Hamilelikte piyeloseptyl kullanımı

Yesomm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2022
11
3
31
Kızlar merhaba. 31. Haftadayım idrar tahlilimde sıkıntı çıkmamasına rağmen bajinal ağrıdan dolayı doktorum enfeksiyon olabilir deyip piyeloseptyl yazdı. İlk kullanımda gece ishal ve mide bulantısı yaptı. Doktora sorduğumda ilk gün yapar devam et bırakma dedi. 2. Gece de aşırı bir şekilde karnıma kramplar girdi ishal krampları şeklinde. Enfeksiyon varsa hapı bırakmak istemiyorum ama bu şekilde de ağrıyla gece hiç uyumuyorum çok kötü ağrıyor. Bu durumu yaşayan var mı sizce ne yapmalıyım?

Kızlar merhaba. 31. Haftadayım idrar tahlilimde sıkıntı çıkmamasına rağmen bajinal ağrıdan dolayı doktorum enfeksiyon olabilir deyip piyeloseptyl yazdı. İlk kullanımda gece ishal ve mide bulantısı yaptı. Doktora sorduğumda ilk gün yapar devam et bırakma dedi. 2. Gece de aşırı bir şekilde karnıma kramplar girdi ishal krampları şeklinde. Enfeksiyon varsa hapı bırakmak istemiyorum ama bu şekilde de ağrıyla gece hiç uyumuyorum çok kötü ağrıyor. Bu durumu yaşayan var mı sizce ne yapmalıyım?
O ilaç idrar yollarındaki bütün enfksynu mikrobu alıyor. Sık idrara çıkartır mikrobu temizlediği için.ama hamileyken kullanildgnı bilmiyordum.kramp vs grdiyse devam etmeniz cokta dogru degil

Bu ilaç yurt dışında yasaklandı
Evet etkili ama hiç masum değil
Gebelikte kullanımı da yasak normalde
Kesinlikle bırakın hemen ve başka bir doktorla görüşün
Bebeği de bir kontrol ettirin

Gebelikte bu tarz ilaçlar içilmiyor diye biliyorum ben. Başka bir doktora daha danışsanız iyi olur

Bu ilaç yurt dışında yasaklandı
Evet etkili ama hiç masum değil
Gebelikte kullanımı da yasak normalde
Kesinlikle bırakın hemen ve başka bir doktorla görüşün
Bebeği de bir kontrol ettirin
Gerçekten mi ya 😔 doktora ağrım olduğunu söyledim ama kullanmaya devam et dedi. Biraz araştırdığımda bazı sitelerde doktor yazdıysa kullanılabilir diyor. Çok kararsız kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Enfeksiyon varsa da nasıl geçireceğim kendi yöntemimle?

Gerçekten mi ya 😔 doktora ağrım olduğunu söyledim ama kullanmaya devam et dedi. Biraz araştırdığımda bazı sitelerde doktor yazdıysa kullanılabilir diyor. Çok kararsız kaldım ne yapacağımı bilmiyorum. Enfeksiyon varsa da nasıl geçireceğim kendi yöntemimle?
Başka doktor mu yok arkadaşım?
Git başka bir doktora, dahiliye ye git, enfeksiyon var mı yok mu idrar ve kan tahliliyle baksın, eğer temizse gebelik ağrısıdır veya gazdır veya üşütmüşsündür…..enfeksiyon yok ise neden ilaç kullanasın gebeyken, bu riski almaya değer mi? Enfeksiyon varsa da gebelere uygun bir ilaç verir dahiliye doktoru kullanırsın geçer

X