Hamilelikte tsh yüksekliği

Doktorunun çok yüksek dediği değere güldüm
Gebe kalmadan 2 ay önce tsh değeri 0.11di zehirlenme olabilir diyip dr ilaç bıraktırdı, 1 ay sonra 21e fırlamıştı değerlerim aşırı oynuyordu ve bende hiç belirti yoktu ultrasonda da sıkıntı yoktu doktor tek bir şeye bağladı STRES(inanılmaz sıkıntı yaptığım şeyler vardı)
-Tsh ile birlikte t3 t4 değerleride önem arz ediyor onlarıda yaptırın-
Gebe kaldığım ay ise son değeri öğrendikten sonra düzenli ilaç kullanımıyla 1.23e düşmüştü
Gebeliğimde sürekli ilaçlarım düzenlendi her ay kan verdim maksimum 7yi 1 kere gördüm 1lerede indi 4-5 aralığına doktorlar normal kabul etti
Burada önemli olan düzenli takip, düzenli ilaç kullanımı

Değerlerim gebe kalmadan önce çok oynuyordu ağustosta tiroid sorunumu öğrenip aralıkta hamile kalmıştım
Bu süreçte 3 ayrı doktor bana hamile kalamazsın kalırsanda düşürürsün dedi
Şuan kızım 1.5 aylık sağlıklı yanımda uyuyor
Doktorlar abartmayı çok seviyor dediğim gibi düzenli kan verip kontrolleri aksatmayın ve gerekli görülüyorsa ilacınızı düzenli mümkünse sabah 8de(tiroidlerin çalışmaya başlama saati) aç karnına kullanın bu hastalığın en sinsi tetikleyicisi strestende uzak durun
Çok teşekkür ederim ya böyle doğum yapıp bebeği sağlıklı olanları duymak içimi bi nebze rahatlatıyo Rabbim size bağışlasın inşallah hayırlı evlat eylesin 🤲🏼

Sonuçların geç çıkması ve beklemek çok strese sokuyo devlette bide konu bu kadar hassas olunca
Sabah verdiyseniz öğleden sonra çıkar aslında
Sağlık ocağı mı hastane mi
Sonucu bana da söyleyin 🙏🏼 ister burdan ister özelden

Arkadaşlar merhaba 6 haftalık hamileyken tsh testim 4,28 çıkmıştı doktorum 3 hafta sonrasına geldiğinde tekrarla bidaha bakalım dedi bugün yaptırdığımda hamileliğimin 9. haftasında yani 4,22 çıktı yinede çok yüksek dahiliye doktorunun görmesi gerekiyo dedi ve içimi bi huzursuzluk kapladı aynı durumu yaşayan ve hamileliği sorunsuz ilerleyen bebeğini sağlıkla kucağına alanlar yardımcı olabilir mi lütfen çok korkuyorum
Hamilelik.icn kan verdigimde tsh da bakildi gebelik oncesi hap.kullandigim icin takipli hastaydım 5 kusur cikti doz ayarlamasi.dusurduk sorunsuz devam etti hamileliğim

Benim 3.15’ti sanirim ilac baslamislardi hemen. 2,5 altinda olmasi gerekli diye, 9 ay kullandim ilaci. Yanlis hatirlamiyorsam ayda 1 kez tahlil verip doz ayarlamasi yapiyordu doktorum ve evet yuksek olmasi zeka geriligine sebep olabiliyormus

Deniyorum moralimi modumu da yüksek tutiyim diyorum düşünmemek kafamı dağıtmak için elimden geleni de yapıyorum ama sanırım pek mümkün olmiycak pazartesi günü gelene kadar çok teşekkür ederim bu arada 🌸
Ben gebeliğimde 3 yada 4 aylıkken tiroidim 4 e çıkmıştı sağlık ocağında kontrolünde kendi Dr muane de öğrendi yüksek olduğunu dahiliye Dr git dedi korktum bende tabi senin gibi sonra gittim Dr tekrar test vermemi sağlık ocağında kanın laboratuvara geç gittiğini sonuçların bazen yanlış çıktığını söyledi hemen test yaptık ve 3.2 çıktı yine de ilaç kullanman gerek dedi en az 3 ün altında olması gerekiyormuş normalde tiroidim yoktu çünkü çok şükür ilaç kullandım 15 günde 1lere düştü oyüzden canını sıkma ilaç verirse düzenli kullan 🌸 şimdi bebeğim 2 buçuk aylık ve çok şükür sağlıklı 🙏🏻

Ben gebeliğimde 3 yada 4 aylıkken tiroidim 4 e çıkmıştı sağlık ocağında kontrolünde kendi Dr muane de öğrendi yüksek olduğunu dahiliye Dr git dedi korktum bende tabi senin gibi sonra gittim Dr tekrar test vermemi sağlık ocağında kanın laboratuvara geç gittiğini sonuçların bazen yanlış çıktığını söyledi hemen test yaptık ve 3.2 çıktı yine de ilaç kullanman gerek dedi en az 3 ün altında olması gerekiyormuş normalde tiroidim yoktu çünkü çok şükür ilaç kullandım 15 günde 1lere düştü oyüzden canını sıkma ilaç verirse düzenli kullan 🌸 şimdi bebeğim 2 buçuk aylık ve çok şükür sağlıklı 🙏🏻
Çok şükür çok sevindim adınıza 🤲🏼 inşallah ya 🤲🏼

X