hamileyken şiddetli öksürmek

M

meleğimsin

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi meleğimsin
merhaba arkadaşlar ben daha yeni hamileyim ve hamile olduğumu öğrendikten sonra nezle oldum ardından öksürük faranjit var bende ama lanet bişi bu 4 gündür öksürmekten helak olduk uyku bile uyutmuyor bitkin düştüm ama benim tek korkum bu kadar şiddetli öksürmem bebeğime zarar verir mi acaba çok korkuyorum ne olur beni yanıtsız bırakmayın dr.umu arasam mı acaba??allahım sen bebeğimi koru rabbim...:Saruboceq:

• Konu Sahibi meleğimsin
Öncelikle kutlarım.. Acil olarak doktoruna ulaşana kadar boğazını yumuşatıcı bişeyler iç ıhlamur gibi ama adaçayı içme tabii onu önermiyorlar gebelikte. Mide bulantıların yoksa ılıtıp bir çay kaşığı zeytinyağı içmenide öneririm boğazını acil olarak yumuşatıcaktır. Sakin olmaya çalış korktukça ısrarla öksürürsün hemen doktorunla görüş ama. Gebeliğin başlangıcında çok olur üşütme öksürük üst solunum yolu enfeksiyonları benim gebeliğimde hastalıkla başlamıştı öyle üşütmüştümki yatağa düşmüştüm ilk ayımda üstelik bi sürüde ilaç içmiştim bilmiyordum gebeliğimi Allah korudu :Saruboceq: korkma Allah korur inşallah çaresine acil bak.!! Sağlıkla kucağına alman dileğiyle hoşçakal :1hug:a.s.

çok sağol arkadaşım içimi rahatlattın içmediğim bişi kalmaı ki ıhlamurlar ballı sıcak sütler ama buna ilaç bile etki etmiyor öyle bişi yani...:nazar:

• Konu Sahibi meleğimsin
Geçmiş olsun canım acil şifalar diliyorum.Bitkisel fazla içmemeye çalış önermiyorlar.Bal'a susam kat ye bir de pekmezi dene bunların bayağı yararı oluyor hem de bebişe de faydalı şeyler.Aman kendine dikkat et.

• Konu Sahibi meleğimsin
hamileyken şiddetli öksürük ve hapşırmanın ne kadar tedirgin edici olduğunu bilirim.
hamileliğimin ilk 5 ayı ben de bir cok kez grip oldum ve alerjim vardı sürekli hapşırıyordum.
günde 20den fazla belki de..
her seferinde de karnımı tutuyordum sanki düşmesin diye..

Allaha şükür hiç bir şey olmadı bebeğime ve 7. aya kadar gelebildim.

• Konu Sahibi meleğimsin
canım dikkatli ol allerjik astımında olabilir benimde bebeişim çok yeni ama hamile olduğumu bilmeden önce çok öksürüyordumallerjik astımım çıktı ilaç kullanırken hamile olduğumu öğrendim dikkatli ol göğüs hastalıkları uzmanına git mutlaka canım.

• Konu Sahibi meleğimsin
merhaba arkadaşlar ben daha yeni hamileyim ve hamile olduğumu öğrendikten sonra nezle oldum ardından öksürük faranjit var bende ama lanet bişi bu 4 gündür öksürmekten helak olduk uyku bile uyutmuyor bitkin düştüm ama benim tek korkum bu kadar şiddetli öksürmem bebeğime zarar verir mi acaba çok korkuyorum ne olur beni yanıtsız bırakmayın dr.umu arasam mı acaba??allahım sen bebeğimi koru rabbim...:saruboceq:

merhaba canim geçmiş olsun
bende yaşadim ve seni çok iyi anliyorum bolbol sicakla ilik arasinda sici al özellikle ihlamur ayrica doktorum bana elma kabuğu limon kabuğu ve 1 parça parmak tarçin verdi bu parmak tarçinin 1 adedini 3 e falan böl ve çay gibi hepsi bir arada demle çok iyi geliyor ayricada çorbalarda tavuksuyu tercih et eğer dokunmuyorsa ama mutlaka bol sivi al.

• Konu Sahibi meleğimsin
meleğimsin mrb cnm iyi geceler uyuyosundur heralde bu saatte bişey sormak istedim benim adetime 5 gün var göğüslerim ağrıyo bide hiç olmadığım kadar idrara çıkıyorum ve ateş basmaları oluyo içimdede acayip hararet var bunlar normalmi ama ateş basmaları yumurtlama gününden beri devam etti hissedilir derecede eşimde diodu ateşin var senin felan bölemi oluyo yoksa adet olmama az kaldığı içinmi arkadaşım sormak istedim iyi geceler bebeğin hayırlı olsun gerçi kutlamıştım ama

• Konu Sahibi meleğimsin
meleğimsin mrb cnm iyi geceler uyuyosundur heralde bu saatte bişey sormak istedim benim adetime 5 gün var göğüslerim ağrıyo bide hiç olmadığım kadar idrara çıkıyorum ve ateş basmaları oluyo içimdede acayip hararet var bunlar normalmi ama ateş basmaları yumurtlama gününden beri devam etti hissedilir derecede eşimde diodu ateşin var senin felan bölemi oluyo yoksa adet olmama az kaldığı içinmi arkadaşım sormak istedim iyi geceler bebeğin hayırlı olsun gerçi kutlamıştım ama

mrb canım bu söylediklerinin hepsi bende de oldu ama ben göğüslerime dokunamıyordum özellikle uçları çok acıyordu ve damarlar çıkmıştı gögüslerimde bana da dokunan bu ne sen yanıyorsun diyordu inşallah sende hamişsindir canım...ne kadar var adetine?

• Konu Sahibi meleğimsin
cnm 4 gün kaldı olmama 21 eylülde yani bakalım diyorum ama olucam heralde şişkinlik ve gaz var çok göğüs ağrılarım azaldı gibi bilmiyorum kısmet artık iyi geceler

ya arkadaslar bende hamile kaldıgımdan bu yana sürekli hapşırıyorum son zamanlarda daha bi şiddetlendi kasıklarım agrıyo hapşurırken doktoruma da her defasında sormayı unutuyorum sizce bi problem olur mu

valla bende astım var hamileliğimin başında ilaç kullanmamak için direniyordum ama doktorum öksürmenin ilaçlardan daha tehlikeli olduğunu söyledi o yüzden doktorunuza görünün ve öksürüğünüze bir çözüm bulsunlar

X