Hamilelikte basur

zeliha bal

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2024
6
0
24
Hanımlar iyi
Günler ben 28haftalık gebeyim bugün genel cerraha gittim ve basur olduğumu öğrendim doktor bana daflon adında bir
İlaç ve proctolog adında bi fitil verdi hamilelerinde kullanabileceğini söyledi ama insan yine bi tereddüt ediyor benim gibi hamile olup da bu ilaçları kullanan oldu mu

Ben kullandım kesinlikle kullan faydasını göreceksin yoksa daha kötü olursun

Doğurdum emziriyorum, proctolog ve duphalac şurup, anestol pomad krem kullanıyorum. Kadın doğuma, genel cerraha, sağlık ocağındaki doktora sordum hepsine sıkıntı yok dediler ..

Dip not: Bu çile doğurunca da devam ediyor haberin ola hala düzelmedi benim kabızlıkla başlayan hamilelikteki o serüven doğum sonrası yırtıkla taçlandı

Geçmiş olsun

Gecmeyecek mı ya
Benımde basur var gebelıkte oldu
Ve Bu gunlerde aşırı şiş

Gecmeyecek mı ya
Benımde basur var gebelıkte oldu
Ve Bu gunlerde aşırı şiş
Normal doğum yaptım 70 gün oldu. 30. Gün apar topar hastaneye gittim doktor şiddetli anal fissür olmuş ilaç deneyelim olmazsa ameliyat dedi. Hala geçmedi kremi bıraktığım azaltıp unurtuğum an sızlıyor. Çocuk azıcık daha ele avuca gelsin diye belki iyileşir diye oyalanıyorum. Hamilelik vücut değişimi ve hormonlar sebebi ile sindirim sistemi iptal,kabızlık ,doğumda ıkınma vs derken ... diyetisyenle çalışmama rağmen bağırsaklar da düzelmedi emzirirken hormonlar salgılanmaya devam ettiği için.
Akışına bıraktım artık... ama tabi faydası oldu bana
Bol yeşillik ye, protein, probiyotik, kayısı erik günde 3 4 litre su ..

Aslında ben saydıklarını yapıyorum
Ustelık kabız hıc olmam da aksine ishal yasayan bı insanım bende

Anlayamıyorum nedenn nedenn nedenn.
Bu hafta dahada büyümüş deli mi ne sana kim naptı sanki dıye bı soylenıyorum da hemoroidime

Ameliyat olursa o yara nemli bolgede zor ıyılesmez mi ya
nasıl kaka yapcaz ki kaç ay

Gozunuzaydın bu arada.
Saglıkla büyütün

Valla mevbur kalırsak yapacak bir şey yok sanırım, gebelik öncesi benim de derdim yoktu. Diyetisyenin söylediği bağırsak florası hamilelik döneminde bozuluyor kısa sürede düzelmez yeme içme ile

Gozunuzaydın bu arada.
Saglıkla büyütün
Teşekkür ederim Darısı sizin başınıza siz de sağlıkla kavuşun bebişe

Google yazınca hamileler kaçınsın diyor. Bence kullanmayın danışmadan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…