Hamilelik ve vajinal enfeksiyon.

hilal1997

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2023
35
37
27
Merhaba, şuan hamileliğim de 21+1 deyim. 20inci haftadayken idrar yolu enfeksiyonu çıktı birkaç gün sonrasında da kanamam başladı. Bebekte sorun yok ultrasonda da kanama gözükmedi yani benden kaynaklı tamamen. Dr enfeksiyon için toz şeklinde beş gün arayla icebilcegim bir ilaç yazdi. Bir de progestan hap ve iğne. Toz ilaci ictikten sonra yanma geçti kanama da durdu ama ertesi gün tekrar kanama yaşamaya başladım. Suan igne ve ilaci kullaniyorum ama hala az da olsa kanama var sadece silince peceteye geliyor. Yanma da tekrar basladi. bebeğin sağlığı iyi ama ben bittim artık. Yaşayan var mı nasıl geçer enfeksiyon için doğal yolla ne yapabilirim zararsiz bilenlerden cevap bekliyorum lütfen

Vajinal fitiller aslinda daha etkili oluyor boyle konularda bende enfeksiyon diyilde akinti oldu çok o bana kaşinti veriyodu vajinal fitil verdi doktorum gecti
gebe olmadigimda olmuştu boyle kaşinti akinti iki tane ayri vajinal fitille sorunum hemen çozuldu
umarim çabuçacik çozulur sorunun

Verdiği hap hem ağızdan hem fitil olarak aliniyor aslinda ama vajinal yoldan fitil hic kullanmadığım için ondan da korkuyorum nasil yapicam kanama da var falan diye yoksa hap etkisini gostermiyor diye dusunmeye basladim bende artık

Çok rahat kullaniyorsun hamileligimde ben kullandim bir sorun oluşmadi zaten kanamasi olanlara fitil olarak progesteron veriliyor dusuk engelleyici olarak normal iceri itiyosun çokda baski yapmadan

Çok geçmiş olsun bende hamileliğin başından beri yaşıyorum enfeksiyon. Toz, fitil, antibiyotik hepsini kullandım ama sürekli tekrarlıyor. Doktorum doğumdan sonra geçer o zamana kadar geçmez dedi. Bol su ve c vitamini iyi geliyor. Birde geçen gün annem kırmızı erik kaynattı suyu iyi geldi bana. Eğer alerjin vs yoksa deneyebilirsin rahatlatıyor

Tesekkur ederim, doğuma kadar surmemesini diliyorum...

Merhaba
Durumunuz nasıl

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…