hamilelikte tetenoz iğnesi olan varmı ?

arkadaşlar hamileliğinizde tetonoz oldunuzmu? nasıl oluyo .çok canın acıyomuş öyle diyolar ya..CADIARZU

bende birkac asi yaptircaktim ama doktorum pek önermedi hamilelikte , hatta bazi asilar varmis yapildiktan sonra üc ay kadar hamile kalmamam gerekiyormus ...benim yaptimak istedikerimin arasindada vardi tetenoz asisi ama yaptimadilar hamileyim diye , istersen yaptirmadan önce bi kac doktora sor riskli olabilir ..bilmiyorum ...

arkadaşlar hamileliğinizde tetonoz oldunuzmu? nasıl oluyo .çok canın acıyomuş öyle diyolar ya..CADIARZU

ben oldum canım,hayatında hiç aşı olmadın mı?çok acıyormuşta ne demek?amma hurafe bilgiler donüyor piyasada yatoplam 5 doz oluyor.ilk doz,1 aysonra ikinci doz,6 aysonra 3.doz ve 1 er yıl ara ile 4 ve 5.doz.benim ilk ikisi hamileliğimde oldu sonra dogum sonrası ve nasip olursa 4.dozum seneye.kesinlikle tetanoz olunmalı,çünkü ameliyathane şartlarında hiç birşeyin garantisi yok.normal yaşantıdada oyle hamileykende herşey olabilir.

peki siz bir kaç dr.a sordunuz mu?kesin yapılmayacak mı diye?

peki siz bir kaç dr.a sordunuz mu?kesin yapılmayacak mı diye?

evet iki doktora danistim bir kadin doktoruma bir de ev doktoruma .. ikiside hamilelikte asi yapilmasi tavsiye edilmiyor demislerdi ,yapilabilir ama biz önermiyoruz dediler cnm, bilmiyorum belki türkiyedekii doktorlar yapiyor ,biliyorsunuz türkiyede her önüne gelen sezeryanla dogum yapabilirken burda sadece mecbur kalinanlar sezeryanla dogum yapabiliyor ,benim discim mesela o bile üc aylik hamilelik döneminden sonra bisey yaptirin diye önermisti ...

Son düzenleyen: Moderatör:
QUOTE=cananfs;3485502]peki siz bir kaç dr.a sordunuz mu?kesin yapılmayacak mı diye?[/QUOTE]

arkadaslar kafam karisti benim doktorum asi yapilmasini hamilelikte önermiyoruz demisti ama internetten arastirdim bazi yerlerde hamilelikte kesinlikle tetanus asisi yapilmasi gerek diye yaziyor CADIARZU yada o sayfayi fotokopie yapip doktoruma okutcam Çok üzgünüm çoook , ben bi baska doktora da gidip bunu sorucam sanirim benim ev doktorum bana baska asilardan bahsetti tetanus asisi yapiliyor olmasi gerek
yanlis anlasilma olmasin ....bende yapilmaz diye biliyordum ..... :CüvCüv:

kızlar iğnemi dün oldum. ilacı enjekte ederken biraz acıdı ama sonrasında hiç acı hissetmedim. insanlar abartmayı ne kadarda seviyolarya çok korkutmuşlardı beni..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…