Hamileyken burnu kanaya oldumu kizlarrr

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
Günaydin arkadaşlar ben hamile kaldiğimdan beri çok az denecek şekilde 2 ,3 defa burnum kanadi aradan 1 ay geçti dün yine kanadi.benim gibi hamileyken burnu kanayan varmi,kanin miktari çok az ve bir kaç defe kanadi diye pek önemsemedim ama dün yine kanayinca kafama takildi yaaa.

Günaydın canım bende az önce okudum hamileliğin bazı evrelerinde anne adaylarında burunda şişlik ile beliren hafif burun kanamaları olabilirmiş ve bu normal kabul edilirmiş.Ben bu kanamaları kan dolaşımının hızlanmasına bağladım.Ama kanama fazla olduğunda KBB ye görünmek gerekiormuş.

Sağlıklı gebelikler dilerim:)

Günaydın canım bende az önce okudum hamileliğin bazı evrelerinde anne adaylarında burunda şişlik ile beliren hafif burun kanamaları olabilirmiş ve bu normal kabul edilirmiş.Ben bu kanamaları kan dolaşımının hızlanmasına bağladım.Ama kanama fazla olduğunda KBB ye görünmek gerekiormuş.

Sağlıklı gebelikler dilerim:)

+ sıcak havaların da etkisi var. Aşırı kanama olmadığı sürece endişe edecek bir şey yok.

hafif kanamaların olduğunu ben de okumuştum çok aşırı olmamakla beraber önemli değilmiş canım benimm.Bide bizim ki sıcaklara denk geldi onunda etkisi var ..

canım benim hem burnum hemde dişetlerim çok kanıyor doktorum bi fıs fıs verdi o azalttı kanamaları şimdi çok nadir kanıyor.adı otrivin pediatric hem kanamayı hemde burnumdaki kuruluğu engelledi bebekler için olduğundan çok zararsız bu damla yatarken falan sıkıyorum çok iyi geldi tavsiye ederim

Günaydin arkadaşlar ben hamile kaldiğimdan beri çok az denecek şekilde 2 ,3 defa burnum kanadi aradan 1 ay geçti dün yine kanadi.benim gibi hamileyken burnu kanayan varmi,kanin miktari çok az ve bir kaç defe kanadi diye pek önemsemedim ama dün yine kanayinca kafama takildi yaaa.

benim de hamileliğin başlarında öyle kanamalar olmuştu, KBB'a gönderdi doktorum, o da güldü. hamile nezlesi dedi. Aşırı hormonlardan ve yoğun kan dolaşımından bazı hamilelerde olurmuş. Burun dayanmıyor demek artık laelaelaelaelae
Hatta burnum tıkalı gezdim ve hala geziyorum, tüm hamilelik boyunca.
bana fıs fıs verdi, tuzlu su ve de susam yağı. bebeğe hiç zaraı olmayan birşey
tuzlu su yatarken, susam yağı da gün içinde. Epey rahatlattı, zira gece burundan nefes alamadığım için, boğazım kuruyordu, bu sefer de boğaz ağrısı çekiyordum benneyaptımki

slm.bendede burun kanaması oluyo arasıra normalmiş dr. gittim.endişelenmene gerek yok

evet 3-4 günde bir burnum kaniyor ama cok diil.
doktorum bunun normal oldugunu,bu aylarda burunda
sürekli kuruluk oldugundan dolayi kanama olabilecegini
söyledi.

X