hamilelikte kadin

Persefon85

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2007
62
0
merhaba arklar,
iki gun once hamile oldugumu ogrendim. cok mutluyum. boyna hamilelik ustune konu aciyorum. hamis olanlarla yada olucaklarla herseyi paylasmak istiyorum :eek: biraz cok oluyorum ama iki gundur hamilelik hakkinda her kucuk detaya kadar arastirir oldum.
neyse kisaca neden bu konuyu actigimi aciklim. internet sayfalarinda hep bahsediyolar. hamile kadin nasil besleniyor , ne yapmali, ne yapmamali, nelere dikkat eder. hamisolanlar nelere en cok dikkat ediyorsunuz? herseyi burda paylasalim. umarim konu biraz bayat olmamaistir CADIARZU

canım ben hamiş degilim ama hiç ilaç kullnma artık.sonra mümkün oldugunca ufak balık ye balık ne kadar büyük olursa civa o kadar çok oluyor.ekmek ve tuz şeker fazla yeme fazla şeker bebegin ilerde şker hastası yapabilirmiş.agır kaldırma ve sürekli dr koıntrolu yaptır.hazır yiyecek yerine kend,n yap .haftada 3 defa yumurta ye.yogurt çok ye peynir ve sebze .dereotu nane ve maydozoz yeme düşük riski olabiliyormuş.birde sters yapma fazla takma bebegin hayrılısıyla kucagına al.kaç aydır korunmuyoırduz.ve özel bir şey yaptınmı kalmak için.

bana doktorum ozellikle ceviz sadece 4 tane ama, kuru kayısı, enginar, nar, ayva kısacası mevsiminde olan butun sebze ve meyveleri onerdi. ben 7.haftaya kadar hic bir sekilde et - tavuk- balık yiyemedim. daha yeni yeni yemege basladım ama cok yiyemiyorum yinede. biraz degisiyo kisiden kisiye. kilo aldırmıcak seyler yersen dogal olan tabiatta bulunan seylerde bebegine faydalı olur cnm. hayırlı olsun bebegin bu arada

bu arada benim süt ve yoğurt hakkım sınırlı mesela oyle abartısan hemen kilo olur demişti doktorum

canım ben hamiş degilim ama hiç ilaç kullnma artık.sonra mümkün oldugunca ufak balık ye balık ne kadar büyük olursa civa o kadar çok oluyor.ekmek ve tuz şeker fazla yeme fazla şeker bebegin ilerde şker hastası yapabilirmiş.agır kaldırma ve sürekli dr koıntrolu yaptır.hazır yiyecek yerine kend,n yap .haftada 3 defa yumurta ye.yogurt çok ye peynir ve sebze .dereotu nane ve maydozoz yeme düşük riski olabiliyormuş.birde sters yapma fazla takma bebegin hayrılısıyla kucagına al.kaç aydır korunmuyoırduz.ve özel bir şey yaptınmı kalmak için.

cnm ben 7 ayda hamile kaldim. ogustosadan beri korunmuyorduk. ama 7ayda hamile kaldim. hic bisey yapmadim. hatta bu ay sadece 4 kere iliskiye girmistim oda adetten hemen sonra. sonra hic canim istemedi iliskiyi. tskler allah sanada bebek nasip etsin cnm. a.s.

sagol canım birde sana tavsiyem dr nevra sitesi veya kagankocatepenin sitesinden hafta hafta gebelik var onlara bakarak ilerlemeyi ögrenirsin.bence birazda fazla üstüne düşme ve pipirikli olma.ne kadar pipirikli olursan okadar sorunla karşılaşıyorsun..allaha emanet ol

merhaba arklar,
iki gun once hamile oldugumu ogrendim. cok mutluyum. boyna hamilelik ustune konu aciyorum. hamis olanlarla yada olucaklarla herseyi paylasmak istiyorum :eek: biraz cok oluyorum ama iki gundur hamilelik hakkinda her kucuk detaya kadar arastirir oldum.
neyse kisaca neden bu konuyu actigimi aciklim. internet sayfalarinda hep bahsediyolar. hamile kadin nasil besleniyor , ne yapmali, ne yapmamali, nelere dikkat eder. hamisolanlar nelere en cok dikkat ediyorsunuz? herseyi burda paylasalim. umarim konu biraz bayat olmamaistir CADIARZU

canım benim hayrlısı olsun...öncelikle...:nazar:
ne kadar ilginç ayda sadece 4 kez ilişki ve adetten hemen sora..:1shok:. ve sonuç hamişsin... valla bravo.süprizzzzz.. ben aylardır hatta yıl oldu vede geçti hala uğraşıyorum..senağlama.hala tık yok...:uhm: rabbim verdimi veriyor...vermiyeceksede böle ne yaparsan yap olmuyor...:uhm: canım tekrar hayırlısı olsun ,rabbim sağlıkla kucağına almayı nasib etsin....:a015:

mrhaba kizlar
iki gundur resmen deprosyandiyim. bu hamilelige cok sevindim, ama derslerim ve ehliyetim yarim kaldi. daha cok erken oldugu icin dinlenmem gerekiyor oyuzden cnm ne des claismak istiyor nede ehliyet icin calismak. resmen kotu hissediyorum ya hepsini bir arada nasil goturucem birde ev var. uffffff boyle zor olacagini hic dusunmedim. bana yardim edin derse ve ehliyete nasil konsantre olucammmmm yaaa :KK43:(((

hem yurt dışında, hem öğrenci bir de hamile. allah ayrdımcın olsun. benim durum da aynı.allahtan ben doktora yapıyorum, haftada 1 ay ada 2 kere üniversiteye gidiyorum. çok zor işin, ama üstesinden gelmeyecek durum değil. bir de bebeğin olacağını düşün, ne kadar güzel bir şey :)

X