hamilemiyim

bffean

Guru
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2011
429
410
arkadaşlar sabah test yaptım 2. çizgi gölge gibi cıktı ama beyaz renkli gölge gibiydi ya korkuyorum çünkü migrenim bir haftadır tutmuştu ve ilaçiçtim üşütmüştüm antibiyotik kullandım.ayrıca bebek istiyoruz ama folik asit aldım unutkan oldugum için ve bebek olmuyor prolaktin hormonum yüksek diye folik asit hapı kullanamadım korkuyorum.hamileysem naparım o kadar ilaç içtim.

arkadaşlar sabah test yaptım 2. çizgi gölge gibi cıktı ama beyaz renkli gölge gibiydi ya korkuyorum çünkü migrenim bir haftadır tutmuştu ve ilaçiçtim üşütmüştüm antibiyotik kullandım.ayrıca bebek istiyoruz ama folik asit aldım unutkan oldugum için ve bebek olmuyor prolaktin hormonum yüksek diye folik asit hapı kullanamadım korkuyorum.hamileysem naparım o kadar ilaç içtim.

canım adet günün geçtimi.

hayır 13. de adet oldum adetim 2 gün sürdü sonra adetten 3 gün sonra kahve ve pembe renk arasında kanamalar oldu ben antibiyotik kullandım ilaç adeti kesti ondan tekrar kanama oldu diye düşündüm. işte bu haftada acayip bir bel ağrısı kasık ağrısı ve göğüslerim sert ve acıyor anlam veremedim bende.test yaptım sabah 2. çizgi beyaz gölge gibiydi.

hayır 13. de adet oldum adetim 2 gün sürdü sonra adetten 3 gün sonra kahve ve pembe renk arasında kanamalar oldu ben antibiyotik kullandım ilaç adeti kesti ondan tekrar kanama oldu diye düşündüm. işte bu haftada acayip bir bel ağrısı kasık ağrısı ve göğüslerim sert ve acıyor anlam veremedim bende.test yaptım sabah 2. çizgi beyaz gölge gibiydi.

canım hersey olabilir üstüne adet görmüş olabilirsin adet bitiminde hemen hamile kalmış olabilirsin ne zaman yumurtlama olacağı belli olmuyor. nerde oturuyorsun

ankarada oturuyorum ne olduki arkadaşım.ya bir sürü ilaç kullandım bebek olmuyor diye prolaktin hormonum yüksek cıkıyordu çünkü bende rahat rahat kullandım ilaçları ama korunmuyorduk tabi.

ankarada oturuyorum ne olduki arkadaşım.ya bir sürü ilaç kullandım bebek olmuyor diye prolaktin hormonum yüksek cıkıyordu çünkü bende rahat rahat kullandım ilaçları ama korunmuyorduk tabi.

canım istanbulda kadın doğum hastaneleri ücretsiz kan testleri yapıyo. ankaradada mutkala vardır en güzeli sen kan testi yaptır hemen çıkıyor. kafanda rahat olur içtiğin ilaçlar çok mu ağırdı bazı antibiyotikler gebelikte kullanılıyor enfeksiyon durumunda belki gebelikte kullanılan ilaçlardan içmişsindir. bende bebek istiyorum olmuyor allak sana bana ve tüm isteyenlere sağlıklı hayırlı bebekler nasip etsin inşallah. burdan yaz sonucu öğrenince :nazar:

amin canım allah isteyen herkes nasip etsin inşallah.çalışıyorum öğle arasında gidip kan testi yaptırıcam zaten herşeyin hayırlısı bakalım...

canım bende ankarada oturuyorum.işyerindeki arkadaşım 3 ay adet görmedi.doktorlar çocuğun olmaz deyince adet söktürücü aldı 1 hafta içti.sonra birgün test aldım getirdim buna.meğerse hamileymiş.yani gebe olduğu halde adet söktürücü içti düşünsene.ama sonuç ne oldu ??? rabbim nasip ettiyse hiçbirşey olmaz hesabı.şimdi 3.5 aylık hamile hiçbir sorunu yok :) yani diyeceğim gebelik varsa korkma.ama doktora gidip görün muhakkak ve içtiğin ilaçlarıda söyle :)

arkadaslar aradım sonucu öğrenmek için bana degeri söylediler sadece,doktorunuza gösterin dediler değerim 61,7 miş bu ne anlama geliyor anlamadım.hamilemiyim sonuc belli değil yani

canım benim sen hamilesin:)
ayrıca içtiğin ilaçlarla ilgili hiiiiiiiiiiiiiiiiççç korkun olmasın..için rahat olsun sakın endişelenme..daha gebeliğin basında kullanılan 2 ılaçtan bişi olmaz.benım bır tanıdıgım gebelıgının ılk ayı film cekınmıstı sapasaglam saglıklı yavrusu oldu..

gebelık degerlerı bu
3 hafta 10 - 50
4 hafta 5 - 425
5 hafta 20 - 7300
6 hafta 1,080 - 56,000
7 -12 hafta 7,650 - 290,000
13-16 hf 13,300 - 250,000
17-24 hf 4,000 - 165,0000 senın degerı 61 ise 3haftalık hamılesın anladıgım kadarıyla..

beta-hcg değerinin 10 dan büyük olması hamileliğin belirtisi. Ve bu değer her gün iki katı artıcak.

Doktorla gorustum degerin cok dusuk yani 61.7 dusukmus.3 ihtimal var dedi ya dusuk yapiyosun ya kimyasal gebelik yada dis gebelik dedi.cok uzuldum belirsizlik cok uzdu beni.p.tesi tekrar test ve vajinsl ultrason istedi.insallah normaldir yani hamileysem insallah bir terslik yoktur.

cnm sen hangi doktora gittin devlet hastanesi fılanmı? yanı degerın belkıde artıcak 3 sey söylemıs 3üde umutsuz anlıyamadım..ama hayırlısı olsun sakın üzülme yıpratma kendını demekkı saglıklı bır embrıyo degılmıs eger düşüyorsa yüzde sekseni öyleymiş.

Devlet has. Degil test yaptigim hastanedeki ozel doktordu testin sonucunu ogrenmek icin sormustum.p.tsii tektar test yapmami soyledi.ama belimde acayip bir agri var 3-4 gundur gecmek bilmiyor

canım benim sen hamilesin:)
ayrıca içtiğin ilaçlarla ilgili hiiiiiiiiiiiiiiiiççç korkun olmasın..için rahat olsun sakın endişelenme..daha gebeliğin basında kullanılan 2 ılaçtan bişi olmaz.benım bır tanıdıgım gebelıgının ılk ayı film cekınmıstı sapasaglam saglıklı yavrusu oldu..

gebelık degerlerı bu
3 hafta 10 - 50
4 hafta 5 - 425
5 hafta 20 - 7300
6 hafta 1,080 - 56,000
7 -12 hafta 7,650 - 290,000
13-16 hf 13,300 - 250,000
17-24 hf 4,000 - 165,0000 senın degerı 61 ise 3haftalık hamılesın anladıgım kadarıyla..

ya bi sorum olacaktı adet olacağım gun beta hcg 5.54 cıktı dr tam sınır dedı 3 gun sonra tekrar yaptır dedı ama adet günümden 3 gun önce pembe leke geldı sonrasındada kahve suan adet günümden 3 gun gectı ama hala regl olmadımmm 2 ay önce 5 haftalık düşük yapmıştım ondada aynen bu sekılde hamıle kalmıştım acaba yıne hamılemıyımm

ya bi sorum olacaktı adet olacağım gun beta hcg 5.54 cıktı dr tam sınır dedı 3 gun sonra tekrar yaptır dedı ama adet günümden 3 gun önce pembe leke geldı sonrasındada kahve suan adet günümden 3 gun gectı ama hala regl olmadımmm 2 ay önce 5 haftalık düşük yapmıştım ondada aynen bu sekılde hamıle kalmıştım acaba yıne hamılemıyımm

cnm 5.00 rakamını gecince tam sınır oluyor eger yakında bır kan testı yaptırırsan ve netıcen 5.54 rakamından ikiye katlanmıs olursa gebesindir.(hergün ikiye katlamasıgerektıgıne göre 4 gün sonra 8 katı bir rakam beklenır.)
yanı şuan gebesın demek için erken.hiç bebegın varmı üstüne görüyor olabılırsın? düşük yaptıgın normal gebelıkmı kimyasal gebelık mıydı?

Merhaba hatirlarsiniz arkadaslar 2.defa kan test yaptirdim sonuc bu sefer 225 cikti.ilki 61 cikmisti.sizce bir haftada az artmamismi problem mi var.kimyasal gebelikmi yoksa dusukmu korkuyorum.doktora gidicem ama saliya randevu alabildim anca.ayrica belimdeki ve goguslerimdeki agri hala devam ediyor.cevap yazin arkadaslar ne olur.

arkadaslar nerdesiniz hiç okuyup bişeyler bilen yokmu bana cevap veren yokmu

canım bu konuda sana yardımcı olcak en bilgili kişi doktor olur. biz ne desek yanlış olabilir klinik falan yokmu cumartesi günleri çalışan herhangibirine gidip içini rahatlatsan

X