Hamileyken mutlaka ceviz yemelisiniz!!!

baharksk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2011
64
11
Tüm annelere selamlar,
9 haftalık hamileyim tüm annelerimize şimdiden sorunsuz ve mutlu hamilelik dönemi diliyorum...Hergün tüketmemiz gereken proteinlerin yanı sıra omega3 içeren cevizi her gün tüketmemi tavsiye eden yakın bir doktor arkadaşım...hamilelik döneminde sürekli ceviz yiyen annelerin bebekleri çok zeki ve konuşkan oluyormuş bu bana önerilen bir tavsiye bilginize

Canım Merhaba. Ben şuan 9 haftalık hamileyim. Bende ceviz yemenin derdine düştüm ama yiyeceklerden tiksindim. çok zorlanıyorum bir şey yiyip içerken Bebeğin organları ilk 3 ayda oluştuğunu biliyoruz ve 9 haftalık oldu bebeğim. kaldı 3 hafta. Beni tanımıyorsun ilgilenmeyebilirsin ama hiç değilse bebeğim için o yakın doktor arkadasına sorar mısın, 3 hafta kaldı 3 ayı doldurmaya. Cevizi şimdi kullansam geç kalmış olur muyum? Organlarının gelişmesine olan faydasını artık göstermez mi ? Çünkü organların oluşma evresini tamamlayınca aldığımız o vitaminler bebeğin sağlıklı kilo almasına yardımcı oluyomuş sadece.

öncelikle merhaba canım ben doktor değilim ama 2 bebeğime hamileyim 18 haftalık gebeyim daha önce ki gebeliğimde ben 9 ay boyunca cevizi tükettim oğlum akranlarından tam 3 ay önde şimdi 1.5 yaşında ama tam 2 yaş çoçuğu ğibi davranıyor.gerçekten ceviz çok faydalı sana sorunun cevabını ise şöyle vermek isterim bir bebeğin tüm organlarının ğelişimi doğum anına kadar anne karnında devam ediyor.korkacak yada ğeç kaldım diyecek bir durum yok hiç yememekten daha iyidir.ğünde 3 ad.fazlasıda zarar.15 yada 16 ad.fındık.1 yk. pekmez.5 yada 6 ad.badem.1 bardak süt.bunlar sürekli tüket.

Ceviz, balık omega3 açısından süper kaynaklar. Balık yiyemeyenler en azından cevizden almalı omega3 ü. O kadar çok kişiden duydum ki etkilerini. Zeki çocuklar için mutlaka ceviz yiyelim hanımlar. Erken geç hiç farketmez. Bir de mevsiminde çilek. (diyenlerin yalancısıyım.)

hamilelikte cevizin faydalarını biliyordum ve hamile kaldığımda da eve 5 kg ceviz aldırdım eşime sonuç 3 ay bulantılardan dolayı değil ceviz su dahi içemedim( sonrasında yavaş yavaş yemeye başladım ama şimdide tiksindim başka ne türlü yiyebilirim bilmiyorum
bazen hurmanın çekirdeğini çıkarıp içine ceviz koyup yiyorum bazen 3-4 cevizi kırıp kaseye koyup üzerine bal döküp yiyorum ama bunlardan da tiksinmeye başladım ooff hamilelik ne zor bir işmiş yahu hergün yediğine içtiğine dikkat edeceksin

Canım tşk ederim. Hamilelik çok farklı bir şeymiş. Her şeye kafa takar oldum.

Aynı durumdayım. Her şeyden tiksindim. En sevdiğim yiyecekler bile tiksindim. Bende zorla yiyorum bebeğim için. Suyu bile zorla içiyorum. Hiç bir şey yiyip içmesem aklıma gelmicek yani. Ama bebek için mecburen tüketmeye çalışıyorum napim :2:

eyer ceviz tüketemiyorsan omega3 kapsülleri var ondan kullan doktorum banada verdi kullandım ben ilk 3 ayında hatta gebe kalmadan öncede kullandım. buda bi fikir sonuçta bi şekilde desteği olacaktır bebeğine

Hanimlar selamlar yemek yiyemeyen bir hamile olarak arastirirken sizi buldum. Evet bende yemek yemekte cok zorlaniyorum ama açlik beni halsizde yapiyor sürekli yatmak ustiyorum artik yatmaktanda sıķıldım. Üstelik hersey kokuyor ev berbat pis gibi geliyor sizde de koku hassasiyeti var mi ne yapiyorsunuz bundan kurtulmak ıcin. Sabunlar bile kokuyor içim dısima cikiyor yaa...

Ben de balik sevmeyenlerdenim cevizi de hergun yiyemiyorum ondan tiksindim ve sütten de.. Tavuğu da bu aksam ilk kez yedim 8 haftalık hamileyim

Ben de balik sevmeyenlerdenim cevizi de hergun yiyemiyorum ondan tiksindim ve sutten de.. Tavuğu da ilk bu aksam yedim 8 haftalik hamileyim..

Geceden suya koymak ve sabah kalkınca o suyu içip cevizi yemek olur mu? Bunun kolestrol e iyi geldiğini biliyorum da hani bebeğe yarar mı acaba?

balık beni korkutuyor..her ne kadar somon sardalya dense de bunlar derin ve soğuk denizlerde olanlar olmalı türkiyede bu balıkların çiftlikte mi ,boğazın kirli sularında mı yetiştirildiğini bilmiyoruz..omega3 kapsülleri balığın karaciğernden elde ediliyorsa bu daha kötü..o kadar çok gıda hilesi varki türkiyede güvenemiyorum doğrusu.anne olmak çok zor..ben ceviz badem kullanıyorum keten tohumunu da doktoruma soracağım..

Balığa güvenmek çoğu zaman zor oluyor ama cevizde öyle bir şey söz konusu değil :) Kabuklu ceviz favorim özellikle aç karna yiyince çok iyi geliyor.

mrb kızlar ben de 11 haftalık gebeyim , cevizi zar zor yiyorum onun yerine badem yiyorum acaba olur mu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…