erkek yapınca sırf cinsellik, "aman erkeğin elinin kiri" oluyor da kadın sevdiği erkekle bile sevişemiyor. oh oh ne güzel.
zaten bu adam karısını hiç sevmemiş ki... belki başka kadınları seviyordur. "erkekler odundur, öküzdür" lafları de sevilmeyen kadınlar tarafından çıkarılmıştır bence. seven birini bulsunlar bakalım, odun muymuş?
onlara odun, sevdiği kadına değil. onlar da, odunun kölesi olmayı sevgi sanarlar, erkeğine sahip çıkmak zannederler.
inşallah herkes bir gün sevilir de aradaki farkı görür.

Banada en büyük sorun senden miş gibi geldi amcamlar ,annemler
gezmelerde sanki bekar hayat

yani eşini mutlu edememişsin ailen gibi elin adamı senin pışpışlamanı beklemişsin, adamla inatlaşmışsın benim dedğim benim bildiğim sanırım olgunluktan çok burnun havada
gibi

Sen kendini kapris yaparak hatalımı görüyosun.... Hamilesin hormonların tavan yapmış ilgiye ve annene 10 kat daha ihtiyacın var. İçin rahat olsun o hatalı ve umursama.... Bebeğini düşün... Ne o öyle çocuk gibi bavul topla git ve sen ev terlikleriyle koşarak geri döndür ya çok üzüldüm İnan çok sinirim bozuldu.... Rezil olacak bir durumda yok bence eşim rahatsız de soranlara geç kimseye hesap verme... Bide yanağını sıkmış!!!! Neyse daha fazla yazmayım... Bozma moralini canım o seni kaybetti sen onu değil.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Her kelimesine aynen katılıyorum.Malesef erkek egemen bir dünyada örf adet dedikleri geriligin ardına sıgınmış bir toplum olarak yaşamaya çalışıyoruz.

Banada en büyük sorun senden miş gibi geldi amcamlar ,annemler
gezmelerde sanki bekar hayat

yani eşini mutlu edememişsin ailen gibi elin adamı senin pışpışlamanı beklemişsin, adamla inatlaşmışsın benim dedğim benim bildiğim sanırım olgunluktan çok burnun havada
gibi

işte buyrun... mutlu etmek sadece kadının göreviymiş gibi. neden kocası onu mutlu etmiyor peki?
eşini, padişahını, paşanı, ağanı mutlu edememişsin ayyyy ne biçim kadınsın!!!!!!!!!!
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

vallahi yorumunuz karşısında çıldırmamak, beddua etmemek çok zor.

ayrıca ailen gibi ne demek ya, o kadar meraklısınız evliliğe, evli olunca yeni bir aile kurulmuyor mu? eşi onun ailesi değil mi, hayat arkadaşı değil mi?

ağası, paşası, dayakçısı mı?

Son düzenleme:
Benim de gözlemlediğim bir şey bu,erkeklerin büyük kısmı cinselliğe erişmek için istemeden,hazır olmadan evleniyor Türkiye'de.Ben hiçbir yabancı kadının evlenirken Türkiye'de olduğu gibi sinir krizi geçirdiğini,depresyona girdiğini görmedim.En fazla bir koşuşturmaca ve maddi sıkıntılar oluyor o kadar.Ve evet Avrupa'da boşanma oranları Türkiyedekinden yüksek,lakin oradaki mutlu çift sayısı bizimkinden çok daha fazla.O ecnebilere ahlaksız diyen kadınlarımız,bir tatil beldesine her milletten insanın olduğu yere gidip bir Alman erkeği ile Türk erkeğinin hareketleri karşılaştırsa,kim karısına daha sadık,kimin gözü dışarıda görür.Kadınlarımız da her ilişkiye evlilik endeksli yaklaşmasalar.Burada da 16 yaşında liseli kızlar konu açıyor sevgilisi ile ilgili diyelim ki mezhebi farklı,sitedekiler başlıyor 'Canım siz evlendiğinizde de böyle yaparsa'.'İleride çocuğunuz olduğunda', 'Aileler tanışınca...' blah blah.Yahu kız 16 yaşında ne evliliği,ne çocuğu diye saydırmamak için kendimi zor tutuyorum bazen.
Evet, ne yazık ki durum bu.

işte buyrun... mutlu etmek sadece kadının göreviymiş gibi. neden kocası onu mutlu etmiyor peki?
eşini, padişahını, paşanı, ağanı mutlu edememişsin ayyyy ne biçim kadınsın!!!!!!!!!!
:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

vallahi yorumunuz karşısında çıldırmamak, beddua etmemek çok zor.

ayrıca ailen gibi ne demek ya, o kadar meraklısınız evliliğe, evli olunca yeni bir aile kurulmuyor mu? eşi onun ailesi değil mi, hayat arkadaşı değil mi?

ağası, paşası, dayakçısı mı?

Ben ema1 hanıma cevap dahi vermeyeceğim,şaşkınlık içindeyim.Ağzıma gelen çok laf var da,anca kendimi yorarım,içim öfke dolar.

ben senin yerinde olsam ne yapardım diye oturup düşündüm,,,
Psikolog a gitmeye kesinlikle devam et
iyi bir avukat bul
eşinle gerçekten ayrılmak istiyor musun ? istemiyor musun ? ona karar ver,,,
eğer ayrılmak istiyorsan, gerçekten
eşinin sana şiddet uyguladığı için evden uzaklaştırma kararı çıkartabiliyor musun ? onu öğren
(bu belkş biraz zor olabilr çünkü darp izi yoktur diye düşünüyorum)
evinin anahtarlarını değiştir,,,,
evinin ailenin evine yakın olduğunu söylüyorsun ama gene ailene yakın belki biraz daha küçükce olan bir eve taşınabilirsin,,,
eşine boşanma davası açma, bırak o açsın,,,
ama eşinden boşanmadan da onda nafaka talep edebilirsin,, (eşinin senin iki katı maaş aldığını söylüyorsun)
ayrıca psikoloğa gittiğini belirtiyorsun bunlar senin avantajın olabilir,,,,(yani evliliği kurtarmak için ama eşin buna yanaşmadı )
hiç ve hiç korkma,, anladığımkadarı ile senin de durumun iyi maaşın ve işin var, doğru düzgün bir ailen var, vermezler bebeğini eşine,, biliyorum şu anda hamile olduğun için herşeyden çok korkuyorsun ama sen hayat kadını yada yüz kızartıcı bir şey yapmadığın sürece senin çocuğunu senden alamazlar,,,,
abinin düğününde bir kişi bile olamdığını farketmez tatlım,farkederlerse de ben gelmesini istemedim dersin olur biter,,,,
Boşanmak istemiyorsan da devam etmek istiyorsan da,,,
genede bu dediklerimi yap, ama sadece evini değiştirme, genede tut avukatını, böyle insanlar normal ailede yaşamadıkları için senin böyle davranman onu yola getirir,,,
ve kesinlikle ve kesinlikle arama eşini,,,,
bekar anne olarak da mutlu mesut olabilirsin,,, benim öçevremde bir sürü insanlar var böyle,,,,
sağlığın yerinde senin arkanda duran kapı gibi bir ailen var,,,,

Her yazılanı okuyorum. Önemsiyorum. Katılıyorum.
Ama babamla eşimi kıyaslayamıyorum.
Eşimin hataları aldatmanın ötesinde.
Bizim aramız iyikenbbile uyurken bana sarılabilir misin diye soruyordum bundan tartıştı benle.
Evliliğimizin ilk haftası ilk günü sağa dönüp arkasını yattı.ben de hep sağa yatıyor herhalde dedim. Sonraki akşam sağda yatabilirmiyim dedim. Bu sefer sola dönüp yattı.

Bana kızanlar şımarık diyenler var.ben ondan bana sarılması sevgi göstermesi haricinde bursya git buraya gel bunu yap şunu yap demedim. Ama bana taleplerini yazdım buraya ve hepsini de yapmaya çalıştım. Ama yine beni haksız görüyorsunuz ya ben herhalde yine de başarılı olamamışım.

Her kelimesine aynen katılıyorum.Malesef erkek egemen bir dünyada örf adet dedikleri geriligin ardına sıgınmış bir toplum olarak yaşamaya çalışıyoruz.
Aslında kabuğundan çıkmaya korkuyor türk kadını. Oysa geri dönüp tarihe bir baksalar, türk kadını ne kahramanlıklar yaptı, nelere göğüs gerdi, kocası savaştayken kucağında çocuk nasıl herşeyi idare etti, yedirdi içirdi, evi bırak savaşta bile ne katkıları oldu, Elif in Kağnısı nı okuyun hiç yoktan. Oysa şimdi bu güçlü kadın ezilir oldu. Tek başına yaşayamam çocuğuma bakamam erkeksiz yapamam diye boşanacağına, hakaret duymayı dövülmeyi tercih ediyor. Mahalle baskısıydı, örftü adetti ama hangi gelenekte kendini ezdirmek var? Boşanma yanlısı görünebilirim burdan ama bir evliliğin kurtarılacak bir yeri yoksa gerçekten devam etmenin anlamı var mı? Ve eğer yuvanın yıkılmasını istemiyorsan bir şeyler yap, tavrını koy, kendini say ki seni de saysınlar. Ama yok, yapmazlar, sadece şikayet ederler.

Eşiniz evliliği yanlış anlamış.

Bir kadın gelecek eve bana köle olacak ne dersem yapacak diye düşünüyordu sanırım.

Ben bu evliliğin sonunun olduğunu düşünmüyorum.

Er ya da geç bitermiş gibi geliyor.

O yüzden bence tavrınızı koruyun ve arayıp sormayın.

Af dileyip değişme sözü verir ve başarırsa ne ala.

Yoksa yol verin.

Ama şimdi sadece bebeğinizi düşünmelisiniz.

X