Hamilelikte yeşil akıntı

pembeumutyildizi

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2021
1.901
2.000
Merhaba kızlar, 7 haftalık hamileyim. Hamilelik öncesinde ara ara yeşil qkıntım oluyordu, fitil kullandım ilaç kullandım geçiyor, sonra tekrar oluyordu. Bugün aşırı akıntı gelmiş, biraz işyeri sıcaktı, kalın giyinmiştim bide, çok terledim, bacqğımın yan tarafı çamaşır değdiği yerler tahriş olmuş. Pudra döktüm, eve gelene kadar idare etsin diye kalınca tuvalet kağıdını katladım koydum. 1 saatten biraz fala durmuştur en fazla ama eve geldiğimde tuvalet kağıdı fosforlu yeşil gibi olmuştu. bilmiyorum sıcak mı qkıntıyı coşturdu, akıntı mı bacağımda yarayı arttırdı. Yürüyemiyorum bile evin içinde. Daha öncede olmuştu ama o yara için kortizonlu krem vermişti doktor şimdi vermez galiba. Sorularıma gelirsek
Hamilelikte yeşil akıntı tehlikeli midir?
Tedavisi zor mudur ?
Bebeğe zararı olur mu ? Başına böyle bişey gelen oldu mu ? Perşembe randevum var, çok zor buluyorum randevuyu. Ne yapsam bilemedim.
Bide bu bacağımdaki tahriş ne iyi gelir kantaron yağı sürsem mi

Merhaba kızlar, 7 haftalık hamileyim. Hamilelik öncesinde ara ara yeşil qkıntım oluyordu, fitil kullandım ilaç kullandım geçiyor, sonra tekrar oluyordu. Bugün aşırı akıntı gelmiş, biraz işyeri sıcaktı, kalın giyinmiştim bide, çok terledim, bacqğımın yan tarafı çamaşır değdiği yerler tahriş olmuş. Pudra döktüm, eve gelene kadar idare etsin diye kalınca tuvalet kağıdını katladım koydum. 1 saatten biraz fala durmuştur en fazla ama eve geldiğimde tuvalet kağıdı fosforlu yeşil gibi olmuştu. bilmiyorum sıcak mı qkıntıyı coşturdu, akıntı mı bacağımda yarayı arttırdı. Yürüyemiyorum bile evin içinde. Daha öncede olmuştu ama o yara için kortizonlu krem vermişti doktor şimdi vermez galiba. Sorularıma gelirsek
Tedavisi zor mudur ?
Bebeğe zararı olur mu ? Başına böyle bişey gelen oldu mu ? Perşembe randevum var, çok zor buluyorum randevuyu. Ne yapsam bilemedim.
Yara için kantaron yağı yada eczaneden gebelere uygun yara kremi alabilirsiniz
Doktora gittiğinizde bacağınız için de danışın
Yeşil akıntıya gelecek olursak yoğun mantarınız var sanırım, gebelikte sık görülüyor ve tedavisi var, gebeler de tedavi olabiliyor
Günlük ped, tuvalet kağıdı filan koymayın iyice azdırır mantarı
Pamuklu beyaz anne donu giyin biraz büyük olsun
Akıntı sürekli ıslak tutuyor ve mantar artıyor bunun için kullanmadığınız beyaz atletlerinizden tişörtlerinizden uygun parçalar kesip ped gibi kullanın, atın
İç çamaşırınızı yumuşatıcınız yüksek ısıda yıkayın ve ütüleyin
Banyoda sabun duş jeli vs sürmeyin o bölgeye

Yara için kantaron yağı yada eczaneden gebelere uygun yara kremi alabilirsiniz
Doktora gittiğinizde bacağınız için de danışın
Yeşil akıntıya gelecek olursak yoğun mantarınız var sanırım, gebelikte sık görülüyor ve tedavisi var, gebeler de tedavi olabiliyor
Günlük ped, tuvalet kağıdı filan koymayın iyice azdırır mantarı
Pamuklu beyaz anne donu giyin biraz büyük olsun
Akıntı sürekli ıslak tutuyor ve mantar artıyor bunun için kullanmadığınız beyaz atletlerinizden tişörtlerinizden uygun parçalar kesip ped gibi kullanın, atın
İç çamaşırınızı yumuşatıcınız yüksek ısıda yıkayın ve ütüleyin
Banyoda sabun duş jeli vs sürmeyin o bölgeye
Çok sağolun, bugünlerde gebelik nedeniyle çok akıntı oluyordu o yğzden günlük pedi daha sık kullanmaya başlamıştım. Aslında daha önceden de olduğunu farketmiştim. Dediğiniz aletleri tek kat kesip kullanıp atacak mıyım doğru mu anladım yoksa yıkanabilir mi ? Kullan at yapacak kadar atlet yok elimde pamuklu bez mi alsam?
Yüksek ısıda yıkıyorum ama ütülemiyordum onu da yapayım, duş jeli falan kullanmıyorum o bölgeye.
Tavsiyeleriniz çok değerli, teşekkürler

Çok sağolun, bugünlerde gebelik nedeniyle çok akıntı oluyordu o yğzden günlük pedi daha sık kullanmaya başlamıştım. Aslında daha önceden de olduğunu farketmiştim. Dediğiniz aletleri tek kat kesip kullanıp atacak mıyım doğru mu anladım yoksa yıkanabilir mi ? Kullan at yapacak kadar atlet yok elimde pamuklu bez mi alsam?
Yüksek ısıda yıkıyorum ama ütülemiyordum onu da yapayım, duş jeli falan kullanmıyorum o bölgeye.
Rica ederim
Eski penye beyaz renk atlet tişört çarşaf vb kullanabilirsiniz
Ped gibi kullanabileceğiniz şekilde kesin iki üç kat katlayın koyun çamaşırınıza, kirletince atın yenisini koyun
Çok yüksek ısıda yıkayıp kullanabilirsiniz
Pamuklu-penye bir çarşaf alıp kullanabilirsiniz yada eczaneden gazlı bez alıp kullanabilirsiniz

Hamilelikte yeşil akıntı istemediğimiz bir durum demişti doktorum. Donaxyl fitil kullandırmıştı bana. Bol su içmenizi tavsiye ederim ve tabi ki doktorunuza danışarak fitil kullanın
Ve evet günlük ped kullanmayın.

Rica ederim
Eski penye beyaz renk atlet tişört çarşaf vb kullanabilirsiniz
Ped gibi kullanabileceğiniz şekilde kesin iki üç kat katlayın koyun çamaşırınıza, kirletince atın yenisini koyun
Çok yüksek ısıda yıkayıp kullanabilirsiniz
Pamuklu-penye bir çarşaf alıp kullanabilirsiniz yada eczaneden gazlı bez alıp kullanabilirsiniz
Çok sağolun, alırım elbette bunları öğrendiğim çok iyi oldu. Şükür bugün gelmedi akıntı, dün çok üşümüş ayaklarım belki ondan gelmiştir. Bilemedim

Tedavisi zor mudur ?
Vazelin sürün inşallah kötü bir şey değildir

Ben de enfeksiyon geçirdim günlük pedi hiç kimse ye önermiyorum lütfen renkli iç çamaşırı giymeyin geceleri çamaşır siz uyuyun geniş pijamalar giyerek iç çamaşırlarınızı asla çoraplarla yıkamayın ped olarak beyaz pamuklu bez yada atlet kullanın mutlaka utuleyin hergun degisin yıkayıp tekrar kullanın ben öyle yapıyorum

Ben de enfeksiyon geçirdim günlük pedi hiç kimse ye önermiyorum lütfen renkli iç çamaşırı giymeyin geceleri çamaşır siz uyuyun geniş pijamalar giyerek iç çamaşırlarınızı asla çoraplarla yıkamayın ped olarak beyaz pamuklu bez yada atlet kullanın mutlaka utuleyin hergun degisin yıkayıp tekrar kullanın ben öyle yapıyorum
Çok sağolun, hamile kalınca aşırı akıntım başladı o yüzden kullanıyordum ama 2 gündür kullanmıyorum. Krem veya beyaz kullanıyorum ve başka hiç bişeule yıkamam asla. Ütüye de dikkat edeceğim çok sağolun

Sağolun gittim, takip edelim şu aşamada ilaç kullanamazsın zaten dedi
Başka bir doktora gidin, gebelikte mantar enfeksiyonu sık olur ama tedavi edilmesi gerekir, kendi haline bırakılacak bir durum değil, gebeyken bunun için kullanabileceğiniz ilaçlar var, rica ederim başka bir doktora gidip yeşil akıntı durumunu anlatın

Çok sağolun, hamile kalınca aşırı akıntım başladı o yüzden kullanıyordum ama 2 gündür kullanmıyorum. Krem veya beyaz kullanıyorum ve başka hiç bişeule yıkamam asla. Ütüye de dikkat edeceğim çok sağolun
Tez vakitte şifa bulun inşallah sağlıkla kucağıniza alın bebeğini zi

Başka bir doktora gidin, gebelikte mantar enfeksiyonu sık olur ama tedavi edilmesi gerekir, kendi haline bırakılacak bir durum değil, gebeyken bunun için kullanabileceğiniz ilaçlar var, rica ederim başka bir doktora gidip yeşil akıntı durumunu anlatın
Sağolun, olabilir gidebilirim. Ünlü bir hastanenin en iyi kadın doğumculqrından birine gittim aslında. Bit kişiye daha sorayım olmazsa

Hamilelikte yeşil akıntı istemediğimiz bir durum demişti doktorum. Donaxyl fitil kullandırmıştı bana. Bol su içmenizi tavsiye ederim ve tabi ki doktorunuza danışarak fitil kullanın
Ve evet günlük ped kullanmayın.
Bende süt kesiği akıntım vardi çökelek gibi kokusuz. Bazen kasiniyordu.. su gibi de akıyordu. 5 haftalık gebeyim. Doktor bu ilacı verdi bana da.. başka bir ilaç veremem zararlı dedi.. bazen formlari okuyorum .. gyonelomexin yazan doktorlar var. Hiç korkmuyorlae mi gebe kadınlara vermeye.. diğer büyük fitiller çok etkili.. sökücü etkileri de var ... İçeriklerini okuyup bizzat araştırdım .. umarim donaxyl etkili olur. İlk defa kullandım bugün bende. İlki çöpe gitti. Dağıldı ıslandı.. şimdi hafif ıslattım koydum. Oldu gibi fazla derine gitmedi . Ama ferahlık verdi hissettim. Birde küçük bir fitil... Ağırlığı de hafifti.. parola benziyor biraz daha büyük ve oval gibi..
Şuan yan etkisini yaşamadım. Aksilik olursa. Not duserim.. Allahım sen bizlere yardım et.. bu kadinlarin çektikleri... Rabbim kucaklarimizi boş bırakmasın .. Allahım 🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

Evet çok doğru söylüyor bende 5 haftalık gebeyim mantar. Oldum.. .. 2- 3 doktora gittim bazıları sallıyor sizi bazıları işini yapiyor ilgileniyor..... Belki ilerleyip düşük bile yapabilir dedi başka bir doktor. Donaxyl adında bir fitil verdi onu kullandim. Kasintim bira geçti . Gelişmeleri yazarım ..

X