hamilelikte geçmeyen yoğun kahverengi akıntı

mischin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
307
338
mrb hocam. 30 yaşında tüp bebek tedavisi ile ilk denememizde hamile kaldım. belli başlı bi sorunumuz yoktu ama zamanlama açısından hızlandırma adına tüp bebek tedavisine başladık. hamileliğimin 12. haftasından beri yaklaşık 3 haftadır yoğun kahverengi kanamalar yaşıyorum. kırmızı şekilde başladı kahverengiye döndü. 3-4 farklı dr'a ve 1 prof. gözüktüm bebekle ilgili bi sıkıntı olmadığını rahim ağzından kaynaklanan bi durum olabileceğini söylediler hep. günde 3 prgstan hap, 3 gunde 1 de proluton depot 500mg kullanıyorum. ama bu kanamada ne artış ne azalma hala seyrinde devam ediyor. içerde kanama alanı yok diyorlar ama bu kadar akıntı nerden geliyor olabilir? ağır bi iltihapmı geçiriyorum acaba?artık psikolojim iyice bozuldu yatıyorum dinleniyorum çalışmıyorum ama bi türlü geçmiyor. sizce progestanı fitil olarak almak daha mı etkili? yada çeşitli jeller mi kullanmalıyım. decavit hariç hiç bi vitamin demir hapı vb. kullanmıyoru

Merhabalar umarım yazdiklarimi görürsünüz hamileliginizin devamı nasıl geçti şu an bende de aynı sorun var da 8 haftalik hamileyim yaklaşık 2 haftadır hiç geçmeyen kahverengi akintim var hatta kızıl kahve diyebilirim onca progestan desteğine rağmen azalmiyor umarım sağlıkla almışsınızdır meleginizi kucaginiza

Bende de ayni sikinti olmusti doktorumum dedigi icerde bi kanama alani olmuş ve ondan geriye kalanlar kahverengi olarak geliyor demisti ayrici benim doktorum fitil olarak yapmam gerektigini soyledi karacigere zarari cokmus progestanin ve bende aşiri baş donmesi yapti ve ayni sekilde prolutonu bende kullandim size tavsoyem ayaginizin alyina yastik koyun ve surekli uzanin oturmayin dahi 3 aylik olunca geciyo bu kezde erken dogim sikintisi basliyor

Bende de ayni sikinti olmusti doktorumum dedigi icerde bi kanama alani olmuş ve ondan geriye kalanlar kahverengi olarak geliyor demisti ayrici benim doktorum fitil olarak yapmam gerektigini soyledi karacigere zarari cokmus progestanin ve bende aşiri baş donmesi yapti ve ayni sekilde prolutonu bende kullandim size tavsoyem ayaginizin alyina yastik koyun ve surekli uzanin oturmayin dahi 3 aylik olunca geciyo bu kezde erken dogim sikintisi basliyor

Cevabınız için çok teşekkür ederim ancak benim bir kanama alanım da yok yani neden olduğu da belli değil maalesef. Karaciğere zararını duymamıştım aslında çünkü daha önceki hamileligimde de en yüksek doz kullanmıştım dediginiz gibi hem düşük hem erken doğum tehlikesi yüzünden. Forumda okuduklarım da genelde kanama alanından yani benim gibi sebepsiz kahverengi akıntısı olan pek yok onu merak etmistim

Sebepsiz degildir ki sadece dr gorememistir bir de ilk kan geldiginde gorse ultrasondan tamam ama kahverengi olmus bitmis kesilmis kandan geriye kalanlar

Cevabınız için çok teşekkür ederim ancak benim bir kanama alanım da yok yani neden olduğu da belli değil maalesef. Karaciğere zararını duymamıştım aslında çünkü daha önceki hamileligimde de en yüksek doz kullanmıştım dediginiz gibi hem düşük hem erken doğum tehlikesi yüzünden. Forumda okuduklarım da genelde kanama alanından yani benim gibi sebepsiz kahverengi akıntısı olan pek yok onu merak etmistim
benimde yoktu kanama alanım. gtmedğimz dr kalmamştı. 18. hafta geçer dediler öyle de oldu. progestanı fitil olarak almştm bnde günde 3 kez. bol su içtm birde. yatarken yuksek yastık ayaklara sırt üstü yatttm geçene kdar. wc harici kalkmadım. bol su içmek çok önemli. şükürler olsn bebişimi sağlıkla kucağıma aldm. içini ferah tut grekenleri yap inanıyorumki gececektr

benimde yoktu kanama alanım. gtmedğimz dr kalmamştı. 18. hafta geçer dediler öyle de oldu. progestanı fitil olarak almştm bnde günde 3 kez. bol su içtm birde. yatarken yuksek yastık ayaklara sırt üstü yatttm geçene kdar. wc harici kalkmadım. bol su içmek çok önemli. şükürler olsn bebişimi sağlıkla kucağıma aldm. içini ferah tut grekenleri yap inanıyorumki gececektr

Çok teşekkürler gerçekten cevabınız için içimi rahatlattı gerçi her ne kadar dinlenmeye çalışsam da 2.5 yaşında bi kızım var onun peşinde koşarken çok fazla yatamıyorum bi ara kesilir gibi oluyor ertesi gün gene başlıyor günde 1 tane 200 mg alıyorum sadece progestani ama doktoruma sorayim en iyisi belki fitil daha iyi olabilir gerçekten.

mrb hocam. 30 yaşında tüp bebek tedavisi ile ilk denememizde hamile kaldım. belli başlı bi sorunumuz yoktu ama zamanlama açısından hızlandırma adına tüp bebek tedavisine başladık. hamileliğimin 12. haftasından beri yaklaşık 3 haftadır yoğun kahverengi kanamalar yaşıyorum. kırmızı şekilde başladı kahverengiye döndü. 3-4 farklı dr'a ve 1 prof. gözüktüm bebekle ilgili bi sıkıntı olmadığını rahim ağzından kaynaklanan bi durum olabileceğini söylediler hep. günde 3 prgstan hap, 3 gunde 1 de proluton depot 500mg kullanıyorum. ama bu kanamada ne artış ne azalma hala seyrinde devam ediyor. içerde kanama alanı yok diyorlar ama bu kadar akıntı nerden geliyor olabilir? ağır bi iltihapmı geçiriyorum acaba?artık psikolojim iyice bozuldu yatıyorum dinleniyorum çalışmıyorum ama bi türlü geçmiyor. sizce progestanı fitil olarak almak daha mı etkili? yada çeşitli jeller mi kullanmalıyım. decavit hariç hiç bi vitamin demir hapı vb. kullanmıyoru

Merhaba, yazdiginiz iletiyi gordum su anda bende ayni seyleri yasiyorum 12. haftada kanamayla baslayan ve kahverengi akintiyla devam eden bir durumum var su anda 14 haftalik hamileyim bir turlu gecmiyor, anlattiginiz gibi doktorlar birsey yok diyor ama gecmemesi kafama cok takiliyor, sizin durumunuz ne zamana kadar devam etti herhangi bir neden bulundu mu?yardimci olursaniz cok sevinirim

Merhaba, yazdiginiz iletiyi gordum su anda bende ayni seyleri yasiyorum 12. haftada kanamayla baslayan ve kahverengi akintiyla devam eden bir durumum var su anda 14 haftalik hamileyim bir turlu gecmiyor, anlattiginiz gibi doktorlar birsey yok diyor ama gecmemesi kafama cok takiliyor, sizin durumunuz ne zamana kadar devam etti herhangi bir neden bulundu mu?yardimci olursaniz cok sevinirim
mrb. 6.ay'a grdiğm gün kesildi kanamam.hiç bir neden bulunmadı. tamamen fizyolojik bazı bünyelerde böyle olabilio denildi. etkisi oldumu bilorum ama o süre zarfnda sürekli sırt üstü yattım. progestanı fitil olarak aldm günde 3 kere. ve bol su içtim.

mrb. 6.ay'a grdiğm gün kesildi kanamam.hiç bir neden bulunmadı. tamamen fizyolojik bazı bünyelerde böyle olabilio denildi. etkisi oldumu bilorum ama o süre zarfnda sürekli sırt üstü yattım. progestanı fitil olarak aldm günde 3 kere. ve bol su içtim.

Bende genellikle hep yatiyorum, biraz fazla hareket edeyim hemen artiyor zaten akinti. Progestani gunde 2 kez kullaniyorum bende, umarim benimki de kendiliginden gecer yoksa cok moral bozucu bir durum..

fitil olarak kullan bnce önceleri ağızdan alıodum ama fitil olarak alınca daha etkili oldu sanki. çok kötü günler geçirdm bende ama inan kucağına aldgnda gerçekten unutacaksın o günleri. gönlünü ferah tut ve mutlaka bol su iç.

Doktora soracagim fitili, ben hep ilac olarak kullaniyordum umarim etkili olur bende de. İnsallah dedigin gibi olur saglikla alirim bende kucagima..

bebeğe veya size bir zararı olmayacağını biliyorum, jel kullanarak sürekli temizlemeniz gerekir

Merhaba arkadaşlar benim de ilk hamileligimde 22 haftaya kadar hep kanama oldu ve doktor ilaç vs. Vermedi bebek saglikliysa hiç bişey olmaz düşerse de zaten sagliksizdir dedi.Ben de hep yattım en son 22. Hafta da biraz kesildi kanamam hatta Edirne'ye gittik İstanbul dan dönüşte öyle bozuk bir yola girdik ki başladım ağlamaya 10 dk falan çıkamadık o bozuk yoldan baya bir sarsmisti beni ildigim hoplaya ziplaya ilerledik yolda arqbayla neyse eve bir geldim çamaşırım kahve rengi leke hem de baya bi yine ağladım tabii çok korktum ama o günden sonra hiç kanamam olmadı şükürler olsun oğlumu aldım kucağıma. Siz de çok uzmemeye çalışın kendinizi o gün dusseydi düşerse benim bebeğim ki ilaçta kullanmıyorum düşmesin diye. İçinizi ferah tutmaya çalışın inşallah siz de kucağına alırsınız bebeklerinizi.

Merhaba arkadaşlar benim de ilk hamileligimde 22 haftaya kadar hep kanama oldu ve doktor ilaç vs. Vermedi bebek saglikliysa hiç bişey olmaz düşerse de zaten sagliksizdir dedi.Ben de hep yattım en son 22. Hafta da biraz kesildi kanamam hatta Edirne'ye gittik İstanbul dan dönüşte öyle bozuk bir yola girdik ki başladım ağlamaya 10 dk falan çıkamadık o bozuk yoldan baya bir sarsmisti beni ildigim hoplaya ziplaya ilerledik yolda arqbayla neyse eve bir geldim çamaşırım kahve rengi leke hem de baya bi yine ağladım tabii çok korktum ama o günden sonra hiç kanamam olmadı şükürler olsun oğlumu aldım kucağıma. Siz de çok uzmemeye çalışın kendinizi o gün dusseydi düşerse benim bebeğ

kanaman nasıldı peki yoğun mu yoksa damla damlamı oldu.benim 6+4gunlukken yoğun bir kanama geçirdim parça parça ,ondan sonra hcg değerim düşmeye başladı kanamam durdu sonra kahverengi akıntılarım oldu.bgn tekrar kontrole gittim değer hala düşüyor sizde öle birşey oldumu aydınlatırsan sevinirim

X