Hamilelikte hacamat ve sülük

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hacamatAynur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2022
7
0
37
Merhaba kızlar.kendim de hamileyim.12 haftalık..isterdim bilgi vereyim .hamilelikte hacamat izn var .az sayda ve ayın en sünnet gününde.vücuta iyi geliyor..ama sülük izn yok.kan sulandırıyor diye düşük yapıyor.kim düşük yapmak istiyorsa hamileliğin ilk günleri kasıklara rahim üstü sülük yaptıra bilir.Kan azlığı yaşayanlar her sabah dut pekmezi ve portakal sıkarak içsin 🍊

Merhaba kızlar.kendim de hamileyim.12 haftalık..isterdim bilgi vereyim .hamilelikte hacamat izn var .az sayda ve ayın en sünnet gününde.vücuta iyi geliyor..ama sülük izn yok.kan sulandırıyor diye düşük yapıyor.kim düşük yapmak istiyorsa hamileliğin ilk günleri kasıklara rahim üstü sülük yaptıra bilir.Kan azlığı yaşayanlar her sabah dut pekmezi ve portakal sıkarak içsin 🍊
Bilerek ve isteyerek düşük yapılmasını nasıl normalleştirmişsiniz. Bi de tavsiye eder gibi konuşmuşsunuz. Bunun vebalini nasıl güzel kabullenmişsiniz. Sizi Allaha havale ediyorum

Bilerek ve isteyerek düşük yapılmasını nasıl normalleştirmişsiniz. Bi de tavsiye eder gibi konuşmuşsunuz. Bunun vebalini nasıl güzel kabullenmişsiniz. Sizi Allaha havale ediyorum
Bazen istenmeyen çocuk oluyor .doğurup sokağa atıyorlar .o dahamı iyi.bakamayacağı cocukları doğurmasınlar

Bazen de anne hamile olması tehlikleli durumlar oluyor.veya cocukta hasarlar oluyor.cahil olmayın her kadın 100de 100 doğurmalı diye bişey yok.bazı durumlarda mecbur kürtaja gidiliyor sanki bilmiyorsunuz

Bazen de anne hamile olması tehlikleli durumlar oluyor.veya cocukta hasarlar oluyor.cahil olmayın her kadın 100de 100 doğurmalı diye bişey yok.bazı durumlarda mecbur kürtaja gidiliyor

Bu konuda uzman misiniz? Evet hacamatin faydali oldugunu ben de dusunuyorum ama gebelikte de yapilabilir demek sizi sorumluluk altina sokar.Doktor degilseniz kimseye hacamat izni var diye durduk yere konu acamazsiniz.

Hanımlar,
önceliğiniz tıp bilimine güvenmek olsun, tıbbi tedavilerinize katkı sağlaması için alternatif tıp yöntemlerine başvurmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.
Sülük tedavisi kansızlık, pıhtılaşma sorunu, böbrek, karaciğer, kalp hastalığı olanlar, 18 yaş altı kişiler ve hamilelerde uygulanması sakıncalı bir yöntem olup, göz kapağı çevresi, avuç içi, ayak tabanı, boyun, çene, koltuk altı ve kasık bölgesine uygulanmamalıdır.

Sülük tedavisi bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olduğundan ölümcül olabilir.
64407CA1-FAA0-45BA-8D06-16BDE1E84BD0.jpeg

009928C4-EC1F-4996-9096-816A289E365A.jpeg

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X