hamilelikte kabızlık ve sonuçları!!!

E

EU3

Ziyaretçi
herkese merhaba
gerçi hemoroidle ilgili bir başlığa daha yazmıştım ama ordan ses seda çıkmayınca sizlerden de bilgi almak istedim
ben 2005'te ciddi bir operasyon geçirdim. hemoroid ve fissür ameliyatı..
ve 3 sene sonra tekrarladı :çok üzgünüm:
nasıl moralim bozuk anlatamam. hamileliğimin 5. ayındayım.
doktorun vermiş olduğu proktolog krem ve fitili kullanıyorum
sadece acımı azalttılar. derdime çare olmadı maalesef :çok üzgünüm:
ne kadar kabız olmamaya dikkat etsem de posalı lifli gısalar yiyip bol sıvı tüketsem de bir türlü engel olamadım
şu son 15 günüm nasıl geçti bir ben bilirim bir de Allah
sizler bu konuda neler yaptınız. çoğu hemoroid kreminin içinde kortizon olduğunu duydum.
ultra prokt (doğru mu yazdım bilmiyorum) diye bir krem varmış doktor kullanamazsın dedi
ama ben çok sıkıntılıyım
çok özür dilerim makatım da hafiften şişkinlik oluştu.
kafayı yemek üzereyim ben bunu nasıl iyileştireceğim diye.
doğum yaptıktan sonra tekrar ameliyat olacağım diyorum ama her tekrarladığında ameliyat olacaksam işim var
yardımlarınızı bekliyorum kızlar nolur
ağlamaktan helak oldum
bi yandan bu durumun acısı bi yandan bebeğin benim huzursuzluğumdan dolayı vermiş olduğu sıkıntı... offf ne yapacağım ben ya :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Bende de var ben magnesyum alıyorum artık kabızlık sorunum kalmadı.
Sende alabilirsin çünkü zaten magnezyumu hamilelere veriyorlar...

canım aynı sorun ablamdada vardı bizim ailecek bağırsaklarımız yeterince çalışmaz ablam hamile kaldığında sık sık kabızlık çekerdi doktoru ona senekot diye bi ilaç verdi onu kullandı sabah akşam düzenli tuvalete çıktı hamilelerde kullanabiliyomuş çünkü bitkisel hap gibi ilaç zaten yeşil ama sen gene bi doktoruna söyle bakalım ne diycek ona göre kullanmaya başlarsın dediğim ilaç bağırsak boşaltıcı gibi bişey ablam çok rahat etmişti inşallah sanada iyi gelirde bir an önce kurtulursun ALLAH YARDIMCIN OLSUN

Gün içerisinde fırsat buldukça kayısı yemeni tavsiye ederim,günde 1/2 kg yemen yeterli olur heralde ya da günde 4-5 tane kayısı kurusu yiyebilirsin. Bağırsaklarını boşaltmana yardımcı olacak en doğal yöntem bu.

valla canım bende 2 aydır bu hemeroi denen illetten çekiyorum...kabızlık gibi bir sorunumda yok ama her wcye gittiğimde makatımda hafif şişlikler elime geliyor...bende senin gibi doktorumun önerisi ile proctolog kremini kullanıyorum. seninde dediğin gibi sadece acıyı hafifletiyor. ama ben alıştım.kafama pek takmıyorum. doktoruma sordum doğumdan sonra büyük ihtimal düzelcektir dedi. çünkü sende biliyosun ki hemeroid gebelikte çok sık rastalanan bi rahatsılık.aynı problem ablamında vardı. doğumdan 1 hafta sonra(bağırsaklardaki baskı gittiği için) şişkinlikleri indi... o yüzden sakın bunun için canını sıkma ve bebeğini de üzme... hamilelikte sıkıntı, stres vede üzüntü yasakyasakkelime ok mi canım?

herkese merhaba
gerçi hemoroidle ilgili bir başlığa daha yazmıştım ama ordan ses seda çıkmayınca sizlerden de bilgi almak istedim
ben 2005'te ciddi bir operasyon geçirdim. Hemoroid ve fissür ameliyatı..
Ve 3 sene sonra tekrarladı :çok üzgünüm:
Nasıl moralim bozuk anlatamam. Hamileliğimin 5. Ayındayım.
Doktorun vermiş olduğu proktolog krem ve fitili kullanıyorum
sadece acımı azalttılar. Derdime çare olmadı maalesef :çok üzgünüm:
Ne kadar kabız olmamaya dikkat etsem de posalı lifli gısalar yiyip bol sıvı tüketsem de bir türlü engel olamadım
şu son 15 günüm nasıl geçti bir ben bilirim bir de allah
sizler bu konuda neler yaptınız. çoğu hemoroid kreminin içinde kortizon olduğunu duydum.
Ultra prokt (doğru mu yazdım bilmiyorum) diye bir krem varmış doktor kullanamazsın dedi
ama ben çok sıkıntılıyım
çok özür dilerim makatım da hafiften şişkinlik oluştu.
Kafayı yemek üzereyim ben bunu nasıl iyileştireceğim diye.
Doğum yaptıktan sonra tekrar ameliyat olacağım diyorum ama her tekrarladığında ameliyat olacaksam işim var
yardımlarınızı bekliyorum kızlar nolur
ağlamaktan helak oldum
bi yandan bu durumun acısı bi yandan bebeğin benim huzursuzluğumdan dolayı vermiş olduğu sıkıntı... Offf ne yapacağım ben ya :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:
canim tekrar ameliyat olman gerektiğini sanmiyoryum çunku tamamen hamilesin diye tekrar tebreşmiş bebeğinede bi zarar vermez sonuçta bir çok kadinin hamilelikte basuru azar bende de var ama daha yüzünü göstermedi inşallah ilerleyen aylarda da ortaya çikmaz ben çok çektim çünkü çok rezalet bi hastalik

canım verilen krem vs. sadece acını azaltır fakat kabızlığa çözüm olmaz..her sabah 5 adet kuru kayısı üzerine kocaman bir bardak ılık su iç ,öğlende ise dr un yazacağı kabızlık şurubundan iç ..dr um bana duphalac şurup verdi..çok rahatladım ..bende 6. ayımdayım ve hiç sorunum kalmadı...geçmiş olsun..

kızlar gerçekten çok teşekkür ederim
sizler hiç eksik olmayın inşallah, sağolun varolun...
ilginiz gerçekten çok rahatlattı
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim
hepinize kocaman öpücükler
a.s. a.s. a.s. a.s. a.s.
:1hug:

kızlar gerçekten çok teşekkür ederim
sizler hiç eksik olmayın inşallah, sağolun varolun...
ilginiz gerçekten çok rahatlattı
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim
hepinize kocaman öpücükler
a.s. a.s. a.s. a.s. a.s.
:1hug:
bişeyy daha akti flora diye bi ilaç var tamamem bitkisel ben kullanıyorum kabızlığa birebir bana da doktor tavsiye etmişti zaten.

canım çok geçmiş olsunn
hamilelikte normalde hemoroidi olmayanlarda bile oluşma riski varmış, maalesef bendede var:KK43:ama Allaha şükür henüz azmadı
ablam fissür ameliyatı olmuştu, babamda hemoroid,ama ikisininde tekrarlamadı canımm
babamın ameliyatı lazerle olmuştu,senin nasıl oldu bilmiyorum ama sanırım hamile olmasan tekrarlamazdı dimi?
hayatım boyunca en büyük kabuslarımdan biri kabız olmaktı hala öyle, doktorunun vereceği ılık banyo ve diğer destekleyici ilaçlardan başka sanırım şuan için yapılacak birşey yok,ama iyişallah doğumdan sonra ameliyata gerek kalmadan geçer canım
çooook geçmiş olsun
ALLAHIM KOLAYLIK VERSİN
ÇEKEN BİLİR..

ara ara yürüyüş yaparsan biraz işe yarayabilir canım..

canım çok geçmiş olsun.bendede hamilelikte kabızlık ve hemoroid oldu.hamileliğimin son döneminde doktorum ağızdan ilaç verdi onu kullandım gerilemişti hemoroidler ama sanırım sen biraz daha bekleyeceksin hamileliğinin ilerlemesi için.bol kayısı ye,incir ye,bol su iç.doğumdan sonra tamamen geçiyor hemoroidler üzülme

kabızlığa kesin çözüm olan bir yöntem var.kesinlikle tavsiye ederim.her sabah aç karnına bir bardak ılık suya yarım limon suyu ve bir kaşık bal katıp karıştırıp için.tadıda güzel.kahvaltıdan yarım saat önce için
düzenli olarak tuvalete çıkarıyor..kesinlikle uygulayın her gün...

Arkadaşlar, hamilelikten önce devamlı kabızlık çekiyordum. 1 hafta tuvalete çıkmadığım oluyordu. Hatta bir ara hemoroidlerim çıktı da ilaç krem kullandım. Zor zamanlardı. Şu an 4,5aylık hamileyim. Hamileliğimin başından beri hiç kabızlık yaşamadım, bilakis çok çok rahat çıkmaya başladım. Kesinlikle beslenmenin büyük önemi var. Devamlı sebze meyve ağırlıklı besleniyorum. Bende irsi diye düşünürdüm annemde de var, bende de var diye. Ama bunun beslenmeyle alakalı olduğunu çok net anladım. Şuan çok şükür hiç sıkıntım kalmadı. Beslenmenize dikkat ederek günde 2-3-4 porsiyon meyve yiyerek bunu aşabilirsiniz. Haftada mutlaka 2 gün sebzede yemeği ihmal etmeyin.
Sevgiler.

Arkadaşlar, hamilelikten önce devamlı kabızlık çekiyordum. 1 hafta tuvalete çıkmadığım oluyordu. Hatta bir ara hemoroidlerim çıktı da ilaç krem kullandım. Zor zamanlardı. Şu an 4,5aylık hamileyim. Hamileliğimin başından beri hiç kabızlık yaşamadım, bilakis çok çok rahat çıkmaya başladım. Kesinlikle beslenmenin büyük önemi var. Devamlı sebze meyve ağırlıklı besleniyorum. Bende irsi diye düşünürdüm annemde de var, bende de var diye. Ama bunun beslenmeyle alakalı olduğunu çok net anladım. Şuan çok şükür hiç sıkıntım kalmadı. Beslenmenize dikkat ederek günde 2-3-4 porsiyon meyve yiyerek bunu aşabilirsiniz. Haftada mutlaka 2 gün sebzede yemeği ihmal etmeyin.
Sevgiler.

Beslenme tabi ki önemli,benim de senın aylarında gayet düzenlıydı wc çıkışlarım,son aylara dogru maalesef baskının da etkısıyle sorun yaratıyor..umarım sen de olmaz..

X