Hamilelikte diş ağrısı

amyjegga

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2024
96
36
Kızlar selam 4+6 haftalık hamileyim. Daha öncesinde diş ağrısı nedir bilmezdim ama bi kaç gündür diş eti ve diş ağrısı ara ara vuruyor geçiyor tekrar ağrıyor yarın ilk doktor kontrolüm var acile gittiğimde ilk 3 ay ve son 3 ay diş için müdahale yapamıyoruz kalan aylarda doktor onayı ile müdahale yapabiliriz dediler parol ve bi tane antibiyotik yazdı antibiyotik kullanımı hamilelikte sakıncalı olduğu için kullanmadım. Bu şekilde hamilelikte diş ağrısı çeken oldu mu doktor antibiyotik mi yazdı yoksa kalsiyum eksikliği için vitamin mi ya da hamile iken dişine işlem uygulatan oldu mu

Bazı antibiyotikler gebelikte kullanılabiliyor. Kendinize eziyet etmeyin.

Yeterli kalsiyumu dışarıdan alamazsanız çocuk kendine gereken kalsiyum için sizin depolarınızı kullanır. Bu da diş ağrısı yapıyor tabii

Bazı antibiyotikler gebelikte kullanılabiliyor. Kendinize eziyet etmeyin.

Yeterli kalsiyumu dışarıdan alamazsanız çocuk kendine gereken kalsiyum için sizin depolarınızı kullanır. Bu da diş ağrısı yapıyor tabii
Yarın doktor kontrolüm var acilde yazılan antibiyotiği göstericem bakalım uygun derse doktor kullanmaya başlıcam değilse ona uygun antibiyotik yazar inşallah. Valla hiç beklemediğim yerden gol yedim hamilelikte 😂

Antibiyotiği kadın doğum doktorunuza danışıp kullanabilirsiniz antibiyotik verdiyse iltihap var demekki, iltihabı ilerletmek daha zararlı.

X