Hamileyim....ama bu sinirlilik neden????

xoxzlem77

Guru
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2007
266
1
47
Tüp bebek yöntemiyle 10 yıl sonra nihayet başardık. 5+2 haftalık hamileyim, ama 2 gündür aşırı derecede sinirlilik var üzerimde, kendimi sakinleştiremiyorum, çok korkuyorum bebeklere bişey olcak diye, ama genede kendime hakim olamiyorum. 2 gündür göğüs ağrılarım kalmadı hatta şişlikleri bile indi kasık ağrılarımda geçti. Sizce bişey olmuşmudur, yaaa benim durumumda olan varmısenağlama

özlemcim öncellikle çok sevindim bebişlerin hayırlı olsun
bende 7+2 günlük hamileyim bende hamileliğimin ilk günlerinde çok aşırı sinirliydim
bu çok normal hem hormonların etkisiyle hemde tüp bebek gibi çok zorlu bi süreçten sonra hamile kaldığın için bu süreç seni biraz yıpratmış olabilir
bütün sıkıntıların geride kaldı bebişlerin artık seninle
bi de hamilelik belirtileri süreklilik göstermiyo bende bi bakıyorum bulantıdan yataktan kalkamıyorum bi bakıyorum hamile olduğumu bile unutmuşum

cnm hayırlı olsun bende mikro ile hamiş kaldım bende senin gibiydim bebeklerine bişeycik olmaz

ve tek derdin bu olsun cnm ben 8 haftamı dolduruyorum o kadar çok mide ağrısı ekşimesi bulantı yaşıyorumki .....yemek yemiyorum artık ......ilaçlarımı içecek suyu bile kıdımla içer oldum
çünki ne yesem içsem kusuyorum....kaçkez ağladım bebeklerime bişey olacak diye
ama doktorum dedi merak etme hiçbişey yemesende onlar iyi diye .....

sen şimdi canın istediklerini ye iç cnm .....takılma öle şeylere benim göğüslerim şiş ama acıma yok
ve 2 ayda olaması gereken bel kasık ağrılarım var .....herkesin aynı olmaz merak etme bunca zaman sonra gelmiş kuzuların biryere gitmez rabbim seni kocanı ve kuzularını hep korusun

canım bebeklerin hayırlı uğurlu olsun öncelikle..
ilk 3 ay sanırım bu sinir normal hormon değişimlerinden dolayı.
bende de olmuştu 2.ay kendime göz kulak olmaya başladım.
baktımki gerçekten elimde olamayn tepkiler veriyorum hemen kendi kendime telkinler verdim..
bebişlerine bir şey olmamıştır ama annenin hamileliği bebeği doğduğunda etkiliyor ben buna inanıyorum..
bu şekilde kendine izah edersen o sinirden bir şey kalmıyor emin ol..

özlemcim öncellikle çok sevindim bebişlerin hayırlı olsun
bende 7+2 günlük hamileyim bende hamileliğimin ilk günlerinde çok aşırı sinirliydim
bu çok normal hem hormonların etkisiyle hemde tüp bebek gibi çok zorlu bi süreçten sonra hamile kaldığın için bu süreç seni biraz yıpratmış olabilir
bütün sıkıntıların geride kaldı bebişlerin artık seninle
bi de hamilelik belirtileri süreklilik göstermiyo bende bi bakıyorum bulantıdan yataktan kalkamıyorum bi bakıyorum hamile olduğumu bile unutmuşum

Hazalcım çok saol yaa, rahatlattın beni valla.halimi görsen resmen psikopata bağlanmış durumdayım. Allah bebeğini hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım.

cnm hayırlı olsun bende mikro ile hamiş kaldım bende senin gibiydim bebeklerine bişeycik olmaz

ve tek derdin bu olsun cnm ben 8 haftamı dolduruyorum o kadar çok mide ağrısı ekşimesi bulantı yaşıyorumki .....yemek yemiyorum artık ......ilaçlarımı içecek suyu bile kıdımla içer oldum
çünki ne yesem içsem kusuyorum....kaçkez ağladım bebeklerime bişey olacak diye
ama doktorum dedi merak etme hiçbişey yemesende onlar iyi diye .....

sen şimdi canın istediklerini ye iç cnm .....takılma öle şeylere benim göğüslerim şiş ama acıma yok
ve 2 ayda olaması gereken bel kasık ağrılarım var .....herkesin aynı olmaz merak etme bunca zaman sonra gelmiş kuzuların biryere gitmez rabbim seni kocanı ve kuzularını hep korusun

Amiiinnnnnnn, valla bende midemin bulanmasını iple çekiyorum. Her sağlıklı gebelikte mide bulantısı olurmuş. Allahım ne zor bir süreç bu yaa. Allah hepimize sabır versin ve bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin. :1hug:

canım bebeklerin hayırlı uğurlu olsun öncelikle..
ilk 3 ay sanırım bu sinir normal hormon değişimlerinden dolayı.
bende de olmuştu 2.ay kendime göz kulak olmaya başladım.
baktımki gerçekten elimde olamayn tepkiler veriyorum hemen kendi kendime telkinler verdim..
bebişlerine bir şey olmamıştır ama annenin hamileliği bebeği doğduğunda etkiliyor ben buna inanıyorum..
bu şekilde kendine izah edersen o sinirden bir şey kalmıyor emin ol..

Teşekkür ederim canım benim.....a.s.

Kızlar hepinize çok teşekkür ederim. Durumumun normal olduğunu öğrenmek acaip rahatlattı beni.:1hug:İyiki varsınız yoksa benim gidişatım hiç iyi diildi-tatlicadiarzu-

hep olumlu düşün
herşey olumlu olsun
onlarla geçireceğin günlerin hayalini kur
kendini kastıkca psikolojik olarak hem kendine hem bebeklerine zarar verirsin
sen ne kadar pozitif olur ve güzel hamilelik geçirirsen
bebeklerin de o kadar neşeli ve huzurlu olur

hep olumlu düşün
herşey olumlu olsun
onlarla geçireceğin günlerin hayalini kur
kendini kastıkca psikolojik olarak hem kendine hem bebeklerine zarar verirsin
sen ne kadar pozitif olur ve güzel hamilelik geçirirsen
bebeklerin de o kadar neşeli ve huzurlu olur

Evet canım doğru söylüyosun, valla ne yalan söyleyim iyiki bu topiği açmışım inanılmaz rahatladım şuan. Teşekkür ederimŞeniz

Evet canım doğru söylüyosun, valla ne yalan söyleyim iyiki bu topiği açmışım inanılmaz rahatladım şuan. Teşekkür ederimŞeniz

rahatlamana sevindim canım
ben taze anneyim
allah bağışlarsa 6 aylık oğluşum var
çok güzel bir hamilelik geçirdim
ve oğlum çok huzurlu,mutlu,neşeli
bir bebek
çok etkili olduğuna inanıyorum
birde ben hamileyken hep klasik müzük dinledim,mütiş rahatlatıyor
şimdide geceleri bütün aile dinliyoruz hatta gün içerisinde de
ayrıca hamileyken oğluşuma yunus sesleri dinlettim
beynine sinyal gönderiliyomuş,yunus sesleriyle
ve hemen oğlum hareket etmeye başlardı
şimdi tınlamıyo yunus seslerini:)

ben 5 aylık oldum hala çok ama çok sinirliyim ben de senin gibi kendimi tanıyamadım ilk zamanlar bir keresinde bir alışveriş merkezinde bir adamı öyle bir haşladım ki mağazadaki insanlar alışverişi bırakıp korkulu gözlerle bana bakmaya başladılar.çığlık çığlığa bağırıyordum adama

rahatlamana sevindim canım
ben taze anneyim
allah bağışlarsa 6 aylık oğluşum var
çok güzel bir hamilelik geçirdim
ve oğlum çok huzurlu,mutlu,neşeli
bir bebek
çok etkili olduğuna inanıyorum
birde ben hamileyken hep klasik müzük dinledim,mütiş rahatlatıyor
şimdide geceleri bütün aile dinliyoruz hatta gün içerisinde de
ayrıca hamileyken oğluşuma yunus sesleri dinlettim
beynine sinyal gönderiliyomuş,yunus sesleriyle
ve hemen oğlum hareket etmeye başlardı
şimdi tınlamıyo yunus seslerini:)

Ne mutlu sana, allah oğluna, eşin ve sana uzuuuuuuunnnn sağlıklı ve çoook mutlu bir ömür nasip etsin inşallah.Evet klasik müziğin faydalarını duymuştum, bende allah nasip eder 3-4 aylık olabilirsek inşallah dinletmeyi planlıyorum.

ben 5 aylık oldum hala çok ama çok sinirliyim ben de senin gibi kendimi tanıyamadım ilk zamanlar bir keresinde bir alışveriş merkezinde bir adamı öyle bir haşladım ki mağazadaki insanlar alışverişi bırakıp korkulu gözlerle bana bakmaya başladılar.çığlık çığlığa bağırıyordum adama

Benim altımda elemanlarım var çalışan, onlar bile artık isyan ediyolar, tabi bilmiyolar hamile olduğumu. İkide bir gelip soruyolar özlem hanım size noldu böyle diye-tatlicadiarzu-
Sinirli olmamı çok kafaya takyordum bebeklere bişey olcak diye bu beni dahada sinirlendiriyodu ama şuan rahatladım. Sende kendini rahatlatmaya çalış biraz bak arkadaşlar ne diyo bebekleride etkiliyormuş.

Amiiinnnnnnn, valla bende midemin bulanmasını iple çekiyorum. Her sağlıklı gebelikte mide bulantısı olurmuş. Allahım ne zor bir süreç bu yaa. Allah hepimize sabır versin ve bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin. :1hug:

kızzz sen delimisinnnn sakın kusma hamişliğin baska belirtisini yasarsın inş.cnm
kusmak çok kötü....bol bol dua et ben iyi günlerimde sürekli yasin okudum inan rahatlarsın bu benim nacizane düşüncem.......
kusmadan çok güsel hamişlik dilerim 3 aya girerken kasık bel ağrın olacak korkma sakınn

:ecrin_bebek::ecrin_bebek::CüvCüv::CüvCüv:

kızzz sen delimisinnnn sakın kusma hamişliğin baska belirtisini yasarsın inş.cnm
kusmak çok kötü....bol bol dua et ben iyi günlerimde sürekli yasin okudum inan rahatlarsın bu benim nacizane düşüncem.......
kusmadan çok güsel hamişlik dilerim 3 aya girerken kasık bel ağrın olacak korkma sakınn

:ecrin_bebek::ecrin_bebek::CüvCüv::CüvCüv:

:roflol::roflol:yaaa sadece hamilelik berlirtilerim olsun istiyorum, emin olmak için:eek: Sanırsam halen inanamıyorum ben. Bende bol bol elimden geldiği kadar dua okumaya çalışıyorum, Allahım tüm dualarımızı kabul etsin inşallah.

:roflol::roflol:yaaa sadece hamilelik berlirtilerim olsun istiyorum, emin olmak için:eek: Sanırsam halen inanamıyorum ben. Bende bol bol elimden geldiği kadar dua okumaya çalışıyorum, Allahım tüm dualarımızı kabul etsin inşallah.

ben 2 aylığım hala inanamıyorum cnm ama ultrasonda gördüğümde herşeye değiyor
zaman duruyor cnm kocam dalga geçiyor ben tombul hamiş kalanlardanım kusmaktan kilo vermişimdir eşim diyor göbişin var valla eski göbeğinden değil bu farklı değil diyor...
rabbim herkesin duası kabul etsin olmayan herkese nasip etsinnnn:CüvCüv::CüvCüv:

X