Hamileyim kedim var... Riskleri??

esra2311

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2017
130
45
31
Arkadaslar 5 haftalik hamileyim. Dün doktora gittim ve kedim oldugunu söyledim. ,,Bence sen o kediden hemen kurtul, risk var. Düsük yaptirir. Evin icinde kedimi olur, tüy felan olur." dedi. (Bulundugum bölgedeki en iyi doktor bu doktor, bunu söylemesi disinda gayet iyi bir doktor) Kedimi nasil sokaga atarim ben. Benimle uyuyor. Geceleri geliyor beni emiyor. Asilari tamam, parazitlerini her 30-45 güne bir yaptiriyoruz. Kumunu esim temizliyor. Birde ben toksoplazma positivim yani bagisikliligimda var. Ayrica bahceyede cikarmiyoruz artik. Doktor öyle deyince ister istemez acaba bahcedemi beslemeye devam etsek dedik ama kis geliyor üsür benim kizim Bensiz uyuyamaz Hamileyken kedi besleyenler bana tecrübelerini yazabilirmi lütfen....

Tuvaletine kumuna ellemezseniz parazitlerini aksatmazsabiz hicbirsey olmaz. Yine de olabildigince beraber uyumamaya calisin, temizlenirken kakasi tuyune bulasmissa solumaniz saglikli olmaz. Bende 16 tane var :)) Hayirli dogumlar :)

Bence doktorunuz sacmalamis. Benim de iki kedim var ve yakin zamanda bebek dusunuyoruz. Doktorum toksoplazma pozitif oldugum surece hic bir sorun olmayacagini soyledi. Ben sizin gibi sansli degilim maalesef bagisikligim yokmus. Hamilelik oncesi yukleme yapilacak bir nevi asi. Ondan sonra bir sorun olmaz denildi ki bende oyle umuyorum. Dediginiz gibi kuma ellememeye dikkat edin bence en onemlisi. Asilari da tam oldugu surece korkmayin derim.

kesinlikle kumuyla diskisiyla temas etmeyin dikkatli olun

toksoplasma bağışıklığın varsa hiçbir sorun yok. bende de 3 tane var evin içinde. kolay mı öyle aa hadi kapı önüne koyayım demek, doktor da saçmalamış biraz. kaldı ki aşılarını falan yaptırmışsın. bazı doktorlar meslekleri gereği biraz hastalık hastası oluyorlar.

Aynı dert bende de var kızlar eşim temizliyor kumunu ben zorda kalmadikca ellemiyorum ve kisirlastirdik..doktorum bildiği için sürekli kan istiyor toxoplazma bakiyor benim oğlum da benle uyuyor beni emiyor ve okadar içli dişli olmamiza rağmen her testte negatif çikiyor...bence kedinizi çok seviyorsanız biseycik olmaz hem sakinan goze Çöp batarmis doktorunuzla konuşun sürekli kan alıp baksın içiniz rahat eder ki ben sokak hayvanları ile de okadar içli disliyim senelerdir kedi olsun köpek olsun o halde bile kapmamisim toxoplazma...can onlar ya :) inanin iki gündür gelip karnıma kafasını koyup uyuyor patisini de karnima uzatıyor ve ilginçtir ki kızım o yatinca tepki veriyor :) annem sürekli başımın etini yiyor ver onu ver onu diye kediyle bebek beraber olmaz diye o da benim oğlum sayılır atmam atamam bidaha bunu bana söyleme dedim kesinlikle terk etmeyin size çok alışmış...

hemen o doktoru değiştirin! evlat sokağa atırlır mı?!? 23+3 günlük hamileyim evimde kedim var kumuyla eşim ilgileniyor aşılarını zamanında yaptırırsanız hiçbirşey olmaz. sakın ama sakın kedinizi bırakmayın
doktorumda kedim olduğunu biliyor ve aksine evinde hayvan olan hamilelerin bebeklerinin alerji riskinin düşük, sindirim sisteminin güçlü olduğunu söylüyor
yemin ediyorum sinirden ellerim tirriyor şunları yazarken nasıl o kediden kurtul diyebilir ya benim doktorum öyle birşey söylese orda kıyameti kopartır ve anında değiştirdim doktorumu. Allah kahretsin insanları bu şekilde yanlış yönlendiren doktorları!!!

Bende 15 haftalık hamileyim. 1,5 yaşındada tüylü bir kızım var :) Veterinerimde doktorumda aşıları oldugu sürecehiçbir sakıncasının olmadığını hatta faydası olacağını söyledi. Eşim tedirgin olmuştu fakat duyduktan sonra rahatladı. evde bir özürlü çocugumuz olsa yeni doğana zarar verecek diye evden atabilirmiyiz. benc ebuda aynı şey, bunlarda evlat alışıyorlar bize. Bize muhtaçlar yapmayın lütfen. Yurt dışında hamile kaldıklarında özellikle sahipleniyorlar çocukları sosyal olsun paylaşmayı bilsin ve bağışıklık sistemi kuvvetli olsun diye.. Bence çocuk oluyor die evdeki canını sahiplendirmek kötü o hayvanında ahı tutar.

Kedinin hamilelikte yalnızca toksoplazma riski taşıdığını biliyorum ki pozitifim bağışıklığım var diyorsunuz...
Sorun olacağını zannetmiyorum , içiniz rahat etsin diye bir başka doktora daha danışın isterseniz...
Hayırlı olsun bebeğiniz

Kızlar merhaba, konu ilgimi çekince aklıma takılan birşeyi sormak istiyorum. Evinde kedi besleyen ve hamile kalan arkadaşlar, siz daha gebelik testi yapmadan kedinizin herhangi bir davranışından gebe olduğunuzu düşündünüz mü acaba? Yani ben de şu an gebelik planlıyorum evde 2 kedim var biri 2 gündür gelip özellikle karnıma kasıklarıma doğru yatıyor Daha önce birinden duymuştum böyle bişey olabileceğini hayvanlar hissettiği için. Aranızda yaşayan var mı çok merak ediyorum umarım vardır

Benim de iki kedim var. Zaten hayvan sevmeyen kayınvalidem hamile kaldığımı duyunca kediler gidecek dedi. Şimdi kedilerimi geçici olarak verebileceğim birilerini arıyorum.

Benim de evimde bir kedim var. İlk Muayenede doktoruma belirttim, hiç bir şey olmaz o zaten aşı oluyordur herhalde dedi. Kanımda toxoplazmaya bağışıklık da çıktı çok şükür. Kumunu eşim temizliyor. 3 ayda 1 olan aşılarını aksatmadık zaten hiçbir zaman. Ben de seviyorum kucağıma alıyorum emmesine de müsade ediyorum sadece ben eskisi kadar sıkıp öpüp koklamıyorm onu, bu da zaten benim kızımın işine geliyordur. Severken çok sıktığım olabiliyordu
Ama hamileyim bebek geliyor diye onu birisine vermek aklımın ucundan dahi geçirmem. Biz onun ailesiyiz

2 kedim var. Toksoplazma bağışıklığım da çıkmadı ne yazık ki. Ama onları vermeyi aklımdan bile geçirmem, onlar da evlat.

Kumunu ben değiştirmiyorum, eskisi gibi öpemiyorum ama seviyorum yine de. Sonra ellerimi yıkıyorum. Onlarda parazit olsa bile, dışkıları ağız yoluyla bize bulaşmadığı sürece hiç bir sakınca yok.

Benim de iki kedim var. Zaten hayvan sevmeyen kayınvalidem hamile kaldığımı duyunca kediler gidecek dedi. Şimdi kedilerimi geçici olarak verebileceğim birilerini arıyorum.
Sen niye veriyorsun hemen kaynananın lafına ! Sen kedi bakma

Benim kedim yok ama yazmak istedim doktor doğrusunu bilir sokaga atmak yerine bir tanıdığınıza yada hayvan barınağına bırakabilirsiniz hem bebeginiz olacak ona zararlı sonuçta bebek bu riske atılacak birşey degil bende hayvanları severim ama evde besleme taraftarı degilim herkesin sevgisi farklı tabiki ama sokağa atmayın güvenilir ni hayvan bakım evine bırakın

Hamileyken 5 kedim vardi ve toksoplasma testim negatif cikmisti. Ona ragmen benim doktorum at onlari vs demedi, dese bir daha gitmezdim zaten. Kediden tokso bulasma ihtimali, iyi yikanmamis salatadan ya da iyi pismemis etten bulasma ihtimalinden cok daha dusuk. Sadece onlem olarak kumunu siz degistirmeyin; mecbur kalirsaniz da eldiven kullanin, bu kadar.
Doktorunuza da bir cift lafim olacak, hekimlik sadece tip fakultesi bitirip uzmanlik yapmakla degil, gelen hastanin sosyo kulturel durumuna adaptasyonunu kolaylastirmak icin dunyadaki son gelismeleri takip etmekle olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…