Hamilelikteki sivilcelerden nasıl kurtuluruz?

H

HATEM

Ziyaretçi
5aylık hamileyim,yüzümde ve vücudumda sivilceler oldu,arkadaşalar acil önerilerinizi bekliyorumbenneyaptımki

merhaba aynı sorun bendede var ama kimyasal kullanmıyorum kesinlikle yüzüme bal limon maskesi yaptım o biraz faydalı oldu yüzüme buhar banyosu yaptım önce sonra bir limonu sıkıp suyunun içine 1 çay kaşığı koyup yüzüme sürdüm zaten cilt bunu emiyor sonra ılık suyla yüzümü yıkıyorum birde hem yüzümü hem vücudumu gül suyu ile dezenfekte ediyorum inşallah sanada faydası olur

hanimlar benim kullandigim bir dogal nemlentirici bakim kremi var çok faydasini gordum..
tamamen dogal hamileler kullanabilir.
kremin içindekiler.
Zeytin yagi
At kuyrugu diye bit bitki
Susam yagi
Elma sirkesi
fiyati 15 ytl kremin ismi "Haccer"
siyah noktalari, akneleri ve sivilcelere çok faydasi..
ben 1 bucuk aydir kullaniyorum yuzum puruzsuz oldu.. yuzume bakanlar cildimin temizliginin farkindalar..çok memnun kaldim bu kremden. hamilelik den so,nrada kullanmayi dusunuyorum..
kullanim seklide geece yatmadan once çok az bir miktar.. fazlasi krem yagli oldugu için yan etki yapabilir yagli cildlerde. benim cildim karma onun için fazla kullanmiyorum. haftada iki defada kayisi yagi kullaniyorum.. çok memnun kaldim bu bakimdan yuzum sivilcelenmiyor ardik çok sukur...

Son düzenleme:
öfffff benim henüz 6 haftalık ama şimdiden ki tane kocaman sivilcem oldu. bu 8 ay böle mi geçecek yaaaaaaa???

benimde hamilelik de mink et siğilleri olur ya onlardan oldu. benler oldu..
doğum yapalı 2 ay oldu geçmedi hala..
en kısa zamanda cildiyeciye....

kizlar ben gunde bir kac kec yuzumu suyla yikiyorum.Zaten yuzum temizdi,simdide bir sey yok.bir yerde okumustum,hamileler yuzunu gunde bir kac kez suyla yikamali,temizliyi icin.en cokda sicak aylarda.

ergenlik doneminde bile sivilcem olmamisti,suan 9 haftalik hamileyim vucudumda ve yuzumde sivilceler cikmaya basladi...:KK43:( 9 ay boyunca boylemi olacak yaa

27 haftalık hamileyim yüzümde sivilceler var kuru mayayı gül suyu ile sulandırıp sivilcelerin üstüne sürüyorum bebeğe zararı olurmu bilen varmı

hiç sormayın bende de hiç sivilce olmazdı.. şimdi aynaya baktıkça rahatsız oluyorum.. bişeyde yapmak istemiyorum bebişime zarar vermesin diye..
sabah akşam dove ile yıkıyorum.. gerçi genç kızlıktan beri hep dove kullanıyorum.. inşlh şimdide işe yarar..
bi arkadaş sabah soda ile yüzünü yıka dedi.. yapsammı ki acep?

ben de aynı sorunla uğraşıyorum.12 . haftadayım ve dışarı çıkacağım zamanı bile sivilcelerimin şiddetine göre ayarlıyorum:KK43:(

Allah allah ben yüz yıkama jelimi aynen kullanmağa devam ediyorum zararlı mıymış ?

gebelık donemınde sıvılcelernme normaldır cunku bu donemde hormonel nedenlerden dolayı vucut kurur yuzde yağlanma başlar ve sıvılcelnmede olusabılır
bunun ıcın gebelıkte ve sonrasında kullanılabılcek zararsız tek bır urun var bella b foamıng face wash deneyınız derım...

benim de cildimde özellikle alın bölgemde iki aydır var dört ayım bitiyor ama onlarda değişme yok bir yerde folik asit takviyesi yapıyor diye yazmışlardı gerçekten de ben folik asit kullanmaya başladıktan sonra çıkmaya başladılar.bırakmama rağmen sivilceler olduğu gibi duruyor.

Ben folik asitte kullanmadim doğrusu ama ergenlikte cikmayan bütün sivilceler sozlesip hamilelikte geldiler

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bende aynı durumdan şikayetçiyim. Ergenliğimde bile toplasan 2-3 sivilcem çıkardı. Gebeliğimin 3. ayında bi sivilcelenme başladı aman allahım :S İrinli irinli hemdee çok kötü duruyolar. Çok araştırdım ve 2 günde bir biraz sade soda ile organik elma sirkesini karıştırıyorum, bolca pamukça yediriyorum yüzüme. Birazda olsa iyi geliyor. Düzenli yapmanızı tavsiye ederim. inşallah doğumdan sonra geçecekler :KK17:

Bende de bu sorun var cok sinir bozucu ama doğumdan sonra hücreler yenilenip canlı temiz bir cildimiz olucak inş

X