hamilelikte grip..!!!!!!!!!!!!!!!!

pnrgnrshn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2011
41
2
arkadaşlar sürekli meyve tüketmeme rağmen 36 haftada galiba girip oldum. olan varsa yada bilen bana yardım edebilir mi? ne yapmamı önerirsiniz? kaç günde geçer? bebeği çok etkiler mi acaba?çok ağır diil ama yinede rahatsız oluyorum...

geçmiş olsun. panik yapma canımm. allahın izniyle hiiççç bişey olmaz. bende yaklaşık 32. haftada grip olmuştum. birazda ağır geçti. gerçi ben çok dikkat ettim kendime bol bol C vitamini( yani meyve tükettim) sonra doktora söyledim. iyi olduğumu gördüğü için çok önemsemedi. sadece dikkat et dedi.

tavsiyem ki çok önemli asla ateşlenme dikkat et. ateşin bebeğe çok zararı olurmuş. grip döneminde bol bol su tüket. ve limon, greyfurt, portakal bu üçünü sık iç yada aynı anda tüket. inan ben 2 günde toparladım. ciddi bişeyde olmadı. şu an 39. haftamdayım. bebeğimde bende iyiyiz. hatta ara ara yine grip olduğumu hissedince hemen bu meyvelerle önünü kesiyorum.

bende etkisi böyle oldu. ilaç kullanmak istemediğim için bu şekilde atlattım. ama yinede çok endişelenirsen doktora görün.

Bende 14. haftada yakalandım gribe ama annemin mucizevi ilacı sayesinde 3 günde atlattım. Bir bardak ılık suya yarım limonu sık bir yemek kaşığı bal at karıştır ve günde 2 kez iç. Eğer griple birlikte boğazında da sıkıntı varsa biraz karabiber ekle. İnan ne c vitamini ne şu ne bu. bu mükemmel bir tarif. Çok geçmiş olsun tatlım.

Bende 32 haftalık falandım sanırım grip oldum. doktorum ilaçsız atlatmaya bak dedi. Bana iyi gelen bol bol c vitamini almak oldu. Tabi doğal yoldan. Ben sıcak suya bol limon sıkıp sıcak sıcak içtim deli gibi mandalina yedim ve dinlenmeye çalıştım. 1 hafta sürmedi geçti.. Çok geçmiş olsun..

13, haftamdayım ve tam 1 aydır gribim neler çektim ilk 10 gün sürdü tam düzeldim derken bayram kardeşimin düğünü girdi yorgunluk halsizlik tekrarladı idrar yollarımda ağır enfeksiyon oldu vücuttan mikrop çıkmadığı için 4 gün salgın ishal mide bulantısı geçirdim serumlar yedim üstüne öksürüğüm bidaha azdı 3 gün hiç kalkmadan yattım 1 ay boyunca süründüm resmen bide çalışıyorumm oda cabası dr dediğine göre dinlenmeden geçmesi mümkün değil ama öksüren varsa bi karışım söleyebilirim 2 günde kesti öksürüğümü o kadar şiddetliydiki bebeğim düşücek sandım artık kasılmalardan öksürük ve boğaz şişkinliğiniz varsa bal+toz zencefil+zerde sabah akşam birer kaşık yiyim boğazlara ve öksürüğe iyi geliyor burun tıkanıkığı içinde viks kullandım çok çok geçmiş olsun ben hala bile tam atlatmış değilim ilaç kullanamadığımdan mikroplar ölmüyor inşş bu rahatsızlık bebeğimi etkilememiştir

canım dr verdiği karışım harikaa ben hep yaparım ki her şekilde yararlı griptede üşütmede de boğazdada ama bn zerde yerine limon sıkıyorum eşim hasta ona yapıyorum akşam yaptım sabah ayaklandı gibi valla

dr tavsiyesi değil cnm bu kocakarı tavsiyesi:)) ama yinede her yediğim bitkiyi veya içtiğim otu tek tek araştrdım hamileler kullanabiliyormu veya zararı varmı kullanabildiklerimizide bitki çayıysa günde 2 fincandan fazlası yinede zarar teşkil edebiliyormuş wikse bile baktım

gebelikte korktuğum şeylerden biri grip üst solunum enfeksiyonu mevsim geçilerinde başıma iki üç kere geldi hep başlangıç aşamasında önlemini aldım.

şu tavsiye de bulunabilirim.ben kaynamış apaçık çaya limon ve bal sıktım.gün bikaç kere içtim.boğazımı yumuşattı.birde burnuma ılık üyotlu su ile temizledim burnumda rahatladı bi temizlendi.grip enfeksiyonunu atlatana kadar yaptım.üç günde geçti.ben geçtikten sonra da bir gün boyunca yaptım bırakmadım.

tavsiye ederim.

tabiki canım hamile olmasan bile 2 bardaktan fazlası zararlı bitki çaylarının normal çay sevmem zaten bitki çayı içerim ondan biliyorum

teşekkür ederim kızlar bol bol dinleniyorum söylediklerinizi dikkate alırım zaten çok fazla c vitamini alıyorum herkese acil şifalar diliyorum tabi kendimede..

ilaç alamıyoruz malumunuz... ama ateşin çıkmaması gerektiği için onu indirmek gerektiğinde sadece parasetemol içeren ilaç içebilirmişiz.. Acıbadem kozyatağı'ndan dahiliye doktoru özlem hanım sadece acil durumlar için böyle bir ilaç verdi bana...

onun haricinde dikkat ediyoruz :)) kolay doğumlar hepimize..

39+4 'teyiz. Eylulun basinda grip oldum. Iki gecedir salya sumuk uyku haram, cocugum da rahatsiz oluyor dogal olarak. Vitaminli seyler tuketip bol sivi tuketmeye calisiyorum. Parol aldim bir de magnezyum ictim ama bana misin demedi. doguma bu sekilde girmek istemiyorum, cocugumu nasil kucaklicam boyle dogar dogmaz hasta edersem cocugu... var mi tavsiyesi olan?

geçmiş olsun. bal limon ılık su için. burnunuz açık mı açık değilse tuzlu su kullanın.boğaz ağrısı varsa adaçayı ya da elma sirkesiyle gargara yapın. tavuk çorbası için. ıhlamur hem sakinleştirir hem soğuk algınlığına iyi gelir.dinlenin. bebeğinizin doğduğunda da odaya lavanta kaynatıp koyun o odanın havasını temizler, odasını sık havalandırın.

Cok tesekkur ederim hepsini yapacagim insallah atlatirim kisa surede.

Bende gribe yakalandım 34+3 deyim bir gram uyku uyuyamadim bana iyi geldiğini düşündüğüm zerdecal zencefil bal karışımı çok iyi geldi bana tabii bunun yanında bol bol ihlamur limonlu içtim sanki biraz daha iyiyim ... Rabbim hepimize kolaylıklar versin

Kizlar 20 haftalik hamileyim grip oldum esim yuzunden dudaklarim kizardi yara oldu burnum silmekten kipkirmizi arada hapsuruyorum gozlerim yaniyo sulaniyo geniz ve burun akintim var.. Kafama takilan su coxuga bi zarari olurmuki ya ( doktoruma solemiyim hic evde meyve corba istirahatle atlatirim diyorum ama esim gidelim dio kafam karisti bana akil versenize yaa cocuga bisi olurmu

Selamun aleykum arkadaşlar ben tup bebekle hamile kaldım hamileligim 5. Haftasindayim kulağım boğazım ve sağ gözüm yasariyo burun tıkanıklığım var ne önerirsiniz hapşırırken kasıklarım ağrıyor korkuyorum bi öneriniz var mi

Merhabalar bende 11 haftalık hamileyim ve malesef 4 gündür gribe yakalandim ne yaptıysam geçmiyor parol atıyorum arada ve burnum çok aşırı tıkanıyor nefes alamıyorum her yolu denedim sadece illiadin sprey açıyor yasak dediler ama mecbur kullanıyorum en son acil dr 5 günü geçmemek şartı ile kullan dedi benim gibi burun tikanikli yasayalar varmi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…