Hamilemiyimmm ne dersinizzz

Geçen ay adetim çok şiddetli ağrılı geçti ve ilk defa canım çikolata değil erik çekti yaa şok olmuştum. Ben ki adetime bi hafta kala çikolataya başlardım yanii ama geçen ay ve şimdi hiç çikolata / tatlı şeyler çekmiyo canımm

[Q UOTE=GonuLBAGIM;35883888]Geçen ay adetim çok şiddetli ağrılı geçti ve ilk defa canım çikolata değil erik çekti yaa şok olmuştum. Ben ki adetime bi hafta kala çikolataya başlardım yanii ama geçen ay ve şimdi hiç çikolata / tatlı şeyler çekmiyo canımm[/QUOTE]
Eczane var mı yanında canım bi test alsana

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi[/QUOTE]

Kanama varken pozitif çıkacağını sanmıyorumm idrar testinde. ama bi bakayım kaç gün sürecekk morelim bozulmasın hamile değilsem

Kanama varken pozitif çıkacağını sanmıyorumm idrar testinde. ama bi bakayım kaç gün sürecekk morelim bozulmasın hamile değilsem [/QUOTE]

Bnım deli gibi kanamam vardı ve ıdrarda da Kanada'da pozitifti

16 nisan adet tarihimden sonra birdaha ki ay 15 mayıs 25 mayıs arası doğumkontrol hapı kullandım 31 mayısta adet oldum adetim 7 gün sürdü 23 mayıs bhcg baktırdım 1.20 cıktı sizce gebelik olabilir mi

16 nisan adet tarihimden sonra birdaha ki ay 15 mayıs 25 mayıs arası doğumkontrol hapı kullandım 31 mayısta adet oldum adetim 7 gün sürdü 23 mayıs bhcg baktırdım 1.20 cıktı sizce gebelik olabilir mi

Gebelik belirtileri ile ilgili şu yazıyı okumanı tavsiye ederim
Gebelik hamilelik belirtileri nelerdir?

ADETİN GECİKMESİ
Hamilelik belirtilerinin en kesin olanıdır ve gebeliğin habercisidir diyebiliriz. Çoğu anne adayı adet dönemlerinde açık kırmızı renkte bir kanama yaşayabilirler, bu normal adet süreci gibi değildir ve muhtemel gebeliğin bir habercisi olabilir.

GÖĞÜSLERDE HASSASİYET
Gebeliğin en çok göze çarpan belirtilerinden bir tanesi de şişen, belirgenleşen ve hassasiyet kazanan göğüslerdir. Yatakta yatarken, elbise değiştirirken veya en ufak bir temasda bu hassasiyeti hissedebilirsiniz. Hamile kaldığınızda vücut süt üretimi için kendini hazırlamaktadır. Bazı anne adaylarında göğüs uçlarında renk değişikliği de meydana gelir.

YORGUNLUK HİSSİYATI
Erken gebelik belirtilerinden bir tanesi de anne adayının kendini yorgun hissetmesidir. Öğlen saatlerinden artan uyku isteği, yataktan kalkmama isteği, sürekli uyuma isteği gibi yorgunluk hissiyatı oluşabilir.Her zaman uyuduğunuz saatten daha erken uykunun gelmesi ve sabahları uyanmada sıkıntı yaşayabilirsiniz. Tansiyon düşmesi ve kendini bitkin hissetme gibi durumlar olabilir.

SIK SIK TUVALETE ÇIKMA İSTEĞİ
Erken hamilelik belirtilerinden bir tanesi de sık sık tuvalete çıkma isteğidir. Bazı anne adaylarında sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı hamilelik dönemi boyunca devam edebilmektedir.

MİDE BULANTISI
Erken gebelik belirtilerinden en çok ortaya çıkanlardan bir tanesi de mide bulantısıdır. Mide bulantısı sadece hamileliğin ilk haftasında da baş gösterebilir. Bazı anne adaylarında sabah, bazı anne adaylarında ise tüm gün mide bulantısı olabilir. Genellikle hamileliğin ilk haftasında görülerek, beklenmedik, aşırı mide bulantısıyla beraber bir anda kusma durumu söz konusu olabilir.

İŞTAHIN AÇILMASI VE BAZI YİYECEKLERİ AŞIRI İSTEME, BAZILARINDAN TİKSİNME
Gebeliğin belirtilerinden birisi de iştah artışıdır. Aşerme denilen, değişik meyve ve sebzeleri yeme isteği oluşabilir. Bazı anne adaylarında da çok sevdiği sebze ve meyveleri istememe tiksinme duygusu oluşabilir.

BAŞ DÖNMESİ VE BAYILMA
Hamilelik belirtilerinden birisi de baş dönmesi hissiyatıdır. Aniden ayağa kalkma, veya aniden yer değiştirme durumlarında baş dönmesi yaşanabilir. Tansiyon düşmesinden kaynaklanan ani baş dönmeleri gebeliğin belirtilerindendir.

ÇEVREYE VE KOKULARA KARŞI HASSASİYET KAZANMA
Hamilelik döneminde hormon seviyelerinin artmasından dolayı, kokulara karşı hassasiyet kazanılabilir.

VÜCUT ISISINDA ARTIŞ
Vücut ısısının artması önemli bir hamilelik belirtisidir. Kendini halsiz hissetme, ateşin çıkmış hastalanıyormuş gibi bir ruh hali içersine girme gibi durumlar gözlenebilir.
Kısacası aşağıdaki belirtiler hamileliğin ilk döneminde en sık görülen belirtilerdir:

- Beklenen adetin gecikmesi
- Memelerde dolgunluk hissiyatı, hassasiyet, meme ucunda koyulaşma, meme başında karıncalanma hissi
- Karnın alt kısmında dolgunluk, şişkinlik ve bazen hassasiyet
- Bulantı ve bazen kusma
- Yorgunluk, uykuya eğilim, başdönmesi, tansiyon düşmesi
- Sık sık idrara tuvalete çıkma isteği
- Vajina salgılarının artması
- Bel ağrısı, kasıklarda ağrı

Yukarıdaki belirtiler sadece gebelik belirtileri olmayıp kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kesin gebelik tanısı için doktora giderek kan testi yaptırabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kizlar benim Gecen haftadan beli adet sancisi var hani cuma günü adet Olucam dedim cünkü cok sancim bi Anda geldi karnim bellen ama adet yok cok akintim var ama adet olmadim daha her ay gebelik testi yapiyordum ama bu ay yok yamicam dedim kendime cok merak ediyorum acaba varmidir...
Adet agrisi Bel agrisi akinti cok ama adet olmadim ins hamile. Kalisiz arkadaslar

Gebe Kalmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bebek sahibi olma konusunda eşinizle ortak bir karar verdiniz ve tam olarak sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek istiyorsunuz. Hem heyecanlı hem de bir o kadar da endişelisiniz. Hayata yeni bir insan kazandırmak birçok sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Öncelikle gebe kalmadan önce yapılması gerekenleri bilmek ve buna göre adımlar atmak hamilelik sürecinde bir takım kolaylıklar sağlayacaktır. Nasıl hamile kalınır? Hamile kalma yöntemleri, gebe kalmadan önce yapılması gerekenler gibi sorularınıza tam da bu yazımızda yararlı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz.
Sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek için, hamile kalmadan önce yapılması gerekenlere dikkat etmek, gerek annenin gerek de bebeğin sağlığı açısından son derece önemlidir.
Gebe Kalmadan Önce Yapılması Gerekenleri maddeler halinde sıralayabiliriz:

• Hamilelik öncesinde ilk yapılması gereken doktorunuzdan randevu alarak, muayene olmaktır. Gebe kalmadan önce gerekli kan tetkiklerini yaptırıp, Pap smear testi yaptırılmasıdır.

Pap smear testi: Rahim ağzı kanseri taraması testi (Tüm kadınlara yıllık olarak yapılması önerilen bir testtir.)

• Gebe kalma çalışmalarına başlamadan 1 ay önce 400 mcgr folik asit alımını düzenleyin. Bebeğin sağlığı açısından son derece önemli olan folik asit asitli meyvelerde, yeşil yapraklı sebzelerde ve bakliyatlarda bulunmaktadır.

• Hamile kalmadan önce check-up yaptırarak bilmediğimiz hastalıkların teşhis ve tedavisi, almanız gereken vitaminler, yapılması gereken aşılar sağlıklı bir hamilelik süreci açısından son derece önemlidir.

• Kolay hamile kalmak için adet döneminin ilk 12-14-16. günlerinde düzenli cinsel ilişkiye girilmelidir. Yumurtlama döneminizin tesbiti için adet günlerinizi not alın.

• Düzenli olarak spor yaparak kilonuzu dengeleyin. Aşırı kilolu olmak ya da aşırı zayıf olmak hamilelik açısından risklidir.

• Gebe kalmadan önce dişçiye giderek dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlıklı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Gebelik döneminde diş eti hastalıkları erken doğuma sebebiyet vermektedir.

• Gebe kalmak için cinsel ilişkiye girdiğinizde bir saat yataktan kalkmayıp, belinizin altına bir yastık koyun. Böylelikle daha kolay hamile kalabilirsiniz.

• Hamilelik döneminde hem annenin hem de bebeğin sağlığı açısından doğru ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Bol bol meyve ve sebze tüketilmelidir.

• Kafein tüketimi hamilelik döneminde 200 mg’dan fazla alındığı takdirde anne ve bebek sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir.

• Hamile kalmadan önce sigarayı bırakın. Hamilelik döneminde sigara kullanmak erken doğum ve düşük riskine sebebiyet vermektedir.

• Gebelik döneminde alkol alımı son derece zararlıdır. Alkol bebekte öğrenme geriliği gibi birçok rahatsızlığa sebep olmaktadır. Gebelik döneminde kesinlikle alkol kullanmayın.

• Hamile kalmadan önce eşinizin sigara ve alkol kullanması sperm kalitesini olumsuz etkilemektedir. Eşinizi ağır, yorucu işlerden ve strestten uzak tutun.

• Hamile kalmadan önce para biriktirin. Mali durumunuzu gözden geçirin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Ben duydum ama hiç yapmadım doğruluğu nedir bilemiyorum :))

Merhaba kızlar. Bende 7. ayıma girrdim hamile kalamadım hala. gecen ay ikisinide denedim . tortuda çöktü karbonatta kabardı ama hamile değildim. yani doğruluğu yok maalesef:)
bende bu ay yumurta takibi yaptırdım. çatlama zamanı öncesinde ve sonrasında doktordun dediği günlerde ilişkiye girdim bakalım adetime 4 gün var. ama adet olacakmışım gibi ağrım oluyo. Çokta ümitlenmek istemiyorum ama başkada bi belirti yok zaten.sadece ağrı o kadar. ara arada bel agrısı oluyo. test falan yapmadım adetim gecene kadar da yapmayı düşünmüyorum. zaten bu ayda olmamışsa artık aşılama düşünücem sanırım

ay cnm ya bendede aynı belrtıler var :) ancak ben test yaptrdm ve sonuc negatfti ama ozaman daha bir gün gecmsti adetmden .. smdyse 12 gün gecti ve halen olmadm ancak yengemde bu belrtlern aynısını yasams son gebelgnde senn adetnden kac gün gecti ?

merhaba kızlar yazılanları okudum bnde bebiş istiyorum sizler gibi ama benm sorunlarım var brazcık hem prolaktnm braz yuksek hemde lh hormonum vedee kucucuk bi kistm varmıs gecen ay edetim geciktiğinde doktora gtmiştim hamilelik süphesiyle ama bana bu sorunlar cıktı bu ay yine adetim gecikti 3 gündür bekliyorum bakalımm bebişim olmicakmıs gibi cok cnm sıkkın arada aglıyorum pskolojm bozulduu :2:

Hamileyim bebegimmmmmmm

ayy cok sevndm ya hayrlı ugurlu olsn darısı bzlere inş senn adetnden kac gün gecmişti ?

Tsk ederim bitanem inssssssss🙏🙏
Canim benim Regelim son zamanda cok düzensizdi ama dr dedine Göre 2
1 gün gecmistim Ben ama hemen esime dedim var biseler diye insan kendini cok tuaf his Ediyor agrilarin oluyor yani kas agrilarin))

kas ağrıları derken?? yani böyle yine karın bölgesinde falan mı?
ya, benim de reglim 5 gün gecikti. 3. gününde test yaptım negatif çıktı. normalde saat gibiyim, ama oruç dolayısıyla metabolizmamda bi gariplik olmuş olabilir diye de düşünüyorum.
bir yandan da şimdi siz böyle kas ağrısı falan deyince, benim de hiç yoktan karın bölgemde kas ağrısı var, regl ağrısına benzer ağrılarım da var, ama hala olmadım. acaba testin yanlış olması ihtimali olabilir mi ki :26:
olsa ya...

yahu, soruya takıldım, tebrik bile etmemişim. rezillik. allah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza almayı da nasip etsin

21 gün müü bendede cok farklı haller var anlam veremedgm oructanmdr yorgnlktan mıdr hamililekten mdr anlayamadm gtti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…