Hamilelik ve yeşil akıntı

Bikupakahve

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2022
536
802
30
Merhabalar,
Ben 5 haftalık hamileyim. Hamile kalmadan önce yeşil akıntım ve sol kasığım da ağrı vardı. Kadın doğuma gidip muayene oldum. Dr ultrasonla baktı ve sıkıntı olmadığını çok büyük ihtimalle idrar yolu enfeksiyonum olduğunu söyledi. Tek içimlik bir ilaç verdi
İlacı kullandım. Ancak şikayetlerim devam ediyor. Hamilelik için kadın doğum doktoruna gittiğimde Dr a bu süreci anlattım. Alttan muayene etti ve herhangi bir iltihap görmediğini söyledi.
Yine de içim rahat etmedi. Hamileyim ve sarı-yeşil akıntım var. Başına gelen var mı? Ne tavsiye edersiniz?

Merhabalar,
Ben 5 haftalık hamileyim. Hamile kalmadan önce yeşil akıntım ve sol kasığım da ağrı vardı. Kadın doğuma gidip muayene oldum. Dr ultrasonla baktı ve sıkıntı olmadığını çok büyük ihtimalle idrar yolu enfeksiyonum olduğunu söyledi. Tek içimlik bir ilaç verdi
İlacı kullandım. Ancak şikayetlerim devam ediyor. Hamilelik için kadın doğum doktoruna gittiğimde Dr a bu süreci anlattım. Alttan muayene etti ve herhangi bir iltihap görmediğini söyledi.
Yine de içim rahat etmedi. Hamileyim ve sarı-yeşil akıntım var. Başına gelen var mı? Ne tavsiye edersiniz?
yeşil akıntıyı bekarken yaşadım ve ciddi enfeksiyon vardı mikrop kapmışım. Ultrasona bakmaktan ziyade keşke kültür idrar tahlili falan alsalarmış
Yeşil akıntı asla normal bir akıntı değil.

yeşil akıntıyı bekarken yaşadım ve ciddi enfeksiyon vardı mikrop kapmışım. Ultrasona bakmaktan ziyade keşke kültür idrar tahlili falan alsalarmış
Yeşil akıntı asla normal bir akıntı değil.
Değil mi.. ısrarla üstünde durunca hamilelik akıntısı dedi. Ama benim içim rahat etmedi. Bebeğime bir şey olmasından korkuyorum

Gttm enfeksiyon dedi ilaç verdi suda eriyen bol su iç dedi 12 haftalık olck geçmedi sk iç çamaşırı değiştir dedi
Şimdi aklıma geldi ben de idrar tahlili yapmıştım. Onda da sıkıntı çıkmadı.

Bebeğime bir şey olur diye çok korkuyorum. Zaten eşimi zar zor ikna ettim bebek için. Dr size ilerleyen zamanlarda sorun çıkarır vs dedi mi ?

Merhabalar,
Merhaba
Seni kesinlikle elinden tutup doktor doktor gezdirmek istedim
Durum öyle korkunç değil gibi görünse de yeşil akıntı sebebiyle arkadaşımın doktoru ciddiye almamıştı ve 34 haftalıkken doğurdu kız ...

Diğeri ve çok daha önemlisi yakın arkadaşımin bebeği de doktoru yeşil akintisini onemsemezken ... Doğumdan sonra yoğun bakıma alındı bebek
Bu da gebelik dönemindeki yeşil akıntıdan ötürüymus.. erken sepsise yakalanmis bebiş, profesöre gittik beraber o açıkladı .. hayati tehlikeyi 15-16 günde anca atlattı minicik yavru

Şimdi aklıma geldi ben de idrar tahlili yapmıştım. Onda da sıkıntı çıkmadı.

Bebeğime bir şey olur diye çok korkuyorum. Zaten eşimi zar zor ikna ettim bebek için. Dr size ilerleyen zamanlarda sorun çıkarır vs dedi mi ?
Yok hiç bişey demedi bencede gebelik akıntısı çünkü üç ay oldu

Merhaba
Seni kesinlikle elinden tutup doktor doktor gezdirmek istedim
Durum öyle korkunç değil gibi görünse de yeşil akıntı sebebiyle arkadaşımın doktoru ciddiye almamıştı ve 34 haftalıkken doğurdu kız ...

Diğeri ve çok daha önemlisi yakın arkadaşımin bebeği de doktoru yeşil akintisini onemsemezken ... Doğumdan sonra yoğun bakıma alındı bebek
Bu da gebelik dönemindeki yeşil akıntıdan ötürüymus.. erken sepsise yakalanmis bebiş, profesöre gittik beraber o açıkladı .. hayati tehlikeyi 15-16 günde anca atlattı minicik yavru
Çok korktum şu an… Anlatamam..
Şimdi eşimle başka şehire gideceğiz. Orda iyi bir Dr bulmam lazım.
Arkadaşlarınızın hamilelik sırasında dikkat etmediği bir şey oldu mu ?

Çok korktum şu an… Anlatamam..
Şimdi eşimle başka şehire gideceğiz. Orda iyi bir Dr bulmam lazım.
Arkadaşlarınızın hamilelik sırasında dikkat etmediği bir şey oldu mu ?
İkiside bı ablam hemşire bı ablam doktor olduğu için(ablamın branşı da değil ama 🤷) ne olsa beni arar sorarlardi
Dikkat etmedikleri nokta ' doktor bişey yok diyor yeşil akintida sorun görmedi ' şeklindeki tutumlariydi
Sirkeli suymus bilmem neymiş bunlar da fayda sağlayan şeyler değil onerilirse uygulanmasin içten tedavi şart
Belli başlı haplar var onlar verilmeliydi
Size de öyle
Doktorun iyisini bulmanız şart değil
Bir İki doktora gidin devlet Hastanesi'nde
Şehir hastanesi daha iyi olur
Yeşil akıntının erken doğuma ... Ve yenidoganda sepsise sebep olduğunu gördüğünüzu bu gibi durumlar yaşamaktan korktugunuzu ifade edin .
Dalgınlığina gelen bişey varsa silkelenmis durumunuzla daha detaylı ilgilenmiş olur
Zaten az çok bilginiz ve endişeniz olduğunu görünce daha inceleyici yaklasacak

İkiside bı ablam hemşire bı ablam doktor olduğu için(ablamın branşı da değil ama 🤷) ne olsa beni arar sorarlardi
Dikkat etmedikleri nokta ' doktor bişey yok diyor yeşil akintida sorun görmedi ' şeklindeki tutumlariydi
Sirkeli suymus bilmem neymiş bunlar da fayda sağlayan şeyler değil onerilirse uygulanmasin içten tedavi şart
Belli başlı haplar var onlar verilmeliydi
Size de öyle
Doktorun iyisini bulmanız şart değil
Bir İki doktora gidin devlet Hastanesi'nde
Şehir hastanesi daha iyi olur
Yeşil akıntının erken doğuma ... Ve yenidoganda sepsise sebep olduğunu gördüğünüzu bu gibi durumlar yaşamaktan korktugunuzu ifade edin .
Dalgınlığina gelen bişey varsa silkelenmis durumunuzla daha detaylı ilgilenmiş olur
Zaten az çok bilginiz ve endişeniz olduğunu görünce daha inceleyici yaklasacak
Gebelikten önce kadın doğuma gitmiştim. Oradaki Dr da hiç umursamamıştı.
Gebeliğim plansızdı. Öncesinde iş durumundan yeterince vakit bulamamıştım.
Cevabınız İçin teşekkür ederim.

İlk hamileliğimde de vardı şuanda var hamile kalmadan önce yoktu hatta ama başladı yine ilkinde dr hamilelikte normal demişti idrarda enfeksiyonda yoktu sorun yaşamadım. Suandada idrar temiz cıktı. Ama kötü senaryolarda varmış üzerine düşün içiniz rahat etsin.

Merhabalar,
Merhaba canım şuan ne durumdasın acaba geçti mi devam mı yeşil akıntın bende yaşıyorum da idrarda verdim hiçbir şey çıkmadı

Merhaba canım şuan ne durumdasın acaba geçti mi devam mı yeşil akıntın bende yaşıyorum da idrarda verdim hiçbir şey çıkmadı
Merhaba,
Ben de yine tahlil yaptırdım bir şey çıkmadı. Doktorum böbrek kaynaklı olabilir demişti. Başka bir doktordan da alttan muayene etti vajinada iltihap yok dedi. Peki nerden geliyor bu akıntı anlamış değilim:KK43: yıldım
Bu Cuma tekrar doktora gidip değerlendireceğiz. Size de çok geçmiş olsun

Merhaba,
Ben de yine tahlil yaptırdım bir şey çıkmadı. Doktorum böbrek kaynaklı olabilir demişti. Başka bir doktordan da alttan muayene etti vajinada iltihap yok dedi. Peki nerden geliyor bu akıntı anlamış değilim:KK43: yıldım
Bu Cuma tekrar doktora gidip değerlendireceğiz. Size de çok geçmiş olsun
Bende anlamadım valla akşamları gelmiyor bir de gündüz geliyor benim hasta olmadan öncede gelirdi hep hasta olcam derdim bir iki güne olurdum ama işte kötü şeyler yazılınca insan tereddüt ediyor. Sana da çok geçmiş olsun ağustos annesiyiz ikimizde ☺️

X