Hamilemiyim?? Gülsemmi Aglasammi?

zeyshan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2011
486
6
Selam Arkadaslar,

direk konuya giricem,
6 aylik bir kizim var,
yasim 21.
isteyerek evlendim ve isteyerek bebek sahibi oldum,
ammaaa gelgelelimki 10 gündür cok kötüyüm,
10 gün once adetim gelmesi gerekirdi,
fakat bir iki damla geldi,
sonraki günler ise hep siyah leke geldi günde 1 kere düne kadar,
diceksinizki hamilelik testi yap,
birtane var evde eskiden kalma fakat cok korkuyorum bakmaya:-(
allahim olmiyanlara versin benim daha 6 aylik bebegim,
cok korkuyorum kizlar esime belli etmeden hergun yiyip bitiriyorum kendimi,
yapip kurtliyim diyorum hamile testine fakat ya hamileysem ben ne yaparim
su anki düsuncem hamileysem aldirmak bebegi fakat nasil kiyarim ona ben,
esimle zaten git geller yasiyoruz bu aralar anlasamiyoruz,
ne yapicam ben:-(
cesaretimi toplayip bakamiyorum bile,
kizima hamile kalana kadar kac kere test yaptim hep bir umutla fakat simdi
cok bambaska,
sizinle paylasmak istedim duygularimi kimseye soyliyemiyorum:-(

canım hamileyse bile korkulacak bir şey yok düşünsene ya ilk gebeliğinde ikize kalsan birini alın mı dicektin allahın takdiri sakın aldırmayı düşünme eşinle konnuşmayı dene seni anlıyacağını kıyamayacaağını düşünüyorum bi şekilde atlatırsınız allah büyük :):13:

canım korunmuyormuydun belkide hamile değilsindir bazen böyle durumlar kadınlarda olabiliyor yumurta kalitesizliğinden veya iltihap veyada kist olmuştur bence sen hemen bir test yap eğer hamileysen sana abla tavsiyesi sakın aldırma beraber büyürler bir dahada yapmazsın eğer aldırırsan bunun acısını ömür boyu çekersin nice kadınlar çocuk hasretiyle yanıp tutuşuyor olmuyor Allah sana verdiyse bir bildiği vardır eğer hamile değilsen bundan sonra dikkat et geri çekilme yöntemini kullanma bi doktora görün

bende o hasreti çekenlerden biriyimm

Esim hamile olduguma cok sevinir,
fakat ben nasil üstesinden gelicem,
5 sene en az dusunmuyordum 1 cocuk daha,
Dogumumda cok zor gecti 24 saatin sonunda beni sezeryana aldilar,
hem sezeryan olanlar en az 1 sene hamile kalmama gerekiyorlarmis oyle duydum,
doktorumda oyle dedi,
cevremdikelerde gelicek ustume vay sen niye cabuk hamile kaldin vay sen niye acele ettin,
zaten olacaklari dusundukce cesaretim olmuyor testi yapmaya,
en büyük derdim ise esim:-(
evliligimiz rayina oturmadi:-(

Doğumdan sonra böyle kanamalar oluyor diye biliyorum ama test yap, kurtul..
En azından aklında soru işareti kalmaz ona göre çözüme bakarsın.. Değilsen de rahatlamış olursun...

esim korunuyo,
bende diyordum adetim bitince gidip hap yazdiricaktim,
daha emniyete aliyim diye:-(

eğer istemiyorrsan inşallah değilsindir kist oluncada senin anlattığın gibi olabiliyor adet..
ama varsada ne olur kıymaa 6 aylık yavruna bak... varsa karnındaki de aynısı olacak
ben 6 yıllık evliyim çok istiyorum ama olmadı yarın 5. tüp bebek tedavime başlayacağım
beşinci diye söylemesi kolay ama sen gelde bir bana sor neler neler çektim bu 6 senede
bu tedavimde garanti değil elbette ...elimizden geleni yapıcaz gerisi Allahın takdiri
Allah hayırlısını versin ...

Doğumdan sonra böyle kanamalar oluyor diye biliyorum ama test yap, kurtul..
En azından aklında soru işareti kalmaz ona göre çözüme bakarsın.. Değilsen de rahatlamış olursun...

testi dusundukce simdi bile elim titremeye basladi,
cok korkuyorum kalbim okadar hizli carpiyorki dokunsaniz aglicam,
icimdeki ses hamilesin diyo bu hissi kizimdan biliyorum,
ama insallah yaniliyorumdur,
allahim insallah olmiyanlara evlat hasretligi cekenlere verir

allahim insallah senide bir evlat sahibi yapar,
ama fazla düsünme üzerine düsme tabiki kolay degil fakat rahat ol
beyininde cok onemli rolü varmis hormonlari yönetiyo sonucta
insallah guzel haberlerini aliriz yakinda

Ama eninde sonunda yapıcaksın o testi cnm Yap kurtul bence yoktur bebiş eşinde korunuyormuş olması çook düşük bi ihtimal:26:
Allah'ım isteyip de olmayanlara nasip etsin inşallah..

yapsammi cok heyecanliyimya,
sonrasindan korkuyorum,
biraz bekliyim rahatliyim insallah bugece bitiricem bu soruyu kafamda
arrkadaslarc dua edin yoktur insallah,
allahim alsin benden olmiyanlara versin:-(

evliliğini rayına oturmadıysa ilk bebeğinide yapmasaydın bence hamileysen aldırma hem millete ne ister 1 sene sonra doğurursun istersen 5 sene sonra

canim selamlar,bunda ne var korkucak....testini yap,eger hamileysen belki yeniden bazi seylere baslamaniz icin iyi olur,belki de bu yuzden bebisiniz geliodur anne babasinin arasini yapmayaayrica ikisini beraber buyutursun korkucak bisey degil...

canim selamlar,bunda ne var korkucak....testini yap,eger hamileysen belki yeniden bazi seylere baslamaniz icin iyi olur,belki de bu yuzden bebisiniz geliodur anne babasinin arasini yapmayaayrica ikisini beraber buyutursun korkucak bisey degil...

sonrasindan korkuyorum,

Sakinleş biraz bi ılık duş al alabilicek durumdaysan.. Kader bu Allah yazdıysa olacaksa olur zaten.. Ayrıca sen kendini hazır hissetmiyorsan kararına saygı duyarım ama "elalem ne der" diye düşünme.. İnş. sonuç istediğin gibi çıkar..

Ama eninde sonunda yapıcaksın o testi cnm Yap kurtul bence yoktur bebiş eşinde korunuyormuş olması çook düşük bi ihtimal:26:
Allah'ım isteyip de olmayanlara nasip etsin inşallah..

sonrasindan korkuyorum,

bencede yap bizide kurtar kendinide :) hem merak ettik başkalarını boşver büyütecek bakacak olan sensin çaktırma istemediğini olursa olur de rahat ol haline şükret arkadaşım umarım dileğidin gibi olur herşey..

ilerisi için zaten 2. bir çocuğu düşünüyorsan hiç üzülme bence çünkü çevremde gördüğüm duyduğum kadarıyla konuşuyorum inan bana arka arkaya doğuranlar çok memnun zor ama ikisi beraber büyüyor diyor.5-6 yıl ara verenler de diğeri tam kendi işini kendi görür hale gelip rahata erdiği için ikinciyi yapmaya korkularından erteliyor erteledikçe daha da çekiniyor.
hem çocuklar için de iyi olur arkadaş gibi olurlar birbirlerine çok destek olurlar.
ama büyük ihtimalle gebe değilsin.emziriyorsan bu gibi düzensizliklerin olması normal.test yapmayarak gerçeği ertelemekten başka birşey yapmıyorsun.yani varsa zaten var sen test yapsan da yapmasan da var ve büyüyor.yoksa da için rahat eder kendi kendini yiyip bitirmezsin.o korkuyu çok iyi biliyorum teste gözümü çevirirken elimin ayağımın titrediğini bilirim..

varsa da doktorunla konuşursun zaten,bir yıl dolmadan bu gebelik çok tehlikeli hem sen hem bebek için derse belki de aldırmak daha hayırlı olacaktır,dünyaya gelmiş olan bebeğin için sağlığını korumak zorundasın çünkü.ama çok ciddi problem oluşturacağını sanmıyorum bir tanıdığım bebeği 9 aylıkken gebe kalmıştı sezeryan olduğu halde ikinciyi de doğurdu hiç bir problem yok.en iyi doktorun bilecektir.

benim arkadaşımın 2 yaşında kızı sezeryandı hamile kaldı doğurdu sezeryanla 6 .ayda birdaha hamile kaldı o napsın oda eşiyle sorunlu ama allah verdi dedi doğurucak korkma allah yardımcın olucak inşşş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…