Hamilelikte hepatit B

kurmis

Guru
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
8.179
33
Arkadaşlar aranızda Hepatit B taşıyıcısı ya da hastası olan var mı? gebelik tahlillerimde hepatit b taşıyıcısı olduğum ortaya cıktı. 6 ay sonra tekrar bakılacakmış değerlere? bebek doğar doğmaz aşı yapılması gerekiyormuş. onun dışında benim ve bebeğim açısından ne gibi durumlar meydana gelebilir,bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevnirim...

bi bilgim yok ama internetten araştırabilirsin.ben hamile olmadan önce hepatit b aısı yaptırdım şimdi bağışıklığım var.ama taşıyıcı olmak nasıl bilmiyorum.geçmiş olsun sana.

canım taşıyıcı olmak olabilir... biryerden almış olabilrisin....
bebişine de aşısını yaprıdın mı zaten korunur ki doktorun da sana yardımcı olacaktır....
taşıyı olmanda sorun yok değerlerini kontol ettirdikten sonra bulaşıcılığı olmadımı birşey olmaz diye biliyorum....

geçmiş Olsun...
Normal Doğum Yoluyla Bebeğe De Bulaşabilir Bu Yüzden Bebeğin Sezeryanla Alinmasi Ve Hemen Aşi Ve Serumla Tam Koruyuculuk Sağlanmasi Gerekir.

Bende geçenlerde Deryalı Günlerde izledim, bir doktor vardı bu konu hakkında bilgi verdi.İçini rahat tut bebeği genelde sezeryan olarak alıyorlarmış,doğumdan sonrada serum yedikten sonra bebeği rahatlıkla emzire biliniyormuş.

canım bende hepatit b taşıyıcıyım bebeğin taşıyıcı olabilir ama artık teknoloji ilerledi bebk doğar doğmaz aşı yapıyorlar birde serum veriyorlar bebeğe canım merak etme allaha emanet ama sende kendine dikkat et

saolun,biraz içim rahatladı. kalp atışını da gördüm bebişimin. inş böyle devam eder.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…