hamileyken elektrik süpürgesi kullanan var mı?

benim bildigim ikinci cizgi silikte cıksa pozitif oluyo, bence sen kan tahlili ver kesin cıkar negatif yada pozitif. Bu kadar düsünmene gerek yok.

valla ben uzanmanın falan düsük tehlikesi yaptıgını biliyordum ama elektrik süpürgesini ilk kez duydum. Arkadasın dedigi gibi annelerimiz kömür kovası tasıyorlarmıs. Allah istedikten sonra ne yaparsan yap düsmez yada zarar görmez bence. Bende 12 haftalık hamileyim cok uzun süre tedavi görerek hamile kaldım. Her hafta kadın geliyo evi temizlemek icin esim benim yapmamı istemiyo yorulurum falan diye ama ben kadın varkende hic bos durmuyorumki. Camasır ser topla yok yemek yap egil kalk yani elektrik süpürgesinin zararlı olacagını sanmıyorum. Mesela uzanma derler ben esim yoksa mecbur yerlestiriyorum makinayı uzanıyorumda. Her dk yanımda biri olmuyoki yada sandalyeye cık inmi yapıcaz bi tabak icin uzanıyorum valla Allah koruyo.

cnm masllah ama sen yinede dikkat et ben 1 yil once hamile kalmistim ama 1 bucuk aylik dusurdum o zamnda temizlik yapmistim ve paspas yaparken birden agri ve kanama bebegim dustu ve o zmn kendimi suclamsitim ama biliorumki aslinda allah istedikten sonra hersey bahane...o zmn bnm 2 hafta kanamam olmustu bugun 4.gunum ve dunden beri az az kahve akinti gelio bilmiorum belkide test yanildi artik esime bana test al demekten utaniorum cunku cok yapiorum dun dedim hala hamile oldugunu mu dusunuon ADET olmussun iste dediii ama gel bize sor dimi tatlim herseyden bi umit

bence sen kan testi yapır kesin olsun, bu eziyet cekilmez cünkü.Bendede o kahve renkli akıntıdan olmustu hatta test yaptırmadan bir gün önce aksam kıpkırmızı bi kan geldi wcye girmistim. moralim bozuldu adet oldum sandım dr aradım yapısıklık acılmıstır adet olamaz dedi ayaklarımı uzattım yattım sonra esim zorla bidaha gönderdi wcye sadece peceteye gelmisti sabah girdim hic yoktu sonra tel geldi bugün test gününüz diye kan tahlili verdim pozitif cıktı. Ama benim transferden sonra kahve renkli akıntılarım olmustu ve dr yerlesme kanaması olabilir demisti. Allah hayırlısını versin canım.

dikkat etmek gerekir ama yok onu yapma buna dokunma robot gibi de yaşanmaz ki canım , eskiden annelerimiz ninelerimiz tarlalarda orda burda çalışmışlar bişey olmamış .. bence o bebek doğacakca doğar bi şekilde , RABBİM korusun tüm hamileleri bebişleri ..

valla martta doğumum var az kaldı yanı eşimin yorgun oldugu zamanlar süreklı ben yapıyorum süpürgeyi çook şükür bi zararını görmedim ama yinede dikkatli olmak lazımda ilk defa duyuyorum elektriksüpürgesinin zararlı oldugunu

benim bildigim ikinci cizgi silikte cıksa pozitif oluyo, bence sen kan tahlili ver kesin cıkar negatif yada pozitif. Bu kadar düsünmene gerek yok.

canım benim ben ikinci kez anne olacağım, o çizgi hep bende silik çıkar..
%100 hamilesin hayırlı olsun Allah analı babalı büyütsün şimdiden
aramıza hoşgeldin

bu arada kızlar Allaha şükür 2 gebeliktede hep süpürge yaptım her işimi yapıyorum,ama bir sorunum olmadı... neredeyse hergün ev süpürüyorum ben...

31 haftalık hamileyim ve evimi her zaman eşim süpüremiyor doğal olarak ben süpürüyorum ama Allaha şükü bugüne kadar böyle bir sorunlar karşılaşmadım

Selam, arkadaşlar kimse gülmesin ablamın arkadaşı evini süpürdüğünün ertesi günü bebeğinin karnında öldüğünü öğrendi ve doktoru çok kızmış, çünkü elektrik süpürgesi radyasyon ve titreşim yayıyormuş hele ki hamileliğin ilk aylarında çok olumsuz etkiliyormuş yorulmakta cabası. ben tüp bebek yaptırdım bilmiyodum süpürgenin zararlı olduğunu evimi süpürdüm sonra o gece karnıma acayip kramplar girdi, inşallah bi sorun yoktur doktorum yarın. bence hiç riske girmeyin ya bir yakınınızdan rica edin yada gündelikci tutun durumu iyi olanlar en azından bebek iyice tutununcaya kadar...

canım kullanmamam ne münkün evler pislik içindeyken ortamda oturamassın sanırım..Bu kadar ince ayrıntılara takılmayın bence..Ondan önce bilgisayar telefon gibi elektonik cihazlar daha etkili asıl onlara dikkat etmek lazım...Çok fazlada takıntı yapmamak lazım yoksa onun stresinden hasta olursun..

Ben biraz fazla takıyoruz bunları diye düşünüyorum.Kaldı ki doktor epilasyon cihazına dahi izin veriyor.O daha çok titreşim yapıyor ve bebeğe çok yakın mesafede.Yalnız şu var ki kanama vs.. varsa yada kişinin durumu tehlike arzediyorsa zaten bırakın süpürmeyi yürümeyi bile yasaklıyorlar.1 ay ben de süpürgemden bu şekilde uzak kalmiştım.Bir de düşük riski varsa her zaman her şeye karşı dikkatli olunmalı.Ama hamilelik hastalık değildir der doktorum belki cam silmemeliyiz ama evimizi süpürüp silmeliyiz ki ev temiz olsun moralimiz iyi olsun.Haftada bir temizliğe kadın alabilenler bence süpürmesin zaten keyfine baksın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…