Aile Planlaması hamilemiyim?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

uykucubiri

Üye
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2018
132
26
hanimlar iyi aksamlarrr hemen konuya giriyorum yaklasik 1 ay yazz24+4 kullandim cok fazla ara kanama yaptigi icin doktorum yasmini onerdi kanamalarimi kesti duzenledi fakat yasmini kullanmamin 4. gununde nisanlimla iki kez korunmadan iliskiye girdik. bu arada ilaci saati saatine aliyorum hic aksatmadan. bugun iliski uzerinden 12 gun gecmis hafif pembe lekelenmem oldu hamile miyim acaba? yoksa ilaca alisma suresi mi bu? doktorum 2-3 ay lekelenme yasayabilirsin ve duzenli kullanirsan hamile kalmazsin dedi. yardim lutfen

kullandığınız ilk ay korunma %100 etkili olmadıgı için extra korunma öneriyor doktorlar.. Ama siz öncesinde de hap kullanıyormuşsunuz zaten korkmanıza gerek yok bence ztn ertesi gün hapı içme şansınızda yok üzerinden 12 gün geçmiş.. Hakkınızda hayırlısı olsun..

amin bakalim doktor olmaz demisti ama icimde kusku var yarin gidicem doktora

Doktora gidicek bişey yok bence. Şüpheniz varsa beta hcg kan testi yaptirin..kesin sonuç olur..

yarin yaptiracagim. okuduguma gore ara kanama yapabiliyormus 3 aya kadar. benim daha 2.ayim 1 hafta sonra bitecek hafif lekelenmeler normal mi biliyor musunuz?

Valla ben zor cocuk sahibi oldugum icin d.kontrol hapi kullanmadim gibi bisey.. ama doktor size yapar demiş.. bide bu islerde mantik aramayin.. ilaçtanda olabilir yerlesme kanamasida olabilir. sebepsiz de olabilir.. bu kadin doğum işlerinin matematiği hiç yok.. testinizi yaptirin rahat edin..

tamam tesekkur ederim size

yazz i 1 ay kullandim bitisinde hemen yasmine gectim toplam 2 ay olmus olacak 1 hafta sonra yasminin 4. hapinda birlesme oldu
Ben yasmin kullandım yıllarca. 1.kutu bittikten sonra eğer düzenli kullanılırsa tam koruma sağlıyor. Siz zaten düzenli içmişsiniz. Hamile değilsiniz bence. İhtimal vermiyorum ben.

Yazz diğerlerinin aksine ilk gündem korumaya başlayan bir ilaç uzun yıllar kullandım. 1 ay kullanıp diğerine geçmişsiniz zaten büyük ihtimal yaşadığınız ara kanama tarzı bir durum

Ben yasmin kullandım yıllarca. 1.kutu bittikten sonra eğer düzenli kullanılırsa tam koruma sağlıyor. Siz zaten düzenli içmişsiniz. Hamile değilsiniz bence. İhtimal vermiyorum ben.
icime su serptiniz vallahi sagolun. bu arada yasminde ara lekelenmeleriniz oldu mu hic? benim hapin bitisine 6 gun kala hafif kanamam oldu yeni basladigim icin normal mi?

Yazz diğerlerinin aksine ilk gündem korumaya başlayan bir ilaç uzun yıllar kullandım. 1 ay kullanıp diğerine geçmişsiniz zaten büyük ihtimal yaşadığınız ara kanama tarzı bir durum
evet bende oyle dusunuyorum da bilirsiniz insanin icini iste doktor 3 ay olabilir ara kanama demisti ama rahatlayamadim bir turlu sagolun cevap icin

icime su serptiniz vallahi sagolun. bu arada yasminde ara lekelenmeleriniz oldu mu hic? benim hapin bitisine 6 gun kala hafif kanamam oldu yeni basladigim icin normal mi?
Ben lekelenme dahil hiçbir yan etkiyi yaşamadım. Sadece göğüs hassasiyeti oluştu biraz ama ara kanama yapan çok kişi duydum hatta en çok görülen yan etki o sanırım. Ben sanmıyorum hamile olduğunuzu.

Merak etmeyin aralıksız ilaç kullanmışsınız. Ben tamamen bıraktıktan 2 ay sonra hamile kaldım ilk ay adetim bile çok az gelmişti. Yazz Bende ara kanama yapmadı düzenli kullandığım dönemlerde ama 1 gün atlasam unutsam ozaman başlardı pembe akıntılar. Ki bazen unutup 3-4 gün içmediğimde oldu sadece adet düzenimi bozmuş oldu öyle zamanlarda. Sıkmayın canınızı yazz hormonu diğerlerine göre daha düşük olduğu için sık kanama yapıyor bazı kişilerde ve şimdi başka bir ilaca başlamışsınız normal böyle olması

cok tesekkurler icim rahatladi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…