Hamileyken Çalışan Anneler Bakabilirmisiniz?

imagination forever

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2021
4.154
7.675
Merhaba sevgılı anne adayları.Size bisey danısmam lazım.Ben 8-30 18.30 mesaıısı olan masa başı bı ıste calısıyorum,şuan 5 haftalık hamileyim ve bir haftadır evde dınlenıyordum bugun iş bası yaptım?streslıde bı ısım var ayrıca hedef falan.Bugun o kadar uzuldum ki sankı bebegıme bısey olacakmıs gıbı cunku sureklı kasıgım agrıdı belım agrıdı.en sonundada stresten basım agrıdı.uzun zamandır bekledıgım bı gebelık bu yas 34 ılk gebelık.Sızler nasıl yonettınız bu surecı? Bebege olumsuz bır etkısı olurmu?tavsıyelerınız neler cevaplarınızı beklıyorum..Şimdiden hepımıze saglıklı hamilelikler saglıkla kavusalım mınnoslarımıza

7.5 saatten fazla çalıştıramazlar sizi öncelikle, ik ekibiniz var mı bi konuştunuz mu?

Stres hayatımızı aşırı kaplayan bi şey. Ben stressiz yaşama falan inanmıyorum, stres illaki etkiliyor ama bizim vücudumuz zaten ilkokul itibariyle stresle yoğrulduğu için sıfırdan 100'e bi etkisi olduğunu düşünmem normal şartlarda. Gebeliğin başlarında kasık ağrısı normal hemen strese yormayın ama gerekirse destek alın bu süreci rahat yürütebilmek için

Evet kurumsal bir iş yeri.ik ile konusayım o zaman yarın bi.5te cıksam o bıle kar yani bu sürecte.Sandalye çok rahatsızlık verdıgı ıcın bugun psıkolojım etkılendı,cunku evımde yıyodum ıcıyodum kendıme vakıt ayırıyordum,mutluydum,bugun kasık agrısı bel agrısı sandalye bılgısayar derken demorılıze oldumtesekkurler

Bende sağlık çalışanıyım 24 saat nöbet tutuyorum stresli ve çok yoğun nöbetlerim oluyor uykusuzluk ve ilk haftalardaki bulantı beni mahvetmişti eve gelilce de bakmak zorunda olduğum iki çocuğum daha olduğundan dinlenme fırsatı asla bulamadım ve bulamıyorum gebeliğin ilk haftalarında bel ve kasıl ağrısı çok oluyor stres yapmamaya gayret edin ara ara sandalyeden kalkıp yürümek bile fayda sağlar size bende oturamadığım iÇin çok şikayetçiydim ama zaman bir şekilde geçiyor canım Allah sağlık. Asip etsin

Allah kolaylık versın sızede saglık calısanı olmak cok vıcdan gerektıren zor bır meslek gercekten.dün akşam göğsümdeki dolgunluk agrı azaldı eşimle karar aldık bugun dr a bı konusacagız herhangı bır rısk varsa 10 gun evde dınlenecegım en azından kalp atıslarını duyana kadar.10 yıllık evlıyım sonradan pişman olmak ıstemıyorum işim çok degerlı elbette ama bebegımı rısle atmak ıstemıyorum.Çünkü bebek etkılendı ben hıssetıım dün,mesela şimdi dinlenince rahat kıyafetlerle yenıden belırtıler gerı gelmıs cok şükürinşallah saglıkla gecırelım bu surecı

Merhaba ben de çalışan bir hamişim. Masa başı bir işim var size tavsiyem müdürünüzle konuşmanız ve eğer home office imkanınız varsa bol bol home office yaparak minimum seviyede ofise gitmeniz yönünde olur. Ama tabi kendinizi de psikolojik olarak buna şartlamayın örn lekelenmeniz kanamanız şiddetli kasık ağrınız yoksa her şey yolunda demektir. Hareketsizlik de bebek için iyi değil normal yolunda giden gebeliklerde. Benim ofiste lekelenmem olmuştu 6 haftalıkken koşarak hastaneye gitmiştim olacak olan evde de oluyor ve tutunacak bebek emin olun sağlıklı ise tutunuyor isterseniz zıplayın isterseniz tüm gün ayakta durun doktorlar da bu şekilde söylüyorlar kendinizi kollayın ama hasta değilsiniz hamişsiniz bunu da unutmayın derim ben

Çok teşekkür ederim dinlenme imkanınız varsa ve işyeri durumunuz buna müsaitse kesinlikle bu haktan faydalanın evde dinlenmek size de çok iyi gelecektir ilerleyen haftalarda inşallah olmaz ama bulantı vs olursa bu dönemi çalışmadan atlatmak size büyük kolaylık sağlar sağ Salim alalım kucaklarımıza inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…