Hamilelikte Egzama

diblerabla

eş eş eşeşe beş beş beşeşe anamın adı meneğşe
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2022
1.776
2.762
Herkese mutlu akşamlar. Maalesef alerjik bünyenin hamilelikte nasıl bir çile olduğunu anbean deneyimliyorum. Önce astımla uğraşmaya başladım 2 gündür de elimde çıkan egzamayla başım belada. Öncesinde de vardı egzamam ama bir doktor bir sürü karışımlı bir krem vermişti çok iyi geliyordu. Şimdi süremiyorum onu. Elimde Ürederm Lipo %10 var. Sevgili hanımlar sizce kullanmalı mıyım? Veya hamilelikte egzama için bir öneriniz var mı? Çok çaresiz hissediyorum kendimi artık.

Lütfen birileri yardımcı olsun yok mu deneyimi olan kimse

Eskiden bu sitede illa bir cevap alırdım artık kapı duvar yani

Merhaba, geçmiş olsun. Ben 27.haftadan beri yaşıyorum egzamayı. Şu an 35 haftalığız. Bu süreçte uyuz dediler, losyonunu kullandım geçmedi. Alerji dediler , alerji ilaçları kremleri losyonları kullandım geçmedi. En son başka bir doktor egzama dedi. Momecon ve ürederm lipo yazmıştı. Bunlar iyi geldi, geçer gibi oldu. Ancak sonrasında doktorlar momecon u uygun görmedi, kullanmadım. Nemli ve yağlı tut dediler. En son bepanthol sensiderm egzamalı ciltler için olan bir krem aldım tavsiye üzerine. Özellikle göbek bölgemde kullandım onu , iyi geldi, kaşıntıyı biraz azalttı. Ama o da bitti. Şimdi saf zeytinyağı ya da bademyağı sürüyorum egzamalı bölgelere. Kaşıntı pek olmuyor. Yaralar kabuk bağladı ve iyileşiyor şükür. Size de tavsiye ederim

Madefix krem verdi doktor bana gebelikte kullanan ilac recetede oyle yaziyor doktor öyle dedi,yagli tutuyor iyi geldi bayagi bana

Hamile olmadan once de seboreik egzamam vardı, momecon ve hipokort vermisti doktor, hamile oldugumu öğrenince bir doktor (kadın dogum) kullanabilirsin, hamilelikte deriden emilim icin her gün tüm vücudunu kaplaman lazim demisti, ama sonra kendi doktoruma tekrar sordum onlar biraz ağır, temetex kullan dedi, suan onu kullaniyorum ama internetten baktim ikisi de c kategori. Gecmis olsun.

X