Hamilelikte boy uzaması

Çok teşekkür ederim, çok sağolun gerçekten. İnşallah dediklerinizi yapıp insanları mutlu edebilirim. Psikoloğa da gittim psikiyatriye de gittim ilaç da kullandım ama içinize bi dert oturur başka bişey düşünemezsiniz ya. Küçükken steroid ilaçlar kullanmışım, ameliyat olma şansım varmış o zsman kullanmama gerek kalmazmış ama ameliyat yerine ilaç kullanmışım. Büyümeyi baskılayan ilaçlar. Genetikte var aslında uzun boy. Bunları da düşünüp öyle dertleniyorum oturduğum yerde bütün enerjim gidiyor birden. Takıntı işte biliyorum ama böyle oluyor ...
Klasik ama süt gibi boyu uzatan ikinci bişey yok ya. Ben üniversite yıllarımda nedense tadını çok sevdim her gece soğuk bir bardak süt içip uyudum ama her gece. Bi ara beni gören herkes boyun ne kadar da uzamış dedi. Gerçekten sonra farkettim bende. Bayaa 5-6 sm uzadı boyum. 20 yaşımda falandım. Ondan sonra da kaldı öyle.
Sen doktor olucaksın inşallah anlarsın, eğer senin için geç değilse süt belki yardımcın olur

Klasik ama süt gibi boyu uzatan ikinci bişey yok ya. Ben üniversite yıllarımda nedense tadını çok sevdim her gece soğuk bir bardak süt içip uyudum ama her gece. Bi ara beni gören herkes boyun ne kadar da uzamış dedi. Gerçekten sonra farkettim bende. Bayaa 5-6 sm uzadı boyum. 20 yaşımda falandım. Ondan sonra da kaldı öyle.
Sen doktor olucaksın inşallah anlarsın, eğer senin için geç değilse süt belki yardımcın olur
Koştum süt içmeye şimdi 😂😂

Kız gene sen doktor olacaksın daha iyi bilirsin ama baya boyum arttı benim o dönem. Rutine bağla iç hergece bakarsın faydası olur belki
20 dediniz dimi ya 20 yaşımda da araştırıp sonra uzamaz diye bırakmıştım ben üf bi de ergenliğe geç girdim uzardım kesin. Ama bişey yemek insülin salgılatıyo, o da büyüme hormonunu baskılıyo o yüzden yatmadan içmem ama gün içinde içerim. Paket süt mü içiyodunuz?

20 dediniz dimi ya 20 yaşımda da araştırıp sonra uzamaz diye bırakmıştım ben üf bi de ergenliğe geç girdim uzardım kesin. Ama bişey yemek insülin salgılatıyo, o da büyüme hormonunu baskılıyo o yüzden yatmadan içmem ama gün içinde içerim. Paket süt mü içiyodunuz?
Evet paket süt soğuk halde bir bardak içiyordum yatmadan önce. Rahat uyuyim diye içiyordum ama boya etkisini sonradan gördüm.

3.Hamileliğim değil uzadı hatta daha bi çöktüm sanki😂Uzayacağinı bilsem 10 tane doğururdum benim de boy kısa.Yaş ilerledikçe daha az takıyor insan boyu,güzelliği...

Evet paket süt soğuk halde bir bardak içiyordum yatmadan önce. Rahat uyuyim diye içiyordum ama boya etkisini sonradan gördüm.
Peki başka ne yiyordunuz? Ağırlıklı yediğiniz içtiğiniz bişey var mıydı? Kaçta yatıyordunuz ve egzersiz yapıyor muydunuz ya da merdiven yürüme gibi şeyler?

Peki başka ne yiyordunuz? Ağırlıklı yediğiniz içtiğiniz bişey var mıydı? Kaçta yatıyordunuz ve egzersiz yapıyor muydunuz ya da merdiven yürüme gibi şeyler?
Ben kendimi bildim bileli egzersiz yaparım. Basen takıntım vardı ergenlikten. Çok büyük değildi ama takıyordum işte. Yapıyordum ama o dönem yaptım mı hatırlamıyorum. Merdiven yürüme yapmadım. Uykum da düzenli değildir.

Ben kendimi bildim bileli egzersiz yaparım. Basen takıntım vardı ergenlikten. Çok büyük değildi ama takıyordum işte. Yapıyordum ama o dönem yaptım mı hatırlamıyorum. Merdiven yürüme yapmadım. Uykum da düzenli değildir.
bir de unutmuşum, çay kahve tüketiminiz nasıldı? Nasıl egzersizler yapardınız? Çok sıkıştırmadım umarım :KK43:

bir de unutmuşum, çay kahve tüketiminiz nasıldı? Nasıl egzersizler yapardınız? Çok sıkıştırmadım umarım :KK43:
Yok canım sıkıştırmadın o nasıl laf. Sadece sizle konuşmasan sevinirim sıkılıyorum öyle konuşunca 🤗
Kahve tüketmem genelde. Çay da kupayla 3-4 kupa içerim. Egzersizler mesela burda da vardı bir konu jilian michels egzersizi onu yapıyordum haftada 2-3dü sanırım tüm vücut.

Eger bir saglik sorunun olmazsa boyun uzamaz. belirli yastan sonra boy uzamasi da saglisiz bir seylerin göstergesi. Sen uzamasini bosver de mevcut boyu korumaya bak. Tip okuyorsun bilirsin, kötü stress tüm sistemi bozar. Bunun disinda spor yapmak gerek, günes görmek ve dengeli beslenmek gerek ki diger bozulan her seyle beraber boyumuzda kisalmasin. Ben 2 senede 2 cm kaybetmisim. masa basi çalisiyorum belki omurgayla alakali diye ugrasiyorum bakalim. Bu arada Plates yapanlar daha uzun görünüyor belki böyle sporlar yaparak kendini daha iyi hissedebilrisin.

Yok canım sıkıştırmadın o nasıl laf. Sadece sizle konuşmasan sevinirim sıkılıyorum öyle konuşunca 🤗
Kahve tüketmem genelde. Çay da kupayla 3-4 kupa içerim. Egzersizler mesela burda da vardı bir konu jilian michels egzersizi onu yapıyordum haftada 2-3dü sanırım tüm vücut.
Hımm anladım baktım evet aerobik ben de benzer şeyleri yapıyorum evde. Çok teşekkür ederimm🤗🤗

X