Hamilelikte Doğru Bilinen Yanlişlar !!!

ficipi

...............
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2008
5.424
10
***İLKİ DÜŞERSE BİR DAHA TUTMAZ.
(kesinlikle yanlış)
***"İLK ÜÇ AYDA UZANMA,PERDE ASMA DÜŞÜK YAPARSIN"
***"Jinekolojik muayene veya ultrason düşüğe yol açar."
***"Ye ekşiyi doğur Ayşe'yi, ye tatlıyı doğur atlıyı
***"Denize havuza girme, bebeğin mikrop kapar"
***"Hamilesin iki kişilik yemen lazım"
***"Hamileler tuz yerse ödem oluşur." Tuz eskiden hamilelere yasaklanırmış. Şimdi kararınca olmak kaydıyla tuz (iyotlu) kullanılması öneriliyor. Hamile annenin sodyum ve iyoda da ihtiyacı var. Doktorunuzun yasakladığı özel durumlar hariç elbette.
***"Bebek saçlanınca miden yanmaya başlar." Reflünün ne olduğu biliniyor artık
**"Göbeğin küçükse bebek küçüktür."
***"Kalçan küçükse çatın dardır, normal doğum yapamazsın."
***"Sezeryan yapanların sütü geç gelir."
***"Sütün gelmedi, bebek ağlıyor, doymadı, mama verelim, şekerli su verelim." Doğumdan sonra sütün gelmesi için bebeğin sık sık emmesi gerekiyor. Bebeğin emmesi için de aç olması gerekiyor."Tek memeyi fazla emzirme, öbürünü de emsin." İki göğsünde dengeli emzirilmesi gerektiği doğru. Ancak, her emişte bir göğsün süt bitene kadar emzirilmesi önemli, çünkü yağlı sütler bebek aynı memeyi bir süre emdikten sonra geliyor
***"Emziriyorsun, iki kişilik ye, bol bol tatlı ye de sütün artsın."
***"Emzirirken parmağını bebeğin burnunun altına koy, yoksa burnu kapanır, nefes alamaz." Bebeğin emerken burnunun nefes alamayacak kadar kapanması çok zor. Araya parmak koymak da bebeğin aerola denilen kahverengi bölgeyi tam olarak kavrayamamasına neden oluyor. Bebek areolayı tam kavrayamazsa süt gelmiyor ve meme ucunda tahrişler ve çatlaklar oluşabiliyor.
***"Bebek uzun süre emmezse, memedeki süt bozulur." Göğüste kalan sütün bozulması söz konusu değil ve her damla süt altın değerinde. Bebek ememediyse, sütün azalmaması için sağıp, gerektiğinde kullanmak üzere dondurup saklayabilirsiniz.
***"Bebeğe su ver." Yalnızca anne sütü ile beslenen bebeklere su verilmiyor

Alıntıdır..

ÖNEMLE BELİRTMEK İSTİYORUM DUYDUĞUNUZ OKUDUĞUUZ HİÇBİRŞEYİ DOKTORUNUZA SORMADAN DOĞRU KABUL ETMEYİN.BİLİYORSUNUZ HER HAMİLELİK BAŞKADIR.BURADA SADECE GENEL OLARAK SÖZ
EDİLMİŞ..

evet uyarıyı yapmamın sebebide buydu canım..benım de doktorum tam tersine perde asmak,uzanmak zarar vermez günlük hayatına devam edebilirsin dedi.sadece okuduğumu sizlerle paylaşmak istedim.Bunların yapın ya da yapmayın demek istemiyorum hiçkimseye..tekrar söylüyorum.DOKTORUNUZ NE DİYORSA ONU YAPIN ARKADAŞLAR!!!!

"İLK ÜÇ AYDA UZANMA,PERDE ASMA DÜŞÜK YAPARSIN"
Bu yalnış değil ki tamamen doğru, bir yere uzanmak hele hele perde asmak çok tehlikeli. Doktorum beni bilhassa uyardı.Ağır kaldırmak değil uzanmak gerinmek düşüğe sebep olur dedi.

Fakat arkadaşım diğerlerine kesinlikle katılıyorum.

banada doktorum cam fln silme aniden bir yere uzanma onun dışında gunluk yaşantına devam et ama kontrollü demişti
diğerlerine katılıyorum teşekkurler paylaşm için

Sen gene de uzanma kardeşim bak hamilesin ne olur ne olmaz.Perden de kirli kalıversin 9 ay.

Benim dr da kolunu fazla kaldırma yani uzanma demişti bende diyerlerine katılıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…