Hamileyim ve ara ara kanamam oluyor

Smynl34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2021
40
14
32
Merhaba arkadaşlar, 6+2 haftalık hamileyim. 5. Haftamın sonlarında yani bundan 5 gün önce lekelenme oldu. Adet günüm de yaklaşık 10 gün geçmişti. O zamanlarda değil de sonra olması beni telaşlandırdı. Hemen doktoruma gittim. Bebeğin iyi olduğunu kanama olursa gelmemi söyledi. Akşam kanamam oldu ve doktora ulaşamadım ben de acile gittim. Orada da baktılar bebek iyi progestan kullanıyorsan sabah akşam kullan dedi. Ben de ilk defa o gün lekeden sonra kullanmıştım. Ve sabah akşam olarak devam ettim ve ertesi gün azalarak bitti. Progestana devam ettim o şekilde. 4 gün sonra yine leke gördüm ve yine acile gittim orada da aynısı bebek iyi ama kanama neden oluyor ben bunun cevabını bir türlü alamadım. 3 tane ayrı doktora gittim yok bişey demiyorlar. En sonuncu doktor bebek küçük olduğu için bişey diyemiyoruz dedi. Progestan ve başka bir iğne olmak üzere 2 tane iğne yaptırdım. Bugün leke şeklinde devam ediyor. Ödüm kopuyor artacak diye. Me yapacağımı şaşırdım. Doktorlar da adam akıllı bişey demiyor. Doktora da gitmek istemiyorum artık bu yüzden başına böyle bişey gelen var mı ya bana bi yardımcı olsanız.

Yatın dinlenin bir süre. Bazı gebeliklerde olabiliyor lekelenmeler. İlk haftalar olduğu için normal bunlar. Sağlıklı bir bebekse zaten tutunacaktir. Ama yormayın kendinizi bu aralar derim ben

bebek sağlıklıysa allahın ıznıyle birşey olmaz

ama bebek sağlıksızsa ne yapsan o bebek düşer ne yazık ki , ki düşmesi kürtaj olmandan iyidir ,

mümkün oldugunca ayağa kalkma temizlik is yapma yani yorulma , çalışıyorsan rapor al ,

bazı vucudlar bu şekilde oluyor , yerini temizliyor der eskiler

Yatın dinlenin bir süre. Bazı gebeliklerde olabiliyor lekelenmeler. İlk haftalar olduğu için normal bunlar. Sağlıklı bir bebekse zaten tutunacaktir. Ama yormayın kendinizi bu aralar derim ben
Teşekkür ederim inşallah sağlıklıdır ya. Çalışıyorum ama çok ayakta kalmamaya özen gösteriyorum. Evde de iş yapmıyorum gerçekten daha sonra yaparım diyerek avutuyorum kendimi

İnşallah sağlıklıdır diye dua ediyorum. Ben çok sürekli adet oluyordum zaten 15 gün geçer geçmez adet görüyordum. Hatta hamileyken adet olanlardan olurum diye korkuyordum. Adet zamanımda olmamıştım ne güzem 10-15 gün hiç sorunsuz devam ederken geldi böyle bir şey buldu beni.
Geçen haftalarda grip olmuştum çok rapor aldım yine almak istemiyorum aslında çekiniyorum. Oturarak çalışıyorum inşallah sorun olmaz. Çok gerekmedikçe kalkmıyorum. İnsan ister istemez stres yapıyor doktorlar da herhangi bir şey söylemiyorlar. Beklemedeyim

Çok geçmiş olsun.. Sorduğun sorunun bariz bir cevabı yok maalesef. Ben 17 haaftadır kanama yaşayan bşr hamile olarak yazıyorum. Daha dün kanamam damla damla oldu. Doktoruma gittik aynı soruyu sordum.bu kanamalar neden oluyor? Bak dedi bu zamana kadar seni kaç doktor muayene etti (hakikaten 6-7 doktora gittim 2si perinatolog olmak üzere). Hangisi nedenini söyleyebildi? Hiçbiri dedi. Yani tıbbın cevapsız kaldığı bir nokta bu kanamaların dedi. Doğum başlamış olsa doğum kanaması deriz, previa olsan ( rahim ağzını plesantanın kapatması oluyır previa) deriz ki previa olduğu için kanıyor. Ama yok dedi cevabı yok. Ve inanır mısın ben kan değerleri 8lere inmiş kanama yüzünden 6 kez hastanede yatmış biri olarak yazıyorum. Çekmediğim kalmadı çaresi yok. Gitmediğim çalmadığım kapı kalmadı. Özel doktorlara mı gitmedik başka şehirlerde özel muayene için kliniklere mi girmedik yok. Paralar döksen de çaresi yok. Hepsi aynı ilaçları veriyor. Pruloton iğne, progestan fitil, duphaston hap. İlaçlar bunlar. Kime gidersen git değişmiyor. Velhasıl kelam istirahat edeceksin benm de kahve leke olarak başladı 6.hafta gibi. 13.haftada kanamaya döndü baya şakır şakır aktif kanamam oldu hemde aylarca ara ara sürdü. Şuan yatarak 30.haftaya geldim. Kanamam olcak korkusu ile iş yapmıyorum yatıyorum sadece. Buna rağmen hala oluyor. Çaresi yok kardeşim Allah şifa versin hepimiz için. Rahim kısalığına baktır açılma olmuşmu baktır mutlaka. Kanamalar bende kısalmaya yol açtı şuan baya kısalığım var. Erken doğum riski maalesef

Anladım çok geçmiş olsun. İnşallah zamanında doğurursun. Doktorlar hiç alttan muayene etme eğiliminde bulunmadılar. Kendi doktorumdan randevu alıcam tekrardan belki o bakmak isteyebilir. Teşekkür ederim tavsiyelerin için

Tekrar geçmiş olsun inşallah benide hastaneye yattığımda gelen icapcı doktor hiç alttan muayene etmedi. Kendi doktorum ediyor ölçüye bakmak için. Rica ederim ihmal etme rahim kısalığı küçük haftalarda bir anda suyunun gelmesine ağrısız düşüğe sebep olabiliyor.

Geçmiş olsun benimde 5.haftada başlayan 10.haftaya kadar ara ara lekelenmezlermiş devam ediyorsun Protestan kullandım geçti şükür şu an 20 haftalığız benim yaptıklarım bol bol dinlenmek bol su içmek düzenli beslenmek ve ağır iş yapmamak oldu sende böyle yap ki bebişin tutulabilsin

Teşekkür ederim devam ederse hemen gidicem doktoruma etmezse söylediği tarihte gidicem bakalım

Çok teşekkür ederim sana da çok geçmiş olsun. Ben de ağır işler yapmıyorum suyu zaten her zaman çok içerim beslenme konusuna gelince canım sağlıksız şeyler istiyor bakalım inşallah benim de tutunur

Merhaba bende araştırırken yazınızı gördüm 17 haftalık gebeyüm belki daha öncede yazmışımdır bilemiyorum kanamalarım hala devam ediyor sürekli yattınızmı evin içindrn cıkmıyorum ben evde dolanıyorum fitil ve prulotona gectim artık 4 kez aşırı kanamadan hastanelik oldum kanamanız nezaman durdu neler kullandınız ve süreklimi yattınız

Geçmiş olsun tekrardan.. Baştan anlatayım ben sana yaşadıklarımı belki faydası olur. 5 haftalık hamileyken lekelenmeler başaldı kahverengi. Doktorum önemsemedi progestan verdi bir şey yok içerde dedi. Tabi ben de normal hayatıma devam ettim. Çalışıyordum 1 saat git 1 saat gel yol yapıyordum 5 gün, yoruluyordum. Ve o lekeler hiç kesilmiyor aralarda kırmızıya dönüyordu. Daha sonra 12.haftama girdiğimde bir akşam altıma idrar kaçırdım sandım fakat aktif kırmızı kanamam oldu. Şok geçirerek doktora gittik hemen pruloton iğne yaptı doktor. Progestana devam dedi 1 hafta rapor verdi yat dinlen dedi. Ben o süreçte evde iş yaptım ufak tefek cahilliğimden işte.. Ve 2.kanamayı da aynı hafta ilkinden 5 gün sonra yaşadım. Ama öyle böyle aktif kanama değildi. Hastaneye zor yetiştik. Hemen progestan iğneleri serum derken 2 gün yattım hastanede. O doktor previa teşhisi koydu(hastanede ki). Tabi previa çok zor bir şey ben korktum hemen doktorumu değiştirdim. Başka doktora gitmeye başladım. O da pruloton iğne 3 günde 1 vurulacaksın, progestan devam, duphaston isminde bir hap içeceksin dedi. Kasılmalar içinde magnezyum saşe verdi. Bu arada toplam 6 - 7 kez yattım hastanede. Kan değerlerim düştüğü için beni takip eden doktor kan plazma serumu verdi 2 kez 1000mg lık. Kanım bir tık toparladı. Doktor istirahat edeceksin kalkmayacaksın dedi. 20 haftalıkken perinatologa gittim. Hem durumumdan dolayı hem detaylı ultrason muayenesi için. Perinatolog rahim kısalığı tespit etti. Serklaj yani rahim ağzı dikişi yapılması lazım ama kanamalı olduğun için atamıyorum dikiş dedi. Sürekli yatman lazım hiç tuvalet ihtiyacı dışında kalkma yerinde indedi. Ben de sürekli yatıyorum. Enfeksiyona baktır muhakkak crp değerine. Crp çok riskli erken doğuma suyun erken gelmesi ine sebep olabiliyor. Gittiğim perinatolog crp me baktı yüksek çıktı kan alıp bakılıyor. Hemen antibiyotik başlattı. 22.haftaya kadar full aktif kanamam oldu bu arada. 26.haftada idrarla beraber bir kanama yaşadım, erken doğum başladı sandık. Araştırma hastanesine yattım 3 gün. Sonra geçti sandık 30.hafta da tekrar damla damla kan geldi. Yine yüreğimiz ağzımıza geldi. Ben 5 aydır yatıyorum son birkaç haftadır ufak tefek hareket ediyorum. Örneğin eşimle iğne vurulmak işin haataneye gidince dönüşte bir şeyler içiyoruz 10 dk bir kafede. Onun dışında hep evdeyim her gün. Ve bu bahsettiğim kafede oturma olayını bile yattığım 20 hafta sonrasında yapmaya başladık korkumuzdan.

Cok güzel anlatmışsın Allah razı olsun Allah ım vaktinde dogum nasip etsin sana ve bizim gibi olan herkese inşallah bende sadece saglık ocagı ve hastane kontrolü için dışarı cıkıyorum evde dolanıyorum sadece cok nadir yemek yapıyorum ama sanki yatarken daha cok kanamam oluyor hastanede yatmaktan korkuyorum cünki acilde oldugu için yaşanılanlar panik atak yaptı bende genetik verdim normal gözüküyor cok şükür hem devlet hem özele gidiyorum cok şey yaşadım bunu kaybetmekten cok korkuyorum ilkim düşük ikinci dış gebelik oldu Allahım büyük bende 5 haftadan beri kanama geçiriyorum iğne ve ilacın faydası oldugunu sanmıyorum

Çok zor bir süreç allah sağlık sıhhat versin ikinizede bende aynı sorunları yaşıyorum 5. Haftadan beri şuan 9. Haftadayım kanamasız günüm olmadı bazen lekelenmelere dönüyor pembe yada kahverengi oh diyorum tam bitecek yine kırmızıya dönüyor çogul gebelik durumum var ve keselerden biri çok küçük doktorlar çok iç açıcı konuşmuyor küçük kese hakkında çok üzülüyorum sürekli dua ediyorum Allah görür inşallah tedavi sonucu oldu bebekler perinatolog için randevu planlicaz doktorumla çok korkuyorum birşey çıkacak diye haftada bir prolutona başladık hatta bazen üç günde bir hastaneye yattıgım oldu iki kez serum fitil iğneler insan bunları yşadıkcada daha çok üzülüyor ağrım yok çok şükür ama tuvalete kalktım yine kanamam olmuş kırmızı renkte ve fazlalaşmaya başlamış son iğnemi pazartesi vurdurmuştum görünce çok üzüldüm bu süreci nasıl atlatıcam bilmiyorum gerçekten

Sebep olarak ne söylediler size bende 9. Haftadayım ve 5 den beri kanamasız günüm olmadı malesef (

Öyle düşünme lütfen gerçekten o iğnenin faydası var inan buna. Çok etkili bir iğne pruloton depot. Evde yemek bile yapma hatta imkanın varsa annen kardeşin biri gelsin yardıma. Ben annemlere taşındım 5 aydır. Annem bakıyor ben bebek gibi resmen bir tek tuvalet için kalkıyorum ayağa. Çok çok dikkat et kendine. Yatarken kanamanın olması ayaktakinden daha iyi bunu perinatolog söylemişti. Ayaktayken rahme baskı yapıldığı için kanama daha çok akat şiddetlenir ama yatarsan daha pıhtı gibi gelir böylece rahme de baskı olmaz demişti. İnşallah hepimiz kavuşuruz bebeklerimize.. Muhakkak rahim açıklığı olmuş mu onu da kontrol ettir. Benim olmuştu milimlik demişti doktor 14.haftamda yaşadığım kanama yüzünden. Çok dikkat et kendine..

Çok zor bir süreç Allah yardımcınız olsun sizinde.. Perinatologa bir an önce gidin hatta bu tür hamileliklerde perinatolog takip etmeli. Pruloton etkili bir iğne bende 16 hafta 3 güne 1 olacak şekilde vuruldum. Daha sonra haftada teke düştü. Saatine çok dikkat edin öncesinde saat kaç gibi olduysanız birdahakine aynı saatte olun iğnenizi. İnşallah kese büyür gelişir dinleninbol bol, kanama şiddetlenirse hemen acile gidin çünkü şoka girebilir vücut Allah korusun ben aylardır çekiyorum çok zor çok korkutucu hepinizi çok iyi anlıyorum. Allah evlatlarımızı sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah çektiklerimizin mükafatını versin hepimize

Amin inşallah bende araştırıyorum istanbulda önerebileceğiniz bir perinatolog var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…